Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férjem van gyeden, aztán...

Ha a férjem van gyeden, aztán később majd gyesen is ő lesz, abból is levonhatják az előző házasságából született gyerekre a gyerektartást, ugye?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy nem mi utaljuk a volt feleségnek,hanem ahonnan az ellátást kapja,ott lehet kérvényezni,hogy ők utalják?
2011. jan. 7. 13:08
 1/8 anonim ***** válasza:
56%
Én szerintem a GYED és GYES a gyerek ellátására kapott pénz. Nem hiszem, hogy abból gyerektartás vonható lenne. Miért nem akarjátok ti küldeni minden hónapban?
2011. jan. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%
GYED-re szerintem nem mehet az apa. De ha mégis: abból is levonhatják, természetesen. Egyetlen kikötés az, hogy a minimál nyugdíjnak megfelelő összeg megmaradjon a számára. Az új gyermek születése miatt egyébként igényelhetitek a gyermektartásdíj csökkentését.
2011. jan. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi utalnánk szívesen,de az asszonyka akadékoskodik,elég fura szerzet,de ebbe most nem megyek bele :)
2011. jan. 7. 13:42
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Az apa is lehet gyed-en.


Amúgy véleményem szerint abból nem lehetne vonni, mert az EGY gyerek ellátására kapott pénz. Viszont fizetni akkor is kéne, csak nem a GYED-ből. Viszont ha nem abból, akkor nem tudom, miből, mármint hogy mi alapján állapítható meg az arány. De erről egy családjogász többet tudna mondani.

2011. jan. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A GYED jövedelem, tehát lehet vonni belőle. Azért a másik gyereket nem lehet büntetni, mert apuka vállalt még egyet. Egéyzen biztosan lehet belőle vonni. Ezzel az erővel, ha az apa úgy dönt, hogy akar még 8 gyereket 3 évente, és mindegyikkel ő megy gyesre, akkor 24 évig nem fizet gyerektartást... Lehet belőle vonni.
2011. jan. 7. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
85%

[link]



Levonás táppénzből, baleseti táppénzből és terhességi-gyermekágyi segélyből



A táppénzből, baleseti táppénzből, illetve terhességi-gyermekágyi segélyből jogszabály alapján csak személyijövedelemadó-előleget kell levonni.


Végrehajtás során legfeljebb 33 százalékát lehet levonni:


- gyermektartásdíj címén, illetve


- jogalap nélküli ellátás visszafizetése végett.

Levonás a gyedből



A gyed összegét nyugdíjjárulék és személyi jövedelemadó terheli. Összegéből ezen túlmenően legfeljebb 33 százalékot lehet levonni:


- gyermektartásdíj, illetve


- jogalap nélküli egészségbiztosítási ellátás visszafizettetése címén.

2011. jan. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyébiránt az igénylésnél egészen biztosan lesz egy "jogerős bírósági végzés által letiltandó" kérdés, ami pl a tartásdíjat is jelenti.
2011. jan. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 7. 18:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!