Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért száll vissza rám minden...

Miért száll vissza rám minden ennyire durván?

Figyelt kérdés

Már előre félek szidni valakit, mert az élet 5X úgy megbüntet érte.


Találkoztam egyik ismerősömmel, köszönünk egymásnak de amúgy nem bírjuk egymást. Láttam, hogy megvan húzva a kocsija, mondom nem gond, válságban olcsón kijavítják. Magamba persze mondom "na most rába*ztál!!!". Pár nap múlva 280E km-es rutinnal én ugyanúgy végighúztam az enyém oldalát is...


Utána olyannal találkoztam akinek tiszta piros volt a szeme, mondom úgy nézel ki mint az üregi nyúl, magamba meg persze kicsit kárörvendő is voltam, mert vele utáljuk egymást. A lényeg, hogy 1 hét múlva ugyanezekkel a tünetekkel a szemésznél kopogtattam...


Nem vagyok vallásos de ez nagyon furcsa volt. Ismerek olyanokat akik mindenkinek a nyomorán csámcsognak meg terjesztik a városban mégse bünteti őket az élet soha!


2010. dec. 27. 14:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Hat igen,en sem vagyok egy nagyon vallasos valaki de azert hiszek Istenben es az o munkalkodasaiban bar sokszor nem igazan ertem meg miert tortenik annyi rossz dolog velem is,aztan rajovok hogy bizony sokszor csinalok en is olyan dolgokat amiket nem kellene,pl:mint te egy kis karorom meg egyebek,aztan meg csodalkozom miert van:)Rajottem hogy attol nekem nem jobb ha masnak baja van megha utalom is az illetot es ezert mar nem kivanok rosszat senkinek.
2010. dec. 27. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát igen, legszebb öröm a káröröm, mert nincs benne irigység.

De miért is jó neked az, ha másnak nem jó? Illetve láthatóan neked sem jó, hiszen visszakapod... Egyszerűen csak ne kárörömködj. Örülj annak ha valaki örül, ne annak, ha szenved vagy rossz neki.

Hogy más miért nem kapja vissza? Vagy visszakapja, csak másképp, esetleg nem tudsz róla, vagy én sem értem.


Én pl. most azt sem tudom miért kapom a büntetést?! Nem is kicsit. Pedig igyekeztem igazán jó ember lenni. Úgy látszik nem elég jó :(

2010. dec. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Pont ugyanígy vagyok én is, épp ma akartam kérdést feltenni ezzel kapcsolatban.
2010. dec. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

karmának hívják

(van róla egy sorozat a comedy centralon (a nevem earl a címe) az egész híven tükrözi...)

:)

2010. dec. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pont most Karácsony előtt futottam össze egy középiskolás volt osztálytársammal, aki egyetemre jár, de nem szereti azt a szakot, amit tanul - nem tudom, miből gondolta, hogy az itteni szak ugyanaz, mint ami a MOME-n is van (formatervezés). Na, szóval nem szereti, és szenved, mert tiszta matek meg fizika az egész. és semmi kreatív, művészi dolog nincs a tanulmányaiban. Én még most is neheztelek erre a v.kire, mert sokat szemétkedett velem (olyan vagyok, mint az elefánt: nem felejtem el soha, ki ártott nekem), de azt kívántam neki, és hangosan is kimondtam, hogy ne adja fel, bele fog szokni a ritmusba, ha meg mégsem, még mindig válthat másra.


Tudod milyen érzés volt ez? Engem is meglepett, de baromi jó! Pedig annyi mindenért irigyelhetném, (egész családja van, nincsennek filléres gondjai, gyakorlatilag minden az ölébe hullik erőfeszítés nélkül, pedig annyira rosszindulatú mindenkivel és kétszínű, hogy a századát sem érdemelné annak, amije van), de nem irigylem.


Szóval, próbáld ki egyszer, hogy túllépsz az ilyen "földi" dolgokon, mint az irigység és a gonoszság, és inkább jót kívánsz az illetőnek, mint a kárán örvendezel. Érted?

2010. dec. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Velem pont ez van. Már rosszra gondolni sem merek...már előre fáj a fejem, hogy mi lesz a következménye annak, hogy az exem új nőjét szidtam. Én már inkább a legnagyobb ellenségemnek is csak jót kívánok...
2010. dec. 27. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

KARMA.:D

Én ezért nem mondom senkinek h"dögölj meg!" vagy valami hasonlo szépséget:D

2010. dec. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!