Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » En es a tesom csak anyarol...

En es a tesom csak anyarol vagyunk tesverek az o edesapja meghalt s anyum urjra ferhezment igy letem en. En kifizethetem ameddig a szuleim elnek ot (a hazbol ami megilleti)?

Figyelt kérdés
mert eszre vetem most mar hogy en is bvetoltotem mar lassan a 20 evet ha penz dologrol van szo mindig haragszik ram mert a parom mellett tobb penz bejon mind nekik. es en ez mar nagyon unom es roszul esik nekem. mit tegyek?
2010. nov. 29. 09:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha csak féltestvérek vagytok,ő csak arra a házrész felére tarthat majd igényt,ami anyukád tulajdona. Édesapád részére csak te.
2010. nov. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
a haz fele fele anyum es apum kozt. es ha beleegyeznek hogy kifizesem a noveremet akor csak az anyukam fele reszet kell eloszuk es kifizetnem neki.igaz?
2010. nov. 29. 11:04
 3/5 anonim ***** válasza:
Azért ezt ügyvéd előtt csináljátok, mert most még az anyukádé a ház, "kifizeted" a tesód, meghal anyukád, és a tesód majd igényt tart az anyukád részének a felére. (kifizetsz most egy negyed házat, anyukád halálakor meg majd kéri az örökséget, ha a fél ház anyukád nevén marad, akkor a negyed házat) Apukámat hasonló módon semmizte ki az örökségből a két testvére.
2010. nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha a házasság alatt szerezték a lakást, akkor az bizony fele-fele arányban oszlik a két gyerek között.

Az apa után te esetedben csak te örökölsz (ha neki nincs rajtad kívül gyereke), az anya után mindketten. Édesapád pedig holtig tartó haszonélvezetet kap, amennyiben édesanyád hunyna el hamarabb.


Ha a házat még a házasságkötés előtt vették, akkor is ez a helyzet, mivel itt az anya a közös felmenő.


A házból a testvéred részét nem tudod kifizetni, amíg élnek a szülők.

Esetleg olyan megoldás van, hogy az öröklési rend szerinti arányban átruházzák rátok (ajándékozási szerződés édesanyád részéről mindkettőtöknek, eladás édesapád részéről a féltestvérednek, aki neki nem vér szerinti gyereke).

Akkor már ti lesztek a tulajdonosok és úgy már gond nélkül kifizetheted.

2010. nov. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

akkor a szuleink atirasak a mi nevunkre akkor en ki tudom ot fizetni az jo lenne mert nem valami rozsas a tesommal a kapcsolatunk mert az en parom tobbet keres mind az ove s ez neki faj vagy nem tudom es mar vagy 10 eve kikoztoztunk falura es sosem jotek segiteni hogy rendbe tegyuk s most hogy a parommal szeretnenk rendbe tenni s ott maradni es igy a szuloknek is tudunk segiteni es nekik is konnyebb es most ez is zavarja oket. es mindig az en fejemhez vagja ami torten amikor en meg kicsi voltam es engem hibaztat. es en ez mar nagyon unom es faj mert azert hogy csak anyarol vagyunk testverek de en szeretem de mar sajnalom

mit tegyek?

2010. nov. 29. 12:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!