Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a hugimmal? Meddig...

Mi lesz a hugimmal? Meddig tűri ezt egy pasi?

Figyelt kérdés
Van egy 17 éves húgom, aki már féléve együtt van egy 22 éves sráccal.Kapcsolatuk nem zökkenő mentes, mert a tesóm elég féltékeny.Kb kéthetente összetűznek valami hülyeségen (nem veszi fel a telót a srác,haverjaival van), ekkor mindig írja a srácnak smsben, hogy ez volt az utolsó alkalom, vége...A fiú dolgozik, de munka után egyből jön hozzánk és csak reggel megy el, pulikutyaként követi a tesóm, aki néha eléggé odaszól neki, ha valami olyat mond, vagy csinál, néha meg felhőtlenül elvannak.Meddig bírja ezt egy srác? Ami igazán aggaszt, hogy a húgom régen kezelve volt enyhe depresszióval és félek ha a srác bedobja a törölközőt, a tesóm újra összeomlik.A másik, hogy elég kellemetlen mert a házunkba játszódnak le mindig ezek a dolgok és olyan ciki utána találkozni bármelyikkel is.
2010. dec. 28. 07:48
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem próbálj meg beszélni a tesóddal 4 szemközt. És mondd el neki, hogyha így folytatja, akkor ennek nem lesz jó vége, és nagy a valószínűsége, hogy a barátja el fogja Őt hagyni, mert bármennyire is szereti, erre hamar rá lehet unni. Mondd el neki azt is, hogy az természetes, hogy féltékeny, de ez már egy kicsit túlzás, tehát próbálja ezt egy kicsit kontrollálni.

Remélem tudtam segíteni! Minden jót kívánok! :-)

2010. dec. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Gyerekek még. Majdcsak szakitanak. Ha annyira zavar, mondd meg a hugodnak, hogy kivágod őket, ha nálatok játszák le a jelenetet. Amúgy ne avatkozz bele. Amúgy egész Magyarországot kezelhették volna akár súlyos depresszióval is, ha orvoshoz mentek volna. De a legfontosabb, hogy ne szólj bele.
2010. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem szólok bele, ez az ő dolguk, én "nem láttam, nem hallottam semmit", de ha a hugim visszaesik azt az egész család megérzi, anyum nagyon aggódó.Inkább készülök a rosszabbra, mert ez nem igazán viseli el egy pasi sem, szerintem.
2010. dec. 28. 08:31
 4/9 anonim ***** válasza:
82%
Tiniként én is ilyen voltam, kicsit pökhendi, hercegnősködő, de ugyanakkor vágyik a szeretetre, és hogy körülrajongják. Csak egy kis figyelmet akar. De szerintem ha nem sajnálnátok, magától is kiheverné.
2010. dec. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Mivel mar tarsa van, akkor nem beleszolni a maganugyeibe, majd magatol fog rajonni arra, hogy rosszul viselkedett pl., de ehhez kell egy olyan nagy csalodas, mint amitol feltitek is jelenleg.

Parancsolgatni, iranyitani akar, szinte birtokolni akarja a partneret, s ezt valoban kevesen viselik el, hosszu tavon, tehat igazad van abban, hogy ez a fiu emiatt elfogja hagyni.

Majd ekkor fog a hugod elgondolkozni, de ha nem, akkor a legkozelebbi csalodas lesz az, ami felebreszti Ot.

Most mar Ti sem foglalkozzatok ugy Vele, mint egy ovodaskoru gyermekkel, mivel mar eddig is a pici teso, a hugica stb. tehat elkenyeztettetek, s ezzel rontottatok Ot el. Ezert gondolja ugy most is, hogy Neki kell a kozpontban lenni, s nem lehet, hogy Ot visszautasitjak, /telot nem veszik fol/ mivel ezt szokta meg.

Hagyjatok Ot felnoni!

2010. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Valóban senki nem viselné el ezt hosszú távon, sanszos, hogy a srác fejében már érlelődik a szakítás gondolata. De az a helyzet, hogy a húgod (és a barátja is), most (is)tanulják a konfliktuskezelést, a kapcsolat működését/működtetését. A fiú azt tanulja éppen, mik azok a jelek, tulajdonságok, amiket ha a következő barátnőjénél felfedez, azonnal le kell lépnie. A húgod pedig - majd ha szakítanak - azt fogja megtanulni, hogyan ne viselkedjen azzal az emberrel, akit nem akar elveszíteni. Ezeken mindenkinek túl kell esnie sajna, hogy legközelebb jobb legyen, és mire megtalálja az igazit, addigra tisztában legyen egyrészt a saját igényeivel, másrészt tudjon odafigyelni a másikra, tudjon alkalmazkodni. Ha a húgodat még a széltől is óvjátok, és megoldjátok helyette a problémáit, abból semmit nem fog tanulni, semmit nem profitál. Ha elkenitek a felelősségét azzal, hogy beteg szegény, sosem lesz önálló. Ne erősítgessétek benne azt a tudatot, hogy depis, így nem lép előrébb, csak egy helyben toporog.
2010. dec. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem a pàrja majd eldönti ,hogy a hugoddal marad vagy nem.Hiszen még fiatalok,és segitsd a hugodat,ha szüksége lenne ràd.
2011. jan. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
81%

Az sztem nem árthat, ha szép higgadtan megmondanád neki, hogy észrevetted, hogy nem minden stimmel kettejük között, és hogy kicsit vegyen vissza, mert túlféltékenykedi az egészet... sztem ha elmagyarázod neki, hogy mkinek szüksége van egy kis sjaát térre, és hogy a srác valszeg egy idő után lelép, ha folyton kiosztja, vagy ha nem, akkor sem lesz felhőtlenül boldog kapcsolatuk. Sztem venni fogja a lapot a tesód, és nem akarja majd a srácot elveszíteni...

(nekem is volt olyan ismerősöm, akire a lelki egészségének problémája miatt ráhagytak mindent, és évekig szenvedett miatta az egész környezet... az apja skizofrén, és féltek, hogy a lány is az lehet, meg depressziós is volt... emiatt a tanulmányaiba, és utána a munkakeresésbe nem szóltak bele, összesen két olyan munkája volt, amit élvezett is, de szinte semmit nem fizettek érte, és a család ment majdnem anyagi csődbe miatta, és az az ő egészségükre sem volt jó hatással... szval gondoljátok meg...)

2011. jan. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

1: a húgod önbizalomhiányos, ebből ered a féltékenysége. Amit csinál, azt hívják érzelmi zsarolásnak. Több figyelmet, több szeretetet akar, ezt zsarolja ki a barátjából az smsekkel. Amint a srácban nőni kezd egy kis önérzet, páros lábbal rúgja majd ki a csajt.

2: ha vége egy párkapcsolatnak, azt természetes szomorúság, hiányérzet követi, sokan követik el azt a hibát, hogy MINDEN rossz érzést, szomorúságot depressziónak neveznek. Depresszió csak akkor alakul ki, ha ok nélkül lesz valaki levert, fáradékony, befelé forduló, stb. stb. A tüneteet gondolom ismeritek. Márpedig egy szakítás elég ok ahhoz, hogy újra betegségtudatot tápláljon magában és bennetek, így a szokásos szeretetadagját majd újra belőletek szedi ki most ab eteségével zsarolva.

Inkább önismeretet kéne tanulnia, és jellemet erősíteni.

2011. jan. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!