Mi az Élet?

Figyelt kérdés
2011. jan. 1. 20:06
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
75%

Egy hatalmas rejtély. Legalábbis hogy miért élünk, az számomra az. Én is érzem azt az űrt amiről beszélsz, és úgy gondolom, hogy a válasszal, megoldással lehetne betömni az űrt.

De az is lehet, hogy egy gyermek hiányzik, az a bizonyos űr az ő helye az ember életében:)

2011. jan. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

20.38vagyok.

Én is optimista ember vagyok, a dolgok jobbik oldalát szoktam inkább figyelembe venni. Viszont ezen a dolgon már egy ideje nem töprengek mélyebben, ugyanis mikor kissé jobban rámtör az űr érzése, akkor szoktam leginkább azt érezni, hogy: nem azért él az ember, hogy boldog lehessen, hanem: hamár él az ember, akkor megpróbálja belőle kihozni a lehető leg jobbat. És ez nagyon kiábrándító, és elkeserítő. Márpedig amíg nem sikerül megtudnom hogy miért élünk, addig sajnos így érzem. Mert nem hiszem hogy az élet csak annyi lenne, hogy megszületünk, élünk ahogy élünk, és meghalunk.

2011. jan. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Müller Péter könyvében olvastam, hogy Isten az, aki hiányzik. Nekem is nagy tanulság volt ez. Nekem is annyi jó történt az életemben, de mindig ott volt az üresség, mindenben volt valami nem eléggé jó. Azóta sok filozófiai jellegű könyvet olvastam. Isten ott van az életemben, és így állandó a teljesség.
2011. jan. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Az élet olyan nemi úton terjedő betegség, aminek a halálozási aránya 100%.
2011. jan. 2. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hm, többen is írtátok az ürességet. Ugyanezt érzem én is. Hiába történnek velem jó dolgok, értékelni sem tudom nagyon, mert nem értem a miértjét. Ez egy kicsit bonyolultnak tűnhet. Mindennek az okát keresem. Legyen szó bármiről. Főleg az élet értelmét nem tudom megérteni. Nem hiszem el, hogy mi is csak egy faj vagyunk. Hogy csak úgy egyszerűen vagyunk... Eléggé elszomorító.
2011. márc. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Akiket a klinikai halálból visszahoznak, olykor sokkal tisztább és kiteljesedettebb élményekről beszélnek, mint amilyet testi mivoltukban tapasztalni tudnak. Mintha lenne egy hatodik érzékük, amiről elképzelni sem tudjuk milyen élményt nyújthat. A "lepergett előttem az életem" téves elképzelés, ugyanis nem egy filmszerű élményről, hanem az életének bizonyos szakaszainak egyidejű megéléséről van szó. Talán négy, vagy többdimenziós megtapasztalás lehet - a jelenség megértéshez itt egy videó: http://www.youtube.com/watch?v=UAqFeAmkf1A


A beszámolók némelyike egyértelműen bizonyítja, hogy a halálközeli élmények nem pusztán hallucinációk, mivel az ember olyan dolgokról ad beszámolót, amelyekről testi állapotában fizikailag képtelen lenne (testelhagyás-élmény). Ismert egy eset, amikor az illető a kórház épület tetején "találta magát", miközben az orvosok küzdöttek érte, és egy fél pár tornacipőt látott ott. Amikor elmesélte, valaki fölment, és megtalálta. Ám az orvosok beszélgetését, sőt gondolatait is képes volt érzékelni.


Vak emberek képesek látni, még azok is, akik vakon születtek, és fogalmuk sincs a látás-élményről (beszámolóik arra engednek következtetni, hogy nem látnak színeket, míg megvakult társaik igen). A látás tudása eszerint nem teljesen testi/agyi folyamat.


Az sem bizonyos, hogy agyi működés váltja ki a halálközeli élményt, mert voltak esetek, amikor az agyműködés teljesen leállt, és a haldokló akkor is képes volt érzékelni a környezetet.


Mindazonáltal a halálközeli élmények nem bizonyítják, hogy létezik halál utáni létforma, legfeljebb megerősítik a feltevést, miszerint van, és valószínűsíthetően nem anyagi természetű.

2011. júl. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, itt egy feliratos változat a videóról: http://www.youtube.com/watch?v=a7X_kblEokY
2011. júl. 10. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szenvedés.
2011. aug. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!