Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet kezdeni az anyósjelö...

Mit lehet kezdeni az anyósjelölttel?

Figyelt kérdés

Barátom 29 éves, anyjával ketten vannak már régóta, az apja kiskorában lelépett még.

Az anyja teljesen rá van telepedve, nem engedi, hogy önállósodjon, normális felnőtt életet éljen. A barátom nem merte megmondani neki, hogy kivettünk egy albérletet, mert teljesen kiakadna. Volt egy betegsége, amiből már kigyógyult, de ezt használja fel, hogy teljesen magához kösse. Mindig kitalál vmit, teljesen felesleges dolgokat, amiért menni kell hozzá. Nem volt eddig még egy nyugodt hétvégénk, mert mindig volt vmi. Mikor nyáron el mertünk menni 3 napra nyaralni, egyfolytában hívogatta barátomat és balhézott. Én nem akarom őket elszakítani, kedvesen álltam hozzá, de ez már sok. Én is 1-2 hetente látogatom szüleimet, ők nem ilyenek. Többet keres, mint barátom, de néha még a pénzzel is zsarolja. Mit lehetne tenni? Vagy adjam fel a harcot?


2010. nov. 14. 12:02
 1/6 anonim ***** válasza:
85%
Sajnos tapasztalatból mondom, hogy ennyi idősen a pasinak ha kényelmes anyuci szoknyája szélét fogni, akkor nem fogja elengedni... Lehet kicsit nyitogatni a szemét, hátha bejön. De én feladtam és a megszoksz vagy megszökszből az utóbbit választottam.
2010. nov. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem, ne add fel. Beszélj a sráccal is, hogy maximálisan tiszteled, hogy tartja a kapcsolatot az anyjával, de azért már közel a 30-hoz kicsit le kellene szakadnia.

Amúgy a családcentrikusságnak ez is fokmérője, voltaképpen örülnöd kell, csak kicsit alakuljon át benne.

Ami nem világos: függ a srác anyagilag az anyjától?

Az albérletben hogy tudtok úgy lakni, hogy nem tud róla?

2010. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%

Beszéld meg a pároddal hogy képzeli el a közös jövőtöket.

Ha neki ez így jó és nem akar rajta komolyan változtatni, most hagyd ott amíg nem késő!!!!!

Egy ilyen anyós pokollá teheti és teszi is majd az életed!!!

Főleg ha komolyra fordulna a dolog és még gyerek is születne!!

Tapasztalatból mondom!

2010. nov. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem függ az anyjától anyagilag, ő is jól keres.

Előtte rokonomnál laktam, azt hiszi, még mindig ott vagyunk.

Én mondom neki folyamatosan, hogy ez így nem jó, de nem tud vele mit kezdeni, totál pszicho a nő, meg se hallgatja, csak balhézik, és fújja a magáét. Mikor egyszer próbált ellenállni, ráuszította a nagynénjét telefonon, aki külföldön él. Ő meg a lelkiismerete miatt nem tud nem engedelmeskedni.

2010. nov. 14. 12:16
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Nos...az Anyukájának sem lehet könnyü 1,mert egyedül van 2,mert a pici fiát el akarják tőle venni.Persze utobbiba bele kell egyszer törödnie.Szerintem a barárodnak kéne megbeszélni vele h van már egy "másik családja" és hogy fogadja ezt el és ne telepedjen annyira rátok.Biztos nem egyedül élne akkor könnyebb lenne,mert akkor ellene foglalva a párjával.Jó lenne ha találna magának valakit,persze erre nem lehet várni.Bele kell gondolni magad a forditott helyzebe, gondolj bele h egyedül van anyukád vele laksz viszont van egy barátod akivel szintén szeretnél lenni(ebbe azért nem tudok belegondolni mert te tudod mit érzel a barátod iránt és mennyire fontos az anyukád)Lehet ha felcseréled mintha te lennél a barátod helyében akkor meglátod h nem is olyan könnyü dönteni.Kitartás amúgy neked,remélem megoldodik a helyzet hamarosan.Tényleg szerintem a barátodnak kéne beszélnie vele.Karácsonykor pedig ne hagyd magad,igaz 'anyóssal is kell lenni,föleg he geyedül van,de ne hagyd h az egész karácsont vele keljen ezért tölteni.Egyik nap te szüleid másiknak az övé,aztán ketten is kell lenni.Szép napot!
2010. nov. 14. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez jobb nem lesz, csak rosszabb. Az én anyósom is nagyon gáz, szenvedek tőle eleget, és már nagyon kezd elegem lenni, de én már lassan 10 éve hallgatom. Voltak évek amikor nem is mentem hozzájuk, kölcsönösen nem voltunk kíváncsiak egymásra. Ezt már sajnos nem tehetem meg, mert neki is volt egy súlyos betegsége pár éve- ami persze szerintük miattam alakult ki-, és nem akarom, hogy ismét beteg legyen, és amiatt is engem okoljanak. Persze az rendben volt, hogy a terhességem alatt egyszer nem kérdezték meg mi van velem, és a babával, csak szülés előtt pár héttel jöttek el, mivel a férjem elhívta őket. Szóval szerintem jól gondold meg mit teszel, főleg ha nincs angyali türelmed végignézni és hallgatni amit művel.
2010. nov. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!