Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire lehet megtanulni...

Mennyire lehet megtanulni énekelni?

Figyelt kérdés

Abszolút repedt fazék hangom van, még a boci-boci tarkánál is oktávokat tudok csúszni. Szeretek énekelni, csak nem tudok :)

Ha semmilyen profi helyen nem szeretnék fellépni, csak annyit szeretnék elérni, hogy egy tábortűznél ne dobáljanak meg, van rá reális esély, hogy ilyen szintre fejlesszenek?

Főleg olyanok válaszát várnám, akik foglalkoztak már komolyabban énekléssel.


2010. dec. 15. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne. :D
2010. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha hallod, hogy hamisan énekelsz, csak a hangszálaid nem engedelmeskednek, az gyakorlással fejleszthető. Ha nem is hallod, csak mások figyelmeztetnek rá, akkor nincs esély, a zenei hallás öröklött tulajdonság, ami legfeljebb kisgyermekkorban kismértékben fejleszthető.
2010. dec. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Egy jó tanárral egész elfogadható szintre lehet fejleszteni az ember hangját. Volt olyan ismerősöm, akiből négy év alatt egész kellemes hangú énekest faragott egy énektanár.
2010. dec. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A zenei hallásom kifejezetten jó, egy-egy akkordból mondom, hgoy milyen zene, meghallom, hogy melyik számban honnan "loptak". Sőt, valószínűleg ezért megy könnyen bármilyen idegennyelv kiejtése is.

De ha elkezdek énekelni, távolról se hasonlít arra, amit szeretnék énekelni. Ha alatta megy zenei kíséret, vagy rádióval éneklek, akkor egész elviselhető.

Általánosban zongorával kísértek, hogy a többiek ne álljanak meg a növésben.

Apám kórustag volt, gyerekkoromban sokat énekelt velem (az apai áldozat :)), de semmilyen fejlesztésen nem vettem részt.

Régen musical színész szerettem volna lenni, mert a színészkedés (nem átvitt értelemben) mindig is jól ment, szavalni is jól tudtam. De a satnya énekhangom miatt meg se próbáltam, teljesen más pályát választottam. Ezekről az ambíciókról már letettem, de legalább baráti körben nem szeretnék felsülni - egy elviselhető, esetleg kellemes énekhangot szeretnék kipréselni magamból...

2010. dec. 15. 16:16
 5/10 anonim ***** válasza:
sok évig énekeltem. próbálkozz magánének tanárnál. ha szerencséd van vállal és emellett lehet, hogy képes elérni, h a hangoddal ne lehessen vallatni... zene tagozaton volt olyan osztálytársam, akinek a gyötrelmesen semmi hallásából és fahangjából kellemesnek nem nevezhető, de elviselhető hangot alakítottak ki..
2010. dec. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Bocsánat, vágyaim jelenlegi csúcsa: úgy énekelni egy karaoké partin, hogy ne a biztonságiak vezessenek le a színpadról :)
2010. dec. 15. 16:32
 7/10 anonim ***** válasza:
hát az nem kétséges, h bizonytalanul intonálsz:) játszol vmilyen hangszeren? kottát tudsz olvasni?
2010. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Küldj privit, nekem van egy ismerősöm/barátom (Pesten), aki tudna neked segíteni. Abszolút reménytelen eseteket is megtanít énekelni. :) Csak írd meg, milyen kérdésre kell válaszolnom a levélben, hogy tudjam.

Egyébként abszolút van esélyed, ha a hallásod jó. Az a nehezebb, ha az nem jó, de még az sem reménytelen.

Egy énekes

2010. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

*a zenei hallás öröklött tulajdonság, ami legfeljebb kisgyermekkorban kismértékben fejleszthető


Ez nem igaz. BÁRMIKOR, bármilyen életkorban fejleszthető szolfézs tanulással. Én felnőttként jártam zeneiskolába.

2010. dec. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
a hallás nem fejleszthető, csak az énekhang, ezt sokan írták, így igaz. viszont felnőttként a hang is kevésbé "rugalmas"... feljeleszteni lehet, de így, hogy nem halljuk nem tudunk konkrét véleményt formálni... keress szakembert. itt fórumon többet segíteni nem tudunk...
2010. dec. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!