Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire fontos az ideál?

Mennyire fontos az ideál?

Figyelt kérdés

Külső és belső tulajdonságok egyaránt fontosak, de milyen mértékben döntő az egyik vagy a másik?

Lehetséges, hogy valaki az ideálja ellenére teljesen mást választ, mert talál valami olyan belső értéket, ami kompenzálja a "hiányosságokat"?

Válaszokat előre is köszönöm!


2010. nov. 20. 11:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem semennyire sem fontos.Volt olyan párom,aki tök ellentéte volt az általam kedvelteknek és mégis nagyon beleszerettem.
2010. nov. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Semennyire! Az élet mindig másképpen hozza a szerelmet. Nem az ideál a fontos, hanem a harmónia!
2010. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ideál = álompasi/nő

Aki ragaszkodik hozzá az gyakran vagy egyedül marad vagy sose lesz boldog

2010. nov. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólókkal, teljes mértékben.:)
2010. nov. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem egy olyan partnerem volt, akire előtte (mielőtt megismertem volna jobban) úgy gondoltam, hogy még véletlenül sem jöhet szóba. Vagy éppen el sem gondolkodtam ezen. Aztán egyszer csak szerelem lett belőle..:) Hosszú, évekig tartó..
2010. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat!

tehát az ideál tulajdonképpen valaki akit egész életünkbe "kergetünk"? Azon gondolkoztam, hogyha találunk is valakit, aki az ideálunk és kapcsolatba lépünk vele, nagyobb eséllyel csalódunk is, mert nem olyan lesz mint amit elképzeltünk! mit gondoltok erről?

2010. nov. 20. 12:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Háát igen...biztosan van olyan ember, aki egész életében "kergeti az ideált". De valóban nem érdemes..nagyon kevés kivételtől eltekintve. Nehezen elképzelhető, hogy valaki, aki kívülről, vagy akár első pár beszélgetés alkalmával tökéletesnek tűnik a számunkra, végül mindenben az is marad..kompromisszumokra szerintem minden esetben szükség van.
2010. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenkinek megvan a maga ideálja, biztos minden kislány és kisfiú álmodozott, hogy hogy is fog kinézni majd a barátja/barátnője, férje/felesége. Jó volt régen ilyen álomvilágokban bolyongani, én elképzeltem magamnak egy 2 méter magas, izmos, hosszú fekete hajú, fekete szemű, fehér bőrű félistent, és képzeljétek el, na már nem kislánykoromban, de olyan 19 évesen találkoztam is vele. Pont amilyennek megálmodtam régen, de nem hogy a kapcsolatig nem jutottunk el, taszító volt a személyisége már a legelején. Eközben volt nekem egész fiatalkoromtól egy jó barátom, akivel mindent megbeszéltünk, egymás gondját,baját, pasiügyeit, nőügyeit, jó barátok voltunk. Ő is járt lányokkal, én is fiúkkal, és teltek múltak az évek, ma 27 évesen ő a vőlegényem, pedig ellentéte mindenben az általam elképzeld félistennek, mint ideálnak. De szerelem a javából:)
2010. nov. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
előző.^^
2010. nov. 24. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!