Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Minden anya azt hiszi, hogy...

Minden anya azt hiszi, hogy az ő gyereke különleges?

Figyelt kérdés
2010. dec. 17. 10:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%
Persze. Meg azt, hogy a legszebb a világon, amivel még egyet is értek, mindenkinek a sajátja a legszebb, de hogy lépten nyomon azt hallom, hogy az én gyerekem így meg úgy. Kb. mindegyiknek az Albert Einstein nevet kellene adni, ha ez igaz lenne, de legalább mosolyogsz egy jót a dicsekvéseken és kész :)
2010. dec. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
41%
szerintem igen, a legtöbb azt hiszi, köztük az enyém is, bár neki kivételesen igaza van
2010. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
Persze! Legalábbis a nagyvilágnak ezt kommunikálja. Bár azért kíváncsi lennék, hogy saját maguknak azért bevallják-e, ha nem annyira okosak szépek, mint ahogy elmondják.
2010. dec. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%

Én igyekeztem nem elfogult lenni a gyerekemmel, észrevenni a hibáit is. A környezetemben lévő anyukák elég furán néztek rám mindig, hogy én nem egyfolytában áradozok a gyerekemről, sőt a negatívumokat is elmondom. Teljesen úgy állítottak be egymás közt mint aki nem szereti a gyerekét.

Nem rajongok a gyerekekért, a sajátomat persze, hogy szeretem, de ettől még nem különlegesebb mint más gyerek (csak számomra), neki is vanank erősségei és gyengeségei.

2010. dec. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
42%

Igen! Azt hiszi! Ez egyértelmű! Csak kíváncsiságból, Te anya vagy? Ha igen, tudod milyen érzés amikor először meglátod a gyermekedet, és látod, hogy egy tökéletes emberke lakot benned. A fiam 16hónapos mindent megért, és mindenbe segít. Tudatos emberi lény!:-) És ez egy csoda!

Olvastad a Kis herceg c. könyvet? Igen? Akkor tudod, hogy minden gyermek különleges:-)

2010. dec. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
77%

Épp annyira különlegesek, mint az a pár milliárd a Földön :)

Bocs, ez az igazság :)

2010. dec. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem a PRIMITIV anyák igen, az ÉRTELMESEK pedig megpróbálják REÁLISAN nézni a gyereküket. Azzal, hogy valaki a gyerekét a legszebbnek, legjobbnak, legügyesebben leg-stb tartja, csak tönkreteszi vele a gyerekét, mert az ilyen (szerintem buta) anyán kivül senki sem fogja igy nézni a gyereket - és ebböl egyenesen következik, hogy a gyerek önbizalma igencsak megcsappan, ha kikerül a társadalomba.

Nekem 4 (idöközben felnött) gyerekem van, de én soha nem tartottam öket leg-gyerekeknek, kicsi koruk óta inkább figyelmeztettem öket a hibáikra. Igy ezeket ki tudták nagyrészt javitani, mindegyiknek erös egyénisége lett, jó önismerettel és boldogok az életben.

2010. dec. 17. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ja egyébként való igaz, nekem is van egy ilyen rokonom. Mindenkinek beharangozták, hogy felvették a legmenőbb egyetemre, ő az isten, mindenhol ismerik a nevét, csodálatos.

A vicc, hogy szegény lány soha nem tett azért, hogy így viselkedjenek vele, ő soha nem kérkedett semmivel, csak a szülei, de azok mindennel!

Amikor kiderült, hogy egyik helyre sem vették fel, akkor sajnáltam a legjobban. Ez bárkivel előfordulhat, de ő neki most el kell viselnie, hogy furcsán néznek rá az emberek, holott szegény tényleg semmit sem csinált, soha nem mondott senkinek semmit, még azt sem , hogy tovább akar tanulni. Lejáratták a saját gyereküket azért, hogy felnézzenek rájuk, holott szerintem egy emberre nem ettől fognak felnézni. Aki igazán okos és tud, az általában kussol.

2010. dec. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
92%

Hát én nem hiszem azt. Sőt mindig kicsit elégedetlenkedem is, mert pl 2 évesen nem akar beszélni, egyedül enni, ilyesmik... Nem látom, hogy bármiben is különleges lenne és nem is akarom vele elhitetni, hogy az.

A szüleim annak idején bebeszélték nekem, hogy mennyire okos vagyok, be is írattak az egyik legjobb iskolába. Kapálóztam, hogy ne, de meg is lett az eredménye, 4x váltottam iskolát.

Az a gyereknek is rossz ha bebeszélik neki, hogy jobb mint a többi.

2010. dec. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
84%

Én mindig reálisan láttam a dolgokat, de mostanában azt hiszem az én fiam tényleg különleges ajándék.

Az utcában nagyon sok értelmiségi idős ember lakik, és ha látnak, mindig elmondják, hogy az én fiam milyen intelligens, milyen segítőkész, jó ránézni, manapság nagyon kevés az ilyen kamasz, stb.Ilyenkor én csak csodálkozom, hogy tényleg?És igen, igazuk van, csak nekünk, a szüleinek, ez már természetes.De köszönöm, hogy felnyitották a szemem, és azt hiszem, az én fiam tényleg különlegesen jó gyerek.

2010. dec. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!