Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megcsalás! Mit tehetnék?

Megcsalás! Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
Nagyon szomorú vagyok. Sejtettem, hogy apa csalja anyát, ezért titokban nyomozni kezdtem. Kiderült, hogy egy bizonyos nővel telefonon viszont tart fenn. Ismerem a nőt, a nő férje és apa barátok. A telefonos beszélgetéseket titkos telefonon tartják, tudom mindkettőjük titkos számát. Általában reggel 7 körül, és ebédidőben beszélgetnek, ekkor ha mindkét számot hívom, foglaltak, szóval tuti hogy együtt beszélnek. Ezt a sejtésemet anyának és a tesómnak elmondtam, anya rákérdezett apától, tagadja a dolgot, és még neki áll feljebb..., hatalmas vita és sértődés - nem szólok hozzád lett belőle. Tegnap felhívott, és mindennek elmondott engem, hogy én őt hátba támadtam, és hogy nem ezt várta tőlem, anélkül, hogy anya említette volna azt, hogy tőlem tudja a dolgot. Én vagyok a sz*r, a szemét, amiért ő k*rvázik...Védeni magam, vagy normálisan megbeszélni nem tudtam vele ezt, mert nem egyedül voltam akkor, és nem akartam másnak elárulni a megcsalást. Azóta kb egyfolytában sírok, lelkileg padlón vagyok, egyrészt a megcsalás miatt, másrészt mert így beszélt velem apa.. Nem az első eset, kb 10 éve egy másik nővel is viszonya volt, de az félbe maradt. Kérlek segítsetek, mert egyedül megőrülök. Köszi.
2010. nov. 15. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány éves vagy?


Szerintem hagyd a szüleidre a dolgot, majd ők megoldák ketten. Próbáld elmagyarázni apudnak, hogy téged ez menynire megrázott. Ha egyébként normális apuka, akkor tuti csak a méreg, az idegesség mondatta vele amit mondott.

Beszélgessetek nagyon sokat, hogy ha bárhogy is alakulnak a dolgok ne maradjon benned tüske apukád viselkedése miatt.

2010. nov. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Én elhiszem, hogy félted a szüleid házasságát, de az az igazság, Te nem sokat tehetsz a fennmaradása érdekében. Ez az ő párkapcsolatuk, így az ő dolguk. Te ne edd magad ezen, és ne is avatkozz bele.

Hiába nyomozol, látod, hogy a végén még rajtad csattan. Én tényleg azt mondom, ne avatkozz bele. Ha apukád valóban félrelép, akkor anyukád előbb-utóbb úgyis megtudja. Most attól, hogy Te kinyomozod és beköpöd, apukád nem fog észhez térni és újra szereti anyukádat. (Sajnos.) Legfeljebb óvatosabb lesz.

2010. nov. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
szereti = szeretni (2.)
2010. nov. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, én 23 éves vagyok, apa 47, a nője 28 :S Szép.... Nem beleavatkozni akarok a dolgukba, hanem megmenteni a családom, mert én nagyon családcentrikus vagyok, nem tudnám elképzelni az életem csak anyával vagy csak apával. De most nagyon nagyon haragszom rá a tettei miatt :(
2010. nov. 15. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:

Ezt meg lehet érteni és sajnálom : /

Igazából úgy nem tudsz olyat tenni,hogy most megtiltod nekik vagy félbeválasztod vagy mi>.< mert ha akarnak úgy is találkoznak és tartják a kapcsolatot,de gondolom nem is ez volt a terved: ) Apukádat rá kellene vezetni arra,hogy ez neked így nem jó és nem tetszik,sőt ...gondolom az egész család ellene lenne ha tudná.Esetleg beszéljetek négyszemközt.Kettesben.Ha belemegy a beszélgetésbe akkor legyél nyílt,őszinte,és bátor és legyen önbizalmad....ne legyél vele szembe bizonytalan.Erősen mond rá,hogy ez van és te ezt akarod.

2010. nov. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Sajnálni tudlak csak,mert mindig a gyerek a legnagyobb vesztes.Véleményem szerint rá kellene arra jönnöd,hogy jobb az,ha a szüleid külön vannak.Kötöd az ebet a karóhoz,holott már se eb,se karó nincs meg. Eb az jelen esetben édesapád, a karó meg a szüleid közötti szeretet,szerelem,viszony,őszínteség.

Egy látszatházasságban élnek évek óta.Ahogyan 10 éve megtörtént,és megtörtént most is, úgy meg fog történni máskor is.Akkor meg mi értelme van az egésznek?Semmi..édesanyádnak azért rossz,mert csalja a férje, apádnak azért rossz mert nem kufir.colhat szabadon, a szeretőnek meg azért rossz mert mondjuk ő neki nem tetszik a szerető szerep..neked meg azért rossz,mert látod széthullani a családodat.

Próbáld meg nem a gyerek szemszögéből nézni.A jól működő kapcsolathoz bizony nem elég az otthon melege, a jó koszt...kell az őszinteség is,a változatosság is meg a jó sz.x is.Ez utóbbiak valszeg nincsenek meg a szüleid között,vagy ha meg is van a szex,apád egy puhapöts,aki nem bír a facával--már bocsánat.. vagy anyud már nem köti le a figyelmét semmilyen téren...

Sajnálom,de szerintem sokkal jobb lenne ha ez a családnak nevezett valami széthullana,végleg. Anyud meg ti kezdhetnétek új életet...ha nem is akadna rögtön társa neki,akkor is jobban jártok,mint egy látszat családi idillel..

19/L

2010. nov. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!