Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A testvérem vajon azért...

A testvérem vajon azért kakilja le a fejem mert svájcban él?

Figyelt kérdés

Elötte viszonylag jó volt a kapcsolatunk.De amiota ott van,azota mintha kicsit elszált volna.4 havonta ha felhív!

Rosszul esik mert apánk helyett mondhatom azt hogy én neveltem fel nem azt mondom hogy nekem köszönheti hogy oda kijutott,hanem részben nekem.Én nekem nincs pénzem őt hivogatni,de ő megtehetné mert elég jól keres.Ő ott él mint hal a vízben,fogalma sincs az itteni kemény életről,mert ő már mondhanti egyből oda ment ki dolgozni mert szerencsélye volt.Annak idején kapott tőlem egy autot szinte ingyen,én inditottam el az életben és le se kakil.Nem savanyú a szölő,csak ahelyett hogy a saját utamat egyengettem volna,neki segítettem hogy könnyebb legyen neki elindulni az életben.Én viszont most itt vagyok a kakiba és le se sza.rja a fejem.Élje az életét nem azt mondom,de azért ezek a dolgok nem így működnek.Szerintetek a pénz teszi ilyenné az embert?Én már nem tudom mire gondoljak,de nekem olyan mintha tagadná a múltját,mondjuk pl engem.


2010. dec. 28. 16:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért ne mártírkodj, ha az ő útját ilyen jól elegyengetted, miért nem tetted a sajátoddal is? Örülj, hogy neki mostmár könnyebb! Skype-on ingyen hívhatod fel te is őt.
2010. dec. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A testvéred valószínű, hogy hozzászokott, hogy az övé lesz a jó, a szép, neki nem kell erőfeszítést tenni magáért, arra ott vagy te.

Akármennyit is tettél érte, sokat ártottál magadnak, és a testvéred jellemének sem tett jót, hogy mindent őérte.

Nem a pénz, hanem a rossz nevelés miatt ilyen a testvéred.

2010. dec. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Vagy önzetlenül segítettél neki, és akkor nem vársz cserébe semmit, vagy pedig mondd meg neki, hogy ezt és ezt tettem érted, most te tedd meg értem azt meg amazt.
2010. dec. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Én nekem nincs pénzem őt hivogatni,de ő megtehetné mert elég jól keres.Ő ott él mint hal a vízben,fogalma sincs az itteni kemény életről,mert ő már mondhanti egyből oda ment ki dolgozni mert szerencsélye volt.Annak idején kapott tőlem egy autot szinte ingyen,én inditottam el az életben és le se kakil."


Ezek a sorok bizony irigységre utalnak, még ha te ez nem is látod be.

Beszélj vele, mondd el hogy ez neked mennyire rosszul esik, ha értelmes ember, meg fogja érteni.

2010. dec. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Skype, msn, yahoo, email, iwiw, facebook, és még kismillió ingyenes kommunikációs lehetőséged van. Amúgy tényleg irigy vagy, úgy jön le a stílusból, a szavaidból. És kötve hiszem, hogy ilyen helyeken szerencsével szereznek munkát az emberek.

Nem szép dolog tőle sem, hogy nem keres, de ha vele is ilyen savanyú hangnemben beszélsz dolgokról, akkor meg is értem. Ha tényleg önzetlen lennél, akkor nem akadnál fenn ilyeneken. Ha meg tényleg annyira szarban vagy, akkor ne érezd szégyennek, hogy megkéred, viszonozza, hogy egyengetted az útját, meg nyilván szerencsét is te hoztál neki, meg minden. Gondolom nem azért menekült olyan messzire, mert itt annyira jól érezte magát, ehhez a család is hozzá szokott járulni, meg még persze sok más is.

Szóval ha úgy gondolod, akkor keresd te őt néha, mert látod, ingyen is megteheted. (ja és persze a magyarok szeretik azt hini, hogy külföld az kánaán, de hiába keres többször ennyit, ha ott megélni is többe kerül)

2010. dec. 28. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Ok látom mindneki meglátta a lényeget.....

Mint mondtam nem vagyok irigy egyeltalán,örülök neki hogy jól érzi magát.Nem erről van szó,azt én csak hozzá tettem hogy én segítettem neki részben,hogy eltudjon indulni.Nem anyagilag,henem emberileg támogattam,mert az apám elment reggel és este jött haza munkából többnyire.Persze hogy van skype,de elég ritkán van fent.Nem az anyagi részről van szó,én örülök hogy jól él,csak ennek nem kellene a testvéri kapcsolat rovására mennie én úgy gondolom.Vagy én vagyok hulye?Nem hiszem.A családban semmi probléma nem volt köszi,apám dolgozott rendessen,anyám is,én is,tesom is.Nem voltak alkoholista szüleink.Mint mindenhol persze viták voltak.De semmi olyan ami okot adhatna arra hogy ne beszéljen velem,csak 4 havonta ha ő felsége úgy gondolja hogy most beszélgetni akar.

2010. dec. 28. 17:57
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet időközben prosti lett belőle...
2010. dec. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De most már látom felesleges volt ezt a kérdést feltenni,mert mindneki azzal jön hogy én irigykedem.

Az miért irigység hogy szová teszem,hogy a testvérem a világ talán leggazdagabb országában él,és csak 4 havonta hív fel.Anyagiakra nem fogható én szerintem,és általában az szokta hívni a másikat,aki külföldön van.Persze én is hívhatnám,csak nekem kb egy napi fízetésem elmenne egy 10 perces beszélgetésre.A hangsúly nem is ezen van,hanem azon hogy skypon is egyre kevessebbet van fenn.Én beszélgetnék vele,de én úgy veszem észre hogy ő nem akar.

2010. dec. 28. 18:02
 9/10 A kérdező kommentje:

Lehet időközben prosti lett belőle...


Dehogy lett :D


Nem olyan fajta akit csak rálehet venni ilyenre.

2010. dec. 28. 18:03
 10/10 A kérdező kommentje:

Akármennyit is tettél érte, sokat ártottál magadnak, és a testvéred jellemének sem tett jót, hogy mindent őérte.

Nem a pénz, hanem a rossz nevelés miatt ilyen a testvéred.


Ebben igazad van!Ő ezt meg is mondta hogy neki fontos a pénz.Bár mondjuk kinek nem?



Másik dolog.Én úgy veszem észre,hogy ő elvárja hogy felnézzek rá mert ő svájcban dolgozik.És nekem ez nagyon nm szimpatikus.Én soha nem várnék ilyet senkitől!De én nála ezt veszem észre.

2010. dec. 28. 18:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!