Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz így az álmaimmal?

Mi lesz így az álmaimmal?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy dolog foglalkoztat,nem tudom kinek elmondani,ezért itt kérek segítséget!3 gyermekes anyuka vagyok,dolgozok,férjnél vagyok,normális életet élünk.A probléma, a férjem és a fiam közötti harc,a fiam 18 éves lett,apa 2 hónapja besértődött a gyerekre és nem szól hozzá!!nagyon kis dologért sértődött meg,a fiam lekéste a buszt-ez volt az ok!de persze,ő azt mondja,nem ez,hanem mert nem tanul...a szokásos,gondolom más is küzd ezzel a gonddal,persze én is szeretném ha kitűnő lenne,de ha nem használja az eszét,akkor mit tehetek?kb.3-4es tanuló,de több esze van!szóval ez a fő ok!most olyan a helyzet,hogy egyetlen szót sem szól a fiunkhoz,nem érdekli,hogy hol van,mikor jön,mit csinál...levegőnek nézi,szinte bele is rúgna ha tehetné...:-((én mindennap sírok emiatt,már egyre nehezebben viselem,de van egy pici babám aki miatt muszáj magam tartani.2x beszéltem vele erről,először azt mondta,h őt már nem érdekli a gyerek,ő befejezte...(nem értem,egy apa befejezheti a gyerekkel a kapcsolatát?)másodjára végig hallgatott és nem szólt egy szót sem.a gyerek többször próbálkozott nála,sms-t írt,nem kapott választ,de szóba is többször próbálkozott,de nem válaszol neki..!az a legnagyobb baj,hogy annyira el fog fajulni a dolog,hogy nem tudom,ezt már hogyan lehet visszahozni.nemrég volt a 18.szülinapja és gondoltam az lesz egy lehetőség a békülésre,-hát fel sem köszöntötte,ekkor változott meg a fiam,és már nem akar érte tenni semmit...még gondoltam várok karácsonyig egy újabb lehetőségre,de már lassan belebetegszek,nem bírom sokáig...nem tudom mit csináljak??apa amúgy tanult ember,nagyon jó társaság,dolgozik,nem jár el,szeretik a barátok,jószívű,csak amit a fejébe vesz azon nehéz változtatni,azt hiszi az a jó megoldás,45 éves.valami történt amit nem tudok megfejteni...
2010. nov. 24. 06:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Apa megzakkant...Nem egészen normális dolog,ilyen apróságon így besértődni,milyen apa az,aki nem tud a saját fiának ilyen apróságot megbocsájtani?Azt gondolom,már jóval régebben problémája volt a fiával,csak eddig nem mutatta ki.Vagy lehet,ő is az a típusú szülő,akinek csak 18 éves korig gyereke a gyereke.Minden esetre ez beteges makacsságra és eléggé negatív természetre utal.Te pedig eléggé elnéző lehetsz!Ne csendben sírdogálj,légy erélyes!Rázd meg a vállát és közöld határozottan,hogy ha ezt így folytatja tovább,akkor fel is út,le is út,mind a vízig szárazon!Talán jobb belátásra tér.Én a jószívűségét megkérdőjelezném.
2010. nov. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egész biztos, hogy az a bizonyos eset nem az ok volt, hanem az utolsó csepp a pohárban, és valószinüleg sok elözménye is volt.

AZ, hogy nem beszél a gyerekkel, kicsit durva, de lehet, hogy éppen a konfliktusokat akarja igy elkerülni.

Szerintem ne eröltesd se te, es a fiatok a békülést, a fiad bizonyitsa be, hogy igenis képes azt elérni, amit elvártok töle, ne szólogasson be az apának, és idövel be fogja a férjed is látni, hogy a gyerek mégsincs elveszve.


Tapasztalatból tudom, milyen nehér az ilyen helyzet, de ne élezzétek még jobban ki. Valószinü, hogy a férjed nehezen tud valamilyen okból ezen a helyzeten túllépni, ha eddig szerette a fiút, akkor valami komolyabb dolog lehet a háttérben, amiröl esetleg te sem tudsz.


Próbálj megnyugodni, a gyereknek is magyarázd meg, hogy az apja valamiért kiborult, és idö kell neki, mire újra visszaáll a normális helyzet.

2010. nov. 24. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán el rá kellene beszélni apukát,hogy menjen el egy pszichológushoz.Talán az segítene,mielőtt még a család is kikészül lelkileg.
2010. nov. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem, hogy ez volt a valódi ok! Biztos volt ennek valami komolyabb előzménye is. Lehet, hogy te nem is tulajdonítottál neki nagy dolgot. Semmiképpen se csak a férjed hibáztasd, persze ki kell állnod a fiad mellett, de te kibékíteni akarod őket. Azt meg csak objektíven lehet. Mint írtad megpróbáltál már mindent ami humánus megoldásnak mondható. Szerintem ne a karácsonyra várj, hanem határozottan lépj fel mindkettővel szemben. Ha más megoldás nincs akkor pakolj, és hagyd őket ketten otthon. közöld velük, hogy legközelebb akkor jöttök haza a másik két gyerekkel, ha kettőjük között meglesz a béke. Valójában nem vagyok híve az ide-oda pakolósdinak, de talán ez megoldás lehet.
2010. nov. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Kriszti83 ***** válasza:
Apa más miatt haragszik a gyermekére, ez az apróság csak kifogás. Le kell ülni őszintén megbeszélni a dolgokat, remélem sikerül.
2010. nov. 24. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
köszi,hogy írtatok...holnap megpróbálok leülni vele és bezsélni
2010. nov. 24. 11:11
 7/8 anonim ***** válasza:

Az írásod alapján te egy nagyon érzékeny és gondoskodó ember lehetsz. Biztos, hogy jó ember a párod, csak most valami miatt nehéz neki és azon vezeti le a dühét, akin lehet. Éppen a fián...

Szerintem próbáld meg kideríteni mi bántja valójában. Munkahelyi gond? Anyagi problémák? Múlik az idő és nehezen szembesül a saját öregedésével etc...?

Segíts neki lazítani és megnyugodni! Észhez fog térni az biztos!

2010. nov. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh bárcsak ilyen gondoskodó és erős anyukák lennének minden családban. Látszik, hogy összeakarod tartani a családot és szereted őket a hibáikkal együtt. Na de nem is ez a lényeg most, hanem a férjed. Meg kell próbálni a lelkére hatni valami olyan emlékkel vagy olyan dologgal ami arra készteti, hogy nosztalgiázzon a régi éveken, amikor még nem volt ekkora nézeteltérés a fiatok és közte. Lehetne mondjuk beszélni arról, hogy ti ketten (férjed és te) mennyi mindenen mentetek át és mennyi minden pozitív dolog ért titeket amikor megszületett a fiatok vagy kisebb volt(aki ugye most már 18). A lényeg most az, hogy újra előhozd az apai ösztönt belőle, mert úgy látszik, hogy kissé megkopott. Esetleg ha a férjed olyan akkor leülhetnétek megnézni egy hasonló témájú filmet mondjuk az édesek és mostohák című filmet hátha a film mondani valója jobban hat rá. Aztán leülni megbeszélni, hogy mégis mi vezetett idáig és el kéne mondani, hogy ha mást nem akkor a te érdekedben próbáljon meg a fiatokkal úgy viselkedni mintha az apja lenne. Eléggé hülye tanács, de egy próbát megér. Remélem megoldódik minden és rendbe jön a családi béke.
2010. nov. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!