Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha az anyám képtele...

Mit tegyek ha az anyám képtelen beosztani a pénzt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kényes kérdésben szeretnék tanácsot, véleményt kérni.

Az anyám egyszerűen nem tudja beosztani a pénzt. Már hosszú évek óta próbálok a lelkére beszélni, de nem hallgat rám. Már többször kerültem miatta kellemtlen helyzetbe. Sokáig azt hittem, hogy elég az pénz amit én adok neki havonta, sajnos a hétvégén kellett rájönnöm, hogy összevissza ismerősöktől kér kölcsön aztán meg nem adja vissza. Igaz nem sokból kb. 140 ezerből élnek nyugdíjasként apámmal, de szerintem ennél kevesebből is élnek emberek tisztességesen. Mit tegyek, hogy rájöjjön anyám nagyon rossz úton jár.?


Tudom nagyon kényes az ügy.

De minden ötlet érdekel, mert már nagyon elegem van.


2010. nov. 15. 11:57
 1/5 anonim ***** válasza:
91%
Havi 140 2 embere bőven elég egy fillért ne adj neki ha nem lesz alatta védő hálló majd visszafogja magát.
2010. nov. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne adj neki pénzt!Tudom ,milyen nehéz helyzet,az én anyám például több százezer forintos adósságot halmozott fel a hátam mögött,aztán mikor rájöttem a dologra,még engem hibáztatott!Valamennyit adtam neki kölcsön,muszáj volt,mert különben már jött volna a végrehajtó.Szerencsére talált munkát ,úgyhogy most fizetgeti vissza a kölcsöneit.De az idegeimet sikeresen tönkretette!

Rájött,hogy hülyeséget csinált ,azóta némileg ügyesebben gazdálkodik,de nagy változás nem várható sajnos.

Ha látja,hogy valaki mindíg kisegíti,sosem fog megtanulni normálisan bánni a pénzzel!

2010. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nézd,a szüleid már idősek...Gyanítom,hogy a múltban sem éltek másképp.Ezzel arra szeretnék kilyukadni,hogy nehéz lenne/lesz változtatni a már berögzült szokásokon.Gondolom,nem tudják két kézzel szórni ezt a kevéske pénzt,inkább rosszul bánnak vele.Nem mindenki tud okosan gazdálkodni,sajnos.

Írtad,hogy már többször próbáltál vele beszélni...pedig más nem segít.

Azt gondolom,hogy ha nem akar változtatni,hagyd rá a dolgot,hiszen egy ilyen helyzetből csak ő maga tud kikászálódni.

2010. nov. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Csak olyan nehéz. Azt mondja mindig közbe jön valami. Néha- néha ok, de állandóan. Az a baj, hpgy úgy érzem, hogy ameddig ők nem jönnek anyagilag egyenesbe addig én tudok. Már benne vagyok a korban, család is kellene, de igy hogy vállaljak.?
2010. nov. 15. 12:26
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne legyél buta!Szép dolog segíteni rajtuk néhanapján,még annak ellenére is,hogy saját hibájukból kerülnek folyamatosan ilyen rossz helyzetbe...DE

Nem kell feláldoznod magad és az egész életedet az ő ostobaságuk miatt!

Vegyél erőt magadon és mondj nemet,ne foglalkozz velük.Elég felnőttek már ahhoz,hogy átlássák a helyzetüket és változtassanak.Persze,nem akarnak,mert te mindig ott vagy és segítesz...

2010. nov. 15. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!