Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyen az, amikor kiégett v....

Ilyen az, amikor kiégett v. ki? V. ez csak szimpla érzelemmentesség? (lent)

Figyelt kérdés

Régen mindenki hozzám fordult a problémáival. Én meghallgattam őket, próbáltam segíteni, tanácsot adtam, ha kérték...most meg egyszerűen nem bírom, ha v.ki jön hozzám a bajával, elhajtom, v. terelem a szót, kimondottan rühellem, ha elkezdenek "lelkizni".

Volt egy kapcsolaton, nagyon szerelmes voltam, de csalódtam. Azóta képtelen vok szeretni bárkit, nemcsak szerelemmel, de szimpla szeretettel sem. Annyi, h. néhány embert így elviselek magam körül.

Van viszont most egy srác, aki járni szeretne velem, pedig tudja, h én nem tudom szeretni, max. csak szex lehetne köztünk. Én félek, h ő belémszeretett, v. szeretni fog, és így fájdalmat okozok neki(előző b.nőjében is csalódott). Mit tegyek, szakítsak meg vele minden kapcsolatot? V. legyünk szexpartnerek( ő is benne lenne)? Ilyen a kiégettség, h minden, és mindenki teljesen közönbös nekem? El fog ez múlni egyszer?


2010. dec. 12. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
annyira azért mégsem lehetsz érzelem mentes, ha félsz attól hogy belédzúg és megbántod ezzel. szerintem az előző kapcsolatod miatt van ez, és még nem tisztáztad magadban, félsz nyitni mások felé. idővel megfog változni szerintem.
2010. dec. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, mióta az ex-vőlegényem elhagyott. A legaljasabb módon. Csak elmúlik. Bár néha már magamat is utálom ez miatt. Nagyon eltávolodtam mindenkitől.
2010. dec. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül kell az embernek mindenkor "szociális" lénynek lennie. Szerintem minden ember életében eljönnek azok az időszakok, amikor befelefordul, elzárkózik a társadalomtól és önmagába tekint.


Ezek az időszakok jók és fontosak a saját lelki fejlődésünk érdekében. Ha ezt az időszakot értelmetlen üres kapcsolatokra pazarlod - mint pl a sex ezzel a fiúval - azzal elpazarlod ezt a lehetőséget.


Szerintem adj időt magadnak, míg újra nyitott leszel társas kapcsolatokra, addig pedig csinálj olyan dolgokat, amiket egyedül a legjobb. Például olvass sokat, sétálj nagyokat, elmélkedj, írj verseket, tanulj nyelvet.

Találd meg önmagad, fedezd fel újra, hogy ki is vagy valójában, mi a célod az életben... és ha ez megvan, akkor újra nyitott leszel másokra is és amint képes vagy önmagadat ismerve önmagadat szeretni képes leszel másokat is szeretni.


Ezt a fiút pedig egy időre távolítsd el a közeledből... lehet ha túl vagy mindezen akkor utána még össze is jöhettek, de ez így értelmetlen.

2010. dec. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igazából ez régi dolog, 3 éve volt, és u.úgy beszélek az emberekkel, közben volt 2 szeretőm is, csak mindenfajta komolyabb érzésre nem vok képes. Velük azért ment jól a dolog, m tudtam az elején, h ők is csak szexet akarnak, mint én. de most elbizonytalanodtam, m sztem ez a srác többet akarna.
2010. dec. 12. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!