Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek? Teljes értelmetlen...

Mit tegyek? Teljes értelmetlenség az ékletem. Rám szakadt minden. Bővvebben lent.

Figyelt kérdés

Anyukám rákos. Apukámmal most válnak éppen, engem meg megkért, h senkinek se mondjam el. De nekem mindenről csak az jut eszembe, h pár éve van már csak. A legszomorúbb, h aki ezt nem tudja, vgyis rajtam kívül mindenki tök boldognak, viccesnek, bohókásnak lát. Egyszerűen nem tudom kimatatni azt, ha szomorú vok. és most már kezdenek teljesen összefolyni a dolgok. Lassan a tanulás se megy. Örülök ha 2-est kapok. Persze körülöttem mindenki elvárja, h jól tanuljak, h kedves legyek aztán egyszer alkoholhoz folyamodtam. Persze akkor jól éreztem mgam, de úgy érzem, egyre inkább kezdek megőrülni, kezdenek összefolyni a napok, a percek az órák. Nem azt mondom, h nincsenek barátaim, mert igenis vannak. Csak úgy érzem magam, mintha az egész világ előtt megjátszanám magam.Persze az aki tetszik le se szar,mert az egyik bnőmbe van beleesve,és ezt egyszer részletesen kifejtette nekem végén azzal,h haddjam békén. Mintha a nevetésbe, vidámságba, alkoholba menekülnék a problémáim elől. Kezdenek a szükleim a jövőmmel faggatni, pedig csak 13 éves leszek. Sergítsetek,mert megőrülök!

UI. ezt nem azért irtam,h leszoljatok beszoljatok megbántsatok.kérlek ne csak bunkóságokat vagy épp hibákat vágjatok a fejemhez,hanem segítsetek köszönettel Bors


2010. nov. 8. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Azért ne írd le anyukádat. Miből gondolod, hogy már csak pár éve van? Talán az orvos ezt mondta? Az orvosok sem látnak a jövőbe. Nálam 3 éve állapították meg ezt a betegséget. Műtét, kemoterápia, sugárkezelés - szóval kaptam a jóból elég rendesen. Most már "csak" ellenőrzővizsgálatokra járok, hogy esetleg nem üti-e fel a fejét megint ez a kórság. Szerencsére semmi bajom! Viszont akkora daganatom volt, hogy az orvosom csak utólag mondta meg, egyik doki sem kötött volna fogadást rám. Úgyhogy Te se mondj le az anyukádról!!! Tanulj, és ne igyál!!!!! Pillanatnyilag talán jobban érzed magad tőle, hogy hosszú távon tönkreteszed magad. Képzeld csak el, mit érezne anyukád, ha azt látná, hogy a szeretett gyereke elindult a lejtőn és nem tud visszafordulni. Nagy szüksége van anyukádnak a szeretetedre, hogy lássa, körülötted minden rendben van. Add ezt meg neki!
2010. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szegény :(

Sajnállak anyukádért, de apukád még mindig ott lessz és anyukád pedig meg fog gyógyulni :):)

Egyépként alkohol..ez hülyeséég:D:D

énis így vagyok nem tudom kimutatni a szomorúságomat ezért azt hiszik hogy nekem sosincsenek problémáim és mindig csak én vagyok a vicces gyerek :D

de persze han elmondok valamit akkor: jajj ez nem is probléma.

DE ezzel ne is törőődj még csak 13 éves leszel, lassan elkezdesz kamaszodni és van értelme az életednek :)

Ne bánkódj írj blogot, esetleg naplót, és az aki ilyeneket mondd hogy inkább hagyd békén az nem igaz barátnőd :D

nekem van egy barátnőm akivel7éven keresztül nem lehet összeveszni! de még csak civakodni sem civakodtunk :D

Mondjuk én tolerálom hogy picit komolyabb ő meg élvezi hogy én meg felszabadultabb vagyok szóval teljesen kiegészítjük egymást :):)


15/L

2010. nov. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Nagyon könnyű kívülről okosnak lenni de,aki nem élt át ilyen helyzetet nem tudja átérezni a problémát.Ettől függetlenül azt sem szabad tenni ,amit Te csinálsz.Mit? Előre eldöntesz Magadban olyan dolgokat ,ami még nem dőlt el. Saját Magadat idegesíted fől s előbb-utóbb depressziós leszel.Ehhez Te még túl fiatal vagy.
2010. nov. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Próbálkozz valamilyen gyülekezettel. Próbálj meg hívő lenni. Istenben hinni, úgy értem. Nagyon jó, ha van kihez szólni. És imádságban vagy meditációban lenni olyan felemelő élmény. Olyan jóóóóó. Hasonlít az alkoholos állapothoz, de tisztább annál. Nem párusul bűntudattal, vagy ön-aláértékeléssel.
2010. nov. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
ma 19:44-es: elég baja van a kérdezönek igy is, nehogy már még hagyja magát teljesen hülyévé tenni! Ennél azért több eszed is lehetne!
2010. nov. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm nagyon kedvesek vagytok :') szerencsére a legrosszab helyzetekben mindig van valaki velem,aki rám szól,aki megvigasztal,aki segít ha baj van <3 ezekért a percekért éri meg küzdeni. úgy érzem megtaláltam a békét,boldog vagyok,hogy tudom,hogy a legrosszab percekben is van kire számítanom :')
2010. nov. 9. 18:52
 7/10 anonim válasza:
Nagyon sajnálom,hogy ebbe a helyzetbe kerültetek.A legfontosabb dolog,hogy azt lásd,hogy neked kell most anyukádat támogatni a betegségében és a válóperben egyaránt.Ha úgy érzed,hogy tele van a fejed,akkor vedd magadhoz a discman-ed,öltözz fel futós ruhába és menj el egy fél órát,órát futni.Nekem ez jött be.Hidd el,nekem is voltak kemény pillanataim,sőt éveim az életben és én még csak 11 éves voltam,mikor kezdődött.De egyet kérek,ne mondd azt,hogy már csak x éve van anyudnak,mert még az orvosok is szoktak néha butaságokat beszélni.Hinni kell és összetartani.Sok kitartást!Ne add fel!A továbbtanulást meg nem is olyan sokára el fogod tudni dönteni,mert kicsit korábban,mint az átlag,de fel fogsz nőni.Ez jó és rossz is egyben,de nincs sok választásod.Ez van,ezt dobta a gép!Majd írj,hogy mi történt!
2010. nov. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A mai napot egy kicsit ojjan keserédes napként jellemezném. Nem is tudom mit történt,asszem az volt,h az angoltanár feleltete,persze egy szót se tanultam akármennyire is tudtam,h feleltetni fog. TEhát 1-est kaptam,amit mahjd persze holnap "kijavítok".És csak annyit mondott,h "Mi a baj? Mi a probléma a tanulásba." ÉS amikor mentem matekra vmit hülyéskedett a bnőm egy picit bunkó módra. Ébn meg tökre kiakadtam, h "hagyjál már békén,így is elég szar kedvem van :@" persze nem akartam ennyire kifakadni,de igy sikerült. tehát a matekterem ojjan,h tele van ijen nagy ablakokkal,és mi mindig egy ablakba húzódunk nézelődni.én meg csak belebambultam a semmibe,de már kezdett kaparni a torkom.miközben a többiek tovább hülyéskedtek a hátam mögött.és nem tudom mi miatt,szerintem minden leszakdt.persze mindenki csendben maradt.kérdezgették,h mi a baj,de az otthoni állapotokról még senkinek se meséltem,max nnyit mondtam az egyik piapajtimnak,h válnak,és hogy ez engem kiakaszt.ő annyit kérdezett,h család,én meg bolintottam. persze h akkor jött be a tanár,amikor kifakadtam. síros fejjel csak annyit kérdeztem,h kimehetek-e a mosdóba.persze kiengedet,mert látta,h bőgök :( én 10 percig sírtam,aztán megmostam az arcom,de a könnyeim még mindig folytak :S de azért vissza mentem. egész órán bőgtem. a tanár sose forditott rám figyelmet. mindenki engem nézet,óra után meg mindenki azzal kérdezősködött,h mi a baj.mégf a tanár is azt kérdezte,én meg csak azt mondtam,h családi gond.ezek után szerencsére mindenki elfelejtette az esetet,legalábbis nem szólt róla,de én még mindig syírok. Tényleg ijjen gyenge lennék??
2010. nov. 10. 16:58
 9/10 anonim ***** válasza:

Legyél minél többet anyukáddal. Akkor is ha nincs sok ideje és akkor is ha ezt nem tudod. Légy vele minél többet mert szüksége van rád, a rák nem játék és ha esetleg történik valami ( nem kívánom neked, tényleg nem) akkor legalább tudod hogy ott voltál mellette és számíthatott rád. Hasonló idős voltam amikor megtudtam hogy az édesanyám rákos. 14 éves koromra meghalt. Én szintén ezt éreztem amit te, vicces maradtam jókedvű, de otthon emésztődtem mégsem tudtam felfogni mi történik. Nem vettem komolyan az egészet. Amikor megtörtént a baj, édesapám közölte velem mi történt, akkor is csak pislogtam, nagyon fájdalmas ez még most is. A barátaim nem beszéltek velem, nem tudták hogyan szóljanak hozzám. Az a lényeg hogy kapaszkodj beléjük, a társaságukba, anyukádba, a családba! Nagyon remélem hogy édesanyád felgyógyul törődj vele sokat! Nézd el neki ha mogorva vagy rosszkedvű -sajnos ez a betegség velejárója- már eleve a rák tudata miatt is. Hidd el nem lesz baj!

17/L

2010. nov. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Elhiszem hogy nincs kedved tanulni. De a saját érdeked miatt ezt sem szabad elhanyagolni. Ezt pedig ki kell öntened. Egy bizalmas barátodnak, akárkinek. De erről beszélni kell ha úgy érzed. Remélem átvészelitek.


Utolsó voltam.

2010. nov. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!