Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Céges bulikban való részvétel?

Céges bulikban való részvétel?

Figyelt kérdés

Nem is annyira kérdés ez, inkább élethelyzet.

Kereskedelmi dolgozó vagyok egy Múltinál. Ahol is gyakran vannak céges bulik, amikre illik elmenni, résztvenni.

A csapat, a munkatársak összetétele gyakran változik és egyre fiatalabbak, legalábbis hozzám képest, mert én külsőleg nagyon fiatalos vagyok, de az életkorom negyven felett van.

Ezért számomra a céges bulik inkább szenvedések, mintsem öröm, mert engemet már nem érdekel a bulizás, és azokhoz a témákhoz sem tudok hozzászólni, amik a mai húszon éveseket foglalkoztatják. Ebből adódóan csendes szemlélője vagyok a fiatalabban beszélgetéseinek, ivászatainak. (persze kedvesek, jól elvannak magukban)

A generációs különbség egyre jobban kiütközik, és nehéz hozzájuk alkalmazkodnom. (miközben én szívesebben lennék a családommal, de mostanában divat lett a céges bulizás)

Tegnap már az jutott az eszembe, hogy vajon hol lehet az én korosztályom, hol dolgozhatnak, mert őszintén megmondom, hogy szívesebben lennék egy olyan közösségben, ahol a hozzám hasonló korosztály dolgozik.

Mit gondoltok az ilyen munkahelyi helyzetekről, bulikról.


2010. nov. 7. 11:08
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

Én mélységesen elítélem az olyan céges bulikat, amik a szabadidőből mennek és kizárják a családot. Ez ma sajnos kicsit tudatos is, hogy amit "csapatépítésnek" meg "közösség összekovácsolásnak" neveznek, az egy kicsit kisajátítja az embert a családjától. Hiszen a meghitt, érzelmileg stabil családi háttér nem kedvez a kapitalizmusnak.

Én a helyedben amin nem kötelező, nem vennék részt vagy azt csinálnám, hogy elmegyek, a főnökök előtt "pofafürdőzöm", aztán fél-egy óra múltán szépen csendben lelépnék.

2010. nov. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát sajnállak,hogy még csak kedved sincs ott lenned.Csatlakozom az előttem szólóhoz a szabadidődből vesz el.Én sajnos ezt a háttérben szenvedem,ugyanis az én párom is állandóan ilyesmiken vesz rész.Mondván,hogy kapcsolatok kialakítására és az előmenetelének az előnyére történik,én meg mást sem csinálok csak várok rá.Elég kiszolgáltatott állapot.
2010. nov. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos ez így van „Mondván,hogy kapcsolatok kialakítására és az előmenetelének az előnyére történik”

A cégvezetők ezt el várják, sőt lelkesedni kel ezekért a bulikért.

2010. nov. 7. 15:51
 4/4 anonim ***** válasza:

én szerencsére olyan helyen dolgozom,ahol ilyenre viszi az ember a párját is,és jól meg van a 20 és a 60 éves is,1-1 estét vesznek csak igénybe ezek a bulik



párom viszont oylan cégnél dolgozik,ahol kötelező jelleggel péntek-szombat-vasárnap és kibérelve egy lepukkant helyet...aztán félóránkétn hivogat engem,hogy de sose lesz vége,utálja az egészet,volt már hogy inkább betegszabit vett ki...


sajnos ahol kötelezik az embert az ilyenre,ott nincs értelme,inkább csak széthuzza a dolgozókat,de ahol meg nem kötelező-mint nálunk- ott meg spontn is történnek "céges bulik"

2010. nov. 8. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!