Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pszichés "impotencia", előford...

Pszichés "impotencia", előfordul másnál is?

Figyelt kérdés

A férjem nagyon kötelességtudó, talán túlzottan is. Munka (nem kevés), mellette egyetem. Most a vizsgák miatt folyton stresszel, ez a libidóján is nagyon meglátszik. Ilyenkor akár két hétig se igazán kívánja. A műszer is alkalmazkodik hozzá, kevesebbet "jelez".

Közben őt is zavarja, mert egyrészt látja, hogy hiányolom, próbálkozok, illetve ilyenkor azon kezd el aggódni, hogy impotens lesz.

Minden stresszes élethelyzetben ez van, főleg vizsgaidőszak alatt. Amint lemegy az utolsó vizsga, kivirul, hipp-hopp eltűnik minden baja. Ezért merem állítani, hogy egyértelműen pszichés a dolog.

De őt is rossz nézni, hogy szenved miatta - illetve nekem se túl jó a hosszú kihagyás.

Lehet valamit tenni a türelmes várakozáson kívül?

(Nekem is vizsgaidőszakom van, de már megtanultam nem idegelni magam a vizsgák miatt, attól nem sikerült még jobban egyik sem.)


2010. dec. 11. 23:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Nő létemre, ha sok a problémám és sokat stresszelek, nekem sem megy igazán a szex.
2010. dec. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,az tiszta sor, hogy a stressz nem tesz jót a libidónak. De szeretném valahol a probléma gyökerét megfogni, mert más szempontból sem tesz neki jót - ilyenkor hirtelen tele lesz egyéb pszichoszomatikus bajokkal is (emésztési gondok, random fájdalom bárhol a testén/-ben). A legutóbb fájt a gáttáji része, az egész műszer, a farpofái - elzavartam orvoshoz, mert minden a prosztatagyulladásra utalt. Hazaküldték egy olyan diagnózissal, hogy a teste utánozza a prosztatitis tüneteit, de semmilyen kórokozó nem mutatható ki, pedig minden lehetséges testnedvet megnéztek, volt UH, stb...
2010. dec. 11. 23:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Vizsgaidőszakban nekem se nagyon van kedvem...volt hogy 1,5 hónapig nem...hol egyikünknek, hol másikunknak volt vizsgaidőszaka:D de nekem olyankor nem is hiányzik...
2010. dec. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos nálam is előfordult, olyannyira hogy egy pillanatig úgy éreztem, hogy rólam írtad a kérdésedet, ami a szimptómákat illeti. Annyi különbség, hogy én már nem tanulok, hanem melózok, de a stressz így is jelen van!

Hogy mit tehetsz te ez ellen?

Légy türelmes, de semmiképpen ne sürgesd. Ebben az esetben még az extrém helyzetek sem lehetnek megoldások (értem ezalatt az orális, vizuális izgatási próbálkozásokat) hiszen nem az a probléma, hogy nem tud (persze ez is), hanem hogy nincs is hozzá hangulata, ereje.

ÉS ENNEK MÉG VÉLETLENÜL SEM TE VAGY AZ OKA!!! Legyél kitartó és tudasd vele hogy te mellette állsz.

A te hiányérzetedet pedig próbáld kielégíteni "önnállóan".

Ez még segíthet is, hiszen legalább a benned felgyülemlett stresszt, feszültséget levezeted.

2010. dec. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én férjemnek meg pontosan a szex volt az, amivel levezette a feszültségét a vizsga időszakban.Igaz, Ő alapból is nagyon nagy étvágyú:)))

Kérdésedre:Igen, van ilyen jellegű impotencia.Ez a dolog rendeződni fog, amit nem lesz annyi stressz az életében.

2010. dec. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem merült fel bennem, hogy miattam lenne, annyira egyértelműen a "könyvekhez" kötődik az egész. Illetve látom, hogy egyéb téren a kevés szabadidejében is próbál velem lenni. A feszültségéhez képest próbál kedves és barátságos lenni velem.

De akkor marad, amit az utolsó előtti javasolt, ellátom a saját bajomat :) (mondjuk sajnos nem ugyanaz, mint vele, de hát magad Uram, ha szolgád nincsen...)

2010. dec. 12. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!