Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen apám, mit kéne...

Miért ilyen apám, mit kéne tennem? Kiborultam

Figyelt kérdés

rettentően beszél velem. hárman vagyunk testvérek van egy nővérem vagyok én meg az öcsém. de velem úgy bánik mint ha nem az övé lennék. szokta is mondani h én csak megcsináltalak amgy semmi közöm hozzád. 1 éve nem járok sliba csak levelezőre mert sajnos beteg vagyok amibe bele is lehet halni szerencsére nekem hamar észrevették kezelték már gyógyuló félben vagyok bár megint rossz eredményeim vannak( ezt a témát ne feszegessük csak ide tartozik) szóval azóta mégcsúnyábban bánik velem. ha kimegyek a konyhába ordít velem h te már megint zabálsz nem csinálsz semmit csak döglessz az ágyba, iskolába lusta vagy eljárni. aztán még vannak olyanok h"b.zd meg szétütöm a pofád, ki vagy te h nekem ugatsz?, te csak kussoljál itt, örülj h megtűrlek, ezt még megjárod te kis mocsok) jelzem ezek csak úgy jönnek mert pl ha nevetek akkor ő biztosra veszi h rajta és ellene. persze néha visszaszólok neki h hagyjon már engem békén ne foglalkozzon én velem és akkor is nekem esik. volt mikor megrángatott de nem tudok mit tenni ellene. viszont ma elmentem a barátaimmal moziba aztán leültünk egy helyre csak h kikapcsolódjak errefel hazamentem leültem vacsorázni és nekem esik h mit képzelek h elmegyek moziba meg ide oda meg nem ettem még ma eleget( nem tudom miért hozza fel állandóan a kaja témát) aztán rákiabáltam h hagyjon már miért nem törődik magával miért kell engem utálni. erre jött a válasz" h te fogd be a m.cskos szádat te k.baszott k.urva mit képzelsz h vissza mersz pofázni?..hát ettől az étvágyam is elment egyszerűen kibuktam. tesóimmal nem beszél így. anya mindig kiabál vele h fejezze be de ő rá is rászól meg minden.

egyébként alkoholista. mit tehetnék h ne bezséljen így velem?


2010. dec. 5. 00:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Apád nettó elmebeteg (alkoholista), és nem nagyon lehet megváltoztatni, hiszen az agya el van romolva és kész. Az egyetlen megoldás, hogy tanulj olyan szakmát, amit gyorsan meg lehet tanulni és lehet vele pénzt is keresni, aztán nyomás, el "otthon"-ról minél előbb, önállóvá válni. És mihelyt önállóan élsz és lesz rá időd és pénzed, pszichoterápiába járni.
2010. dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

hát amit tehetsz az alsó hangon 8év szabadság vesztéssel jár, vagy élet fogytiglani pszihátriai kezeléssel.


Am. semmit nem tudsz tenni. Mivel beteg vagy így még azt se tudom mondani hogy költöz kollégiumba vagy valami. Probáld meg ezt felvenni és elmenni a rendőrségre vagy nem tom.


Egy volt barátnőm apja volt pont ilyen, ott az lett a megoldást hogy elköltöztek azt anyával, de ez sztem nálatok nem játszik. Illetve amitől még vissza vett, hogy egyszer nekem is előadta magát meg üvöltözött szidkozodot és úgy 10perc útán megunva kapot a kedves apuka egy párat, na utána csönd volt, ha én ott voltam, illetőleg a lánynak se mert már akkor pofával beszolni.

2010. dec. 5. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
81%

Nem konnyu eset, viszont meg lehet oldani. Van egy jo tippem, bar ehez elso sorban sajat magad kell legyoznod, vagyis az egodat. Tehat egy dolgot tudni kell: Ha egy kapcsolatban az egyik fel megvaltoztatja cselekveseit, szokasait, viszonyulasat a masik fel fele akkor a masik fel szokasai is valtoznak feleje. Nagyon egyszeru.

Szoval probald megfigyelni sajat viselkedesedet vele szemben, es hogy hogyan reagal rajuk. Aztan valtoztass rajtuk. En azt tudom tanacsolni, hogy bar nehez de probalj meg cselekveseidbe szeretetet vinni. Eloszor apro dolgokat, apro figyelmessegeket. Ne vidd tulzasba nehogy hizelgesnek velje. Meg fogsz lepodni az eredmenytol. Legy kitarto es meg fog valtozni. A szeretet nem lehet folyamatosan gorombasaggal viszonozni. Elobb-utobb o is szeretet fog viszonozni neked.

2010. dec. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

03:14

Igen ezt probald meg! Tehat ugy viselkedsz Vele, mint egy "gyermekhez", azt hiszem, hogy igy erthetobb. Probalj alkalmazkodni, s probald meg szeretni, egyutterzessel gondolj ra, de nem sajnalattal.

Nem tudom, hogy miota alkoholista pl., de lehet, hogy ezen is ellehetne gondolkozni, hogy vajon mi lehetett az, hogy az italhoz nyult pl.

Errol a mamadat is megkerdezheted, hogy mikor kezdodott ez, es igy mar sokkal konnyebb lesz egyutterezni Vele.

Elkepzelheto, hogy pontosan a Te betegseged is kozre jatszik, mivel nem konnyu feldolgozni, elfogadni azt, hogy van egy beteg gyermekunk, s lehet hogy a papad lelkileg gyenge, s igy az italhoz menekult.

Tehat azt figyeld meg,hogy miota es miert kezdett el inni, mivel nem igy szuletett, tehat ez csak egy felvett szokas, ami aztan fuggoseget valtott ki Nala.

Amikor elitelik ezt, akkor csak elfog mergesedni, tehat itt csak a Ti, a csalad szeretete segit, de meg az elejen.

Gyermekkent gondolj a papadra! O egy lelki serult gyermek!

2010. dec. 5. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Lelki sérült gyermek? Őszintén... láttatok Ti már alkoholistát közelről, vagy csak a tv képernyőn? Utóbbira tippelek...

Ami írtatok, az teljesen jól működik egy simán csak távolságtartó, esetleg passzív agresszív emberrel szemben. Egy alkoholista az alkoholista... Ahogyan az első írta, nettó elmebeteg...

Gyors suli, rengeteg lelkierő és el onnan minél gyorsabban. Nekem ez a tanácsom.


21/L, akinek volt "szerencséje" több alkoholistához is

2010. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

első két válaszolónak. sajnos tényleg nem tudok innen elköltözni ez a levelezős suli most 3 év szóval még minimum 3 év. :/ próbálok én nem foglalkozni vele de hát lassan ha levegőt veszek is én kapok. és anyukámat amúgy se merném itt hagyni :S


kedves harmadik és negyedik. ez a kedvesség megjátszása nem az egón múlik. egyszerűen gyűlölöm őt nem tudnék hozzá ilyen lenni, ne értsetek félre nem is vagyok szemét na de ezt megtenni ez nem menne. egyszeráen undorodok tőle.

az meg h ő lelki sérült gyerek kicsit nevetséges. aki itt lelki sérült az én vagyok mert engem terrorizál. aúgy évek óta ilyen de velem egy másfél 2 éve ilyen. mikor hazajöttem a kórházból egy hónapig rendes volt velem aztán jött a pofázás újra


kedves utolsó legalább te átérzed ezt :) ha nagyon nem bírom max elmegyek a mamához bár neki is van elég gondja most akaszkodjak rá én is? a sulit meg még meggondolom de még fiatal vagyok nincs érettségim így ezt kell befejezzem

2010. dec. 5. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!