Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A karácsony már most kiakaszt....

A karácsony már most kiakaszt. Kinek mit vegyek?

Figyelt kérdés

Második karácsonyom párommal külön. Idén vagyunk először olyan jó anyagi helyzetben,hogy karácsonyra ajándékot vegyünk,de nem tudok tizezreket sem kiadni rá. Két hete töröm a fejem,mert ötletem sincs kinek mit vegyek. Anyós,após,sógornőmék 2 gyerekkel(3,5),öcsém(12éves),nagymamám,nagypapám.

Valami jelképeset szeretnék,mert nem vagyok milliomos.Egy-két ezer forintosat(öcsémnek inkább több apróságot,ő mástól nem kap ajándékot).Párommal nem ajándékozzuk meg egymást,csak sütök sütit neki. Kinek mit adhatnék?


2010. nov. 12. 13:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Továbbra se ajándékozzon. A vége az lesz - ha nem idén már, akkor jövőre - hogy egyszer csak azon kapja magát, hogy tülekszik egy plázában. Most kell leállni. El sem szabad kezdeni.
2010. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jelképes lehet egy töröklköző névvel, vagy horoszkóppal ellátva és az annyira nem is drága sztem.
2010. nov. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bocsika,de mi honnan tudjuk,hogy a rokonaid mit szeretnek igazán?Tőlünk várod el?

Van tippem,de feltételezem,hogy ezek már neked is eszedbe jutottak

-könyv

-határidőnapló

-Falinaptár

-kesztyű,sál,sapka

- finom bor

-bon.bon,csokoládé

- falióra

- pohárkészlet

2010. nov. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A kicsiknek autót legót kirakót.

Anyós após sogornődéknek olyan kicsit drágább csokit, bonbont, amit szeretnek.Ilyenkor lehet már kapni dísz csomagolású (pl:ferrerót)

Nagyiknak esetleg a teljes családról kép, valami szép keretben.

Öcsédnek ha van valami hobbija, azzal kapcsolatos több apróságot.

2010. nov. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az a baj, hogy már most stresszelsz rajta. Több, mint egy hónap van karácsonyig, még bőven ráérsz. Nyugodj meg, lazíts és december elején a pároddal beszéld meg a kérdést, aztán vásárolj be!
2010. nov. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem amikor ennyi embernek kell ajándékozni, a legegyszerűbben és legolcsóbban saját magad által összerakott ajándékcsomagokkal tudod megúszni.


1. Válogathatsz a legalapabb ajándékok közül: édesség/tusfürdő/arcszesz/testápoló/tea/kávé/gyertya/meg amiket még előttem írtak/stb, egyikből sem kell a legflancosabbakat nézegetni a boltokban, elég a középkategóriát, de azon belül is menj rá az akciókra. A gyerekeknek: ha bemész egy játékboltba, úgyis segítenek, ha mondod, hogy olcsó, de kreatív ajándékot keresel (kirakót, olcsóbb kártyát, kifestőt, stb. biztosan találsz, esetleg a nagyobbnak már lehet szép/vicces tollat, ceruzát, füzetet is)


2. Vegyél az ajándékokhoz celofánt, masnit, készíts apró csomagokat + esetleg vegyél egy zacskó szaloncukrot is, mindenkiébe rakosgass pár darabot. Tehát pl. anyósnak és apósnak csinálj közös csomagot, amiben van pl.: egy női és egy férfi tusfürdő (egy fa tusfürdő 350, de ilyenkor rengeteg akció van, lesz majd biztos mindenféle fajtából egyet fizetsz hármat kapsz, meg már kész összerakott csomagok, amik jobban megérik, stb., de már most is láttam a tescoban 250-re leárazott középkategóriás tusfürdőt) tehát akcióval mondjuk lenne két tusi 500-ból, mellé egy tábla csoki 150, esetleg egy doboz tea 300, mellé pár szaloncukor, és bevásároltál két embernek durván ezer forintból, ráadásul kapnak egy közepes méretű, szép, masnis, hasznos, mégis csak jelképes karácsonyi ajándékot. Persze ezeket lehet helyettesíteni akármivel, fülbevalót/képkeretet, stb is lehet kapni olcsóbban, te tudod mit szeretnek.


3. Egyébként bocsi, ha ez rossz tanács lesz, de sok kínaiban 200 forintokért dobálják a jópofa zoknikat, én a helyedben a páromnak biztos vennék valami vicceset, mellé egy apró csokival, amit szeret, átkötve egy masnival, aztán kész a 300 ft-os ajándék, 20 év múlva mégis biztos szívesen emlékeztek majd rá vissza :)

2010. nov. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
jah, és még hozzáteszem, írta valaki a bort is, szintén nagyon jó ötlet, lehet kapni olcsón pl. egri bikavért, stb. mégis finom, nálunk minden karácsonyozásnál előkerül egy-két üveg bor, akár ünnepi ebédnél is lazán elfogyhat, ráadásul egy embernek 400-500 ft-ból letudtad az ajándékozást.
2010. nov. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!