Örököltünk a szülőktől egy családi házat, én és 2 testvérem. Az egyik testvérem nem dolgozik, nincsen semmi a nevén, viszont van banki adossága, Amit 8-éve nem fizet. Ráterhelik az örökölt ingatlanra az adósságát? Mit tehetünk ez ügyben?
Ugy tudom igen.(de mivel nem egyedüli örökös,igy csak a ráeső részre teszi rá a bank a kezét) Annyit tudtok tenni hogy kifizetitek a ráeső részt,és akkor nem lesz köze a lakáshoz.
igy nem tudják árverezni.
De ha nem tudjátok kifiztni a tesót,és a bank ráteszi a kezét,akkor eladni sem tudnátok,ha elakarnátok.Csak akkor ha kifizetitek a tartozást,vagy azzal együtt továbbadni,az viszont megint nem jó,mert nem kapnátok annyit érte,amennyit ér a ház.
Mondd a tesódnak,hogy mondjon le az örökösödési jogárol vagy a Te,vagy a másik tesód javára..(Neki pedig hagyjatok élvezeti jogot).
Persze ez csak a bank kiiktatása miatt legyen.
Ha el akarjátok adni,akkor fizessétek ki az ő részét is.Persze ehhez nagy bizalom kell,de inkább igy minthogy a bank adja el pitiáner összegekért...
A bankot nem "illeti" meg az örökség. Az örökség az örökösé, nem a banké.
A bank elindíthatja az örökölt tulajdonrész erejéig a végrehajtást, ha tudomást szerez az örökségről. Egy nyolc éve húzódó ügy azonban már igencsak a fiók legalján szokott lenni.
Mit is jelent ez?
Van egy 12.000.000 Ft-os piaci értékű ingatlan, amelyet a három testvér egyező arányban (1/3-okban) örököl.
Az egyik testvér 1/3-ára elindul a végrehajtás, ekkor a másik két tulajdonosnak három lehetősége van:
1) Vagy nem foglalkozik vele, és hagyja, hogy a bank elindítsa az árverést az 1/3-ra vonatkozóan, amelyet - szinte biztos, hogy - soha nem fog eladni, mivel az ingatlan lakott, és csak 1/3-nyi tulajdont szerezhet az árverési vevő, még az 1/1-es ingatlanok is nehezen mennek - a jó ár ellenére - árverésen.
2) Beszállnak a tulajdonosok saját tulajdonrészükkel a végrehajtásba, és a teljes ingatlant értékesítik, ekkor mindenki megkapja a maga részének megfelelő összeget. Ez nem túl szerencsés a végrehajtási költségek miatt sem.
3) Önállóan értékesítik - a végrehajtást megelőzően - az ingatlant. Ekkor járhatnak a legjobban.
Valóban talán az a legjobb megoldás, hogyha az adós örökös lemond a tulajdoni részéről, de a tulajdoni részére vonatkozóan haszonélvezetet tart fenn. Persze ez sem "túl jó", de így a bankot ki lehet hagyni a képből, az ingatlan biztos, hogy megmarad. Csak ne vesszetek össze a testvérekkel, mert egy holtig tartó haszonélvezettől nem olyan egyszerű megszabadulni, ha nem akarnak róla lemondani...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!