Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most mit tehetnék? (SOS)

Most mit tehetnék? (SOS)

Figyelt kérdés

Barátnőmnek szülei mikor ott voltam elkezdték fenyegetni h ha megbukik vagy bármi rosszat mondanak a tanárok akkor szétverik(!!) és ezt komolyan is gondolták. Nagyon nagyon fél mert holnap lesz fogadóóra náluk és anyuja már most mondja neki h lerepül a feje a helyéről.

Barátnőm fejében már az is megfordult h elszökik otthonról.

Tehetek érte valamit?

Most elsős(közép suli)


2010. nov. 21. 18:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

beszélni kéne a tanárokkal, hogy milyen megláztatás várna rá ha rosszat mondanak.

Ha valami baj van a jegyeivel, magatartásával azt persze tudatni kell a szülővel de azt nem így kellene lereagálni. A megfélemlítés tönkretehet egy embert.

2010. nov. 21. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
CSatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem is szóljatok a tamároknak :) Sok sikert!
2010. nov. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

És mégis milyen "párbeszédet" kéne folytatni a tanárokkal h enyhébben mondják meg amit szeretnének?

Természetessen még jöhetnek a válaszok.:)

2010. nov. 21. 18:23
 4/11 hot_kiss ***** válasza:
Szerintem ha olyan offotokvan, akkor beszéljetek vele, mert Ő talán jobban tud ebben segíteni.
2010. nov. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem őszintén mondd meg a tanárotoknak, hogy mi a helyzet.
2010. nov. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem a tanároknak kellene szólni, hanem valaki olyannak, aki tud is tenni valamit. Mert ha csak a tanárnak szólsz, akkor oké, ő nem mondja meg a rossz jegyeket esetleg, viszont akármikor találhatnak más indokot a szülei. Én a helyedben anyukámnak szólnék, ha megbízható, és ő tud tanácsot adni, hogy kik értenek ehhez, kik tudnak valamit tenni. Vagy akár egy tanár is tud ebben segíteni, hogy ajánljon valaki szakembert,de ne azt kérd, hogy ne mondja meg a rossz dolgokat.
2010. nov. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Jézusom:(

Szegény csaj:(

Valami megbízható tanárnak kéne szólni.

Vagy suli pszihológus:(

Osztálytársak vagytok?

2010. nov. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a szülei a jelek szerint nincsenek tisztában a gyerekük iskolai teljesítményével... bukásra áll vmiből?? mert azért az ritkán a tanár hibája. sokkal inkább a diáké, h nem veszi a fáradtságot tanulni, meg a szülőé, h nem veszi észre, h gond van, nem megy be az iskolába, vagy keres különtanárt. esetleg erre lehetne megkérni a tanárt, h ilyeneket jelezzen a szülőknek. tehát h nem egyértelműen csak! a diák hibája az adott jegy stb.
2010. nov. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Odamész a tanárhoz, és megmondod neki, hogy fontos dologról szeretnél vele beszélni, és reméled, van rád ideje (szval tisztelettudóan stb., de elég érettnek látszol az írásod alapján), és akkor elmondod, hogy bnődről van szó, és mit hallottál náluk, és megkéred, hogy kicsit kozmetikázza ki az anyuka előtt a dolgokat, vagy hogy dicsérje meg a lányt többször is ilyen-olyan dolgok miatt. Egyébként meg a sulipszichológushoz lemenni/leküldeni a lányt nem egy rossz ötlet.
2010. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Velem is ez volt a helyzet, mint a barátnőddel, de én öngyilkos lettem majdnem (kevés gyógyszert vettem be)...
2010. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!