Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért baj, hogy csak egyedül...

Miért baj, hogy csak egyedül érzem igazán jól magam?

Figyelt kérdés

Sose voltam társasági lény...

Nincs barátom, de még barátnőim se, akikkel ide-oda el tudnék menni... Amikor egyedül vagyok sokkal jobban érzem magam, van egy képzelt barátom és vele, vagy magammal beszélek. De sokan meg azt mondják, hogy előbb-utóbb úgyis szükségem lesz valaki társaságra, de én feleslegesnek érzem ezt az egészet, a szerelmet meg undorítónak tartom...

Pszichológushoz úgyse mennék el, tehát ezt ne írjátok. De az esetem mennyire tartozik az elítélendő kategóriába?

19/L


2010. dec. 11. 23:45
 1/9 anonim ***** válasza:
Ért valamilyen trauma gyerekkorodban? Esetleg magaddal vagy elégedetlen? (Kövérség, görbe orr, stb.. bármi).
2010. dec. 11. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Trauma nem nagyon, egy húgom van és gondolom mert őt jobban szeretik azért alakult ki ez (tényleg!), így magamba roskadtam
2010. dec. 11. 23:50
 3/9 anonim ***** válasza:
53%

Értelek. Ez tipikus bezárkózás, de egyszer fel fog oldódni, igazuk volt, akik azt mondták, hogy előbb-utóbb tényleg szükséged lesz rá. Nem kell erőltetni. Amint találsz egy olyan mentalitású embert, (most mindegy, férfi vagy nő, vagy egy kamasz gyerek), akivel egy hullámhosszra kerülsz, akkor kicsit kinyílsz úgyis. :)


Én is hasonló voltam gyerek/kamaszkoromban. Ma család, 12 fős baráti társaság, és az összes szomszéddal baráti a viszonyunk. Már rossz visszagondolni a bezárkózós évekre, uncsi volt :( (első válaszoló voltam újra).

2010. dec. 11. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
45%
Szerintem emberek közé kell menned, hogy "társadalmi hatások" érjenek. Ne érezd úgy, hogy mindent meg tudsz oldani egyedül, ez nem így van. Nem vagy tökéletes. Senki sem az. Az ember társas lény. Meg kell, hogy hallgass másokat és engedned kell, hogy téged is meghallgassanak! Ha idegennek is tűnik most a dolog, hogy emberi kapcsolatokat építs....ha egyszer sikerül, többé nem akarsz majd egyedül lenni. ;) Amúgy meg lehet, hogy olyan dolog birtokában vagy, amit egyszerűen át kell adnod másoknak. (mentális dolog persze)
2010. dec. 11. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
7%

Nem elítélendő, inkább sajnálatra méltó, hiszen egy beteg lélekre utal, ami segítséget kívánna.. De erre nincs sok esély, a lelki betegek legtöbbje soha nem gyógyul meg. Soha egyet sem ismertem, aki tényleg a magányt preferálta volna, mert ez nem igaz. Szeretnének társaságot, de képtelenek kialakítani vagy fenntartani kapcsolatokat. Ha van is barátjuk, akkor elhanyagolják, és tényleg egyedül maradnak. Néha teljesen boldogok egyedül, néha pedig majd meghalnak egy barátért, egy kis emberi kommunikációért. Tudják, hogy betegek, de sosem mennek orvoshoz, nem tartják szükségét, de legbelül félnek, hogy esetleg úgy sikerülne változniuk. Szociális fóbia a leggyakoribb kísérőjelenség, sokszor agorafóbiával társítva.

Sok köztük az alkoholista. Nem emelkednek ki semmiben, hiszen senki sem vár el tőlük semmit, így maguktól sem. A szüleik rég lemondtak róluk.

Ezeket az embereket tényleg nem lehet elítélni, de aki ismer egyet is, az csak sajnálhatja őket, mert borzasztó látni, hogyan fogynak el lassan.

2010. dec. 11. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
1. és 2. vagyok. Nekem az alkoholista apám okozta ezt bennem. :(
2010. dec. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy igy nem tanulod meg a társas érintkezés szabályait a suliba még elmegy de egy munkahelyen már nem, ha már nem lesznek a szüleid, barátok és épp elveszted a munkád mi lesz, az ilyen emberek gyakran végzik az utcán.
2010. dec. 12. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
90%

csupán azért baj, mert így sokkal kevesebbre viszed az életben.

a jó kapcsolatok elengedhetetlenek egy munkahelyi előléptetésnél is, nemcsak azt nézik, mennyire vagy felkészült, nagy tudású, kell, hogy tudj bánni az emberekkel, hogy népszerű legyél, akit elfogadnak a többiek. az iskolában is fontos, hogy ne maradj egyedül, sokkal könnyebbeb mehet a tanulás, ha van segítséged, aztán ugye az értékes információk, amiket csak akkor kaphatsz meg, ha társasági ember vagy.

pl. ha albi kell, egy jó fogorvos, tippek külföldi munkalehetőségre, bármi, ha sok ember vesz körül, nagyobb esélyed van mindent könnyedén megszerezni az életben.

akár még pasit is ajánlhatnak, megkönnyíti az ismerkedést, ha vannak barátnőid.

2010. dec. 12. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
50 éves kolleganőm jut eszembe rólad, soha nem voltak kapcsolatai, nem volt férfi az életében, állatai vannak, szülei meghaltak már, éli magányos életét, igazi, klasszikus, elégedetlen vénlány.
2010. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!