Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megbántuk a keresztszülő...

Megbántuk a keresztszülő választását! Ilyenkor mi van?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiúnk, de a keresztapja (férjem unokatestvére) 2x látta eddig...a keresztanyával (én unokatestvérem) semmi gond. Egyszer sem hívott fel, hogy mi van a keresztfiával, miket csinál már, stb.

Van egy barátunk, aki anno csinált egy olyan dolgot, ami miatt úgy gondoltuk, hogy nem lenne jó keresztapa...de azóta...annyira kellemesen csalódtunk benn, és ő is mondja, hogy nagyon bánja, amit tett, mert most ő lehetne a kereszapja a törpénknek!

Az én keresztapám is "leszarta" a fejemet, tudom milyen érzés...és ezt én nem akarom a gyerekemnek.

Mit tennétek ilyenkor? Volt már vki ilyen helyzetben?


2010. nov. 9. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
28%

Igazából a keresztszülő választása megtiszteltetés annak aki annak van felkérve, nem tudom lehet-e változtatni a hivatalos beíráson de a fontos hogy éreztessétek a baráttal hogy ha a "nagkönyvbe" nem is ő lett beírva, a gyereknek akkor is ő a tiszteletbeli keresztapukája! Ezt meg is lehet mondani a bukott keresztapunak is, az unokatestvérnek, hadd égjen a feje.

Tesóm keresztszülei eltűntek a tesóm pár hónapos korában, azóta az egész család az én keresztszüleimet tekinti az övének is, tesóm így is nevezi őket, ugyanazon okból van ez mint ami a ti gyermeketek esetében van.

Mi is hasonló gonddal küzdünk, nekünk még nem volt keresztülő, tavaszra tervezzük, és amikor terhes lettem egyértelmű volt hogy a húgom és férjem bátyja lesznek a keresztszülők. Azonban a terhességem alatt és azóta is (4 hós lesz a baba) a húgom csodás keresztszülő jelölt, de a férjem bátyja csapnivaló, olyannyira hogy sz*rik a gyerekre, nem látogatja, nem kérdezi hogy van, nem érdekli. Ha mi vittük hozzájuk (szülőknél futottunk össze), akkor is magasról tett rá, kicsit gagyogott neki azt' annyi. Magyarán megbántuk hogy terhességem elején felkértük előre :(

2010. nov. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Tenni nagyon nem tudsz semmit. Lecserélni a keresztszülőt tudtommal nem lehet. Az új jelölt lehet tiszteletbeli keresztapa, azt, hogy mennyit törődik a gyerekkel, nem az határozza meg, hogy beírták-e a nevét a nagykönyvbe, hanem az, hogy mennyit AKAR törődni vele és mennyire szereti.
2010. nov. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szia!

Mi ugyan így jártunk.Utána is néztünk egyházi oldalakon,ahol egy pap válaszolt,és sajnos nem lehet változtatni semmin...

2010. nov. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez a kérdés nagyon jó!

Az én keresztfiam most múlt nemrég 5 éves és csak a keresztelőn látta a keresztapját!!!!

Az én keresztapám is ilyen volt, úgy látszik keresztszülőség révén a férfiak 80-85%-a sajnos ilyen.....

2010. nov. 9. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Változtatni nem tudsz, de azt meg tudod tenni, hogy ezt a barátot választod "tiszteletbeli" keresztapának. A kicsinek mondogatni kell,hogy ő keresztapu, a másikat meg el kell felejteni. A kicsi úgy is azt fogja keresztszülőnek tekinteni, akit ti mondtok neki, meg aki szereti, foglalkozik vele!
2010. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
62%
Miért számít ennyire egy semmit sem jelentő titulus? Az számít, hogy valaki törődjön a gyerekkel, legyen az a keresztszülő, az óvónéni vagy a sarki bolt eladója.
2010. nov. 9. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
40%
Anélkül is törődhet a gyerekkel, hogy nem ő a keresztapja...ezt nem értem, miért fontos annyira...én a keresztanyámmal eddig talán egyszer találkoztam, úgy hogy emlékszem is rá. Aki pedig a keresztanyám szeretett volna lenni, de mégsem ő lett, mert akkor még csak 14 volt, többet törődött/törődik velem...ezek a titulosok nem számítanak semmit. ha törődik a gyerekkel, akkor a gyerek hozzá fog kötődni, nem az igazi keresztszüleihez, akiket lehet nem is fog látni...
2010. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
nem sok mindent, legalábbis hivatalosan. attól még a barát foglalkozhat vele úgy, mintha a keresztapja lenne és akár ti is felkérhetitek annak, de most már a hivatalos ceremónia nélkül. és az igazi keresztapának is megmondhatjátok, hogy csalódtatok benne, tekintse úgy, hogy mostantól nem ő a keresztapa, csak nehogy nagy balhé legyen belőle
2010. nov. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A gyereknek nem fog törést okozni ha nem látja a keresztapját, ez csak egy névleges tisztség, persze jó ha müködik a kapcsolat de ha nem akkor sincs semmi.
2010. nov. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én azért megnézném azokat a szituációkat, amikor a gyermeket váró pár kipécézi a leendő keresztszülőket, felteszi a kérdést, hogy "lennétek a keresztszülei?" mire a jelöltek rövid gondolkodás után azt mondják: bocs, de mi erre nem vagyunk alkalmasak. Ilyen szerintem a legritkább esetekben hangzik el. Nem azért, mert a jelöltek annyira hisznek benne, hogy a világ legjobb keresztszülei lesznek majd, hanem mert udvariatlanság és csak a sértődés lesz belőle, így hát elvállalják...


A keresztszülő számomra elsődlegesen azt jelenti, hogy amikor apával, anyával történik valami, akkor ott legyenek és segítsenek, nem pedig azt, hogy minden apró rezzenéséről tudjanak a gyereknek (amúgy is unalmas hallgatni az első gyermekes anyuka ömlengését) és elhalmozzák felesleges játékokkal. Szóval, adjatok nekik is esélyt, várjátok ki a végét, megmutatkozik majd akkor, hogy jól választottatok-e, amikor komoly a baj (pl. munkanélkülivé válik valamelyikőtök, kórházba kerül vagy meghal, külföldön vállal munkát, stb., stb.). Felelősséget vállaltak a gyerekedért, még ha nem is gondolták, hogy ekkora az elvárásod. Ha meg az a gond, hogy pelusra is alig futja, akkor meg nem szégyen kérni őket, hogy segítsenek.

2010. nov. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!