Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Hogyan beszélje...

Mit csináljak? Hogyan beszéljek vele? Mit mondjak neki?

Figyelt kérdés

Apum elég szigorú, soha nem akar elengedni sehová (nem mintha lenne kikkel elmennem). Én viszont nyáron szeretnék elmenni melózni, de a környékünkön nics semmi, egy olyan várost néztem ki magamnak, ahol már sokx voltunk együtt is, + én sulival is, meg nincs is messze (50 km). Megértem hogy félt/féltenek, de tudok magamra vigyázni, még ha nem is nézi/nézik ki belőlem. Hogyan kellene erről beszélnem vele?

Másik problémám, hogy anyummal szeretnénk elmenni Horváto-ba nyaralni. Ő már nagyon régóta szeretne, én meg egyszerűen szeretnék egy kicsit "világot látni". De ő azt mondja, hogy nem akar oda menni, neki jó itthon is. Ok, nem az ő stílusa, még nagyon a strandok sem, de azért oda 1x2x elmegyünk egy évben. De ide nagyon szeretnénk, pénzünk lenne rá, + talán addigra anyum is fog tudni vezetni, szóval nem kellene neki levezetni az egészet. Hogyan beszéljük meg? 15/L (nyárra 16) és bocsi, hogy hosszú lett.


2011. jan. 10. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet nem tetszik a vàlaszom ,de azért még csak 15 éves vagy és a mai vilàgban egyétértek apukàddal.Viszont anyuddal miért ne mehetnél el.Anyuddal együtt próbàljatok meg szót érteni apukàddal.
2011. jan. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
esetleg kezdetnek ha megkérnéd hogy hallgasson meg, és elmondanád neki hogy úgy érzed hogy érettebb vagy mint amilyennek lát és hogy felelősségteljes vagy és ezt akár valamivel be is bizonyíthatnád neki. Meg hogy úgy érzed túl keményen bánik veled és ez bánt téged. Próbálj vele kedves , nyugodt és türelmes lenni, szerintem előbb-utóbb megtörik a jég. és ha az megvan akkor könnyebb lesz bármit megbeszélni. 15/L
2011. jan. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!