Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről le lehet mondani...

Külföldről le lehet mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
A közelmúltban meghalt apám, és én meg a tesóm vagyunk az örökösök. Csakhogy ő már több mint 10 éve külföldön él, és még a temetésre sem jött haza, pedig értesítettem. A tesóm senkivel nem tartja a kapcsolatot a családban, csak úgy tudom elérni, hogy más által üzengetünk egymásnak, mert még a telefont sem veszi fel nekem... szóval nem vagyunk túl jóban. Legutóbb azt üzenem neki, hogy jöjjön haza, hogy intézzük el a hagyatéki dolgokat, és azt válaszolta, hogy ő lemond mindenről, de nem jön haza még egy napra sem, hogy aláírjon. Valahogy meg lehet oldani, hogy aláírja az örökség lemondását, ha külföldön tartózkodik?

ma 18:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Azzal a közjegyzővel beszéld meg, aki a hagyatékkal foglalkozik. Nálunk ragaszkodott ahhoz, hogy tértivevényes levelet küldjön ki (ezt a fogalmat meg Franciaországban nem ismerik). Úgyhogy a bátyám aláírását hivatalosan kellett igazolni. A bátyám együttműködő volt, (a temetésre haza is jött), de nyilván nem akart egy tárgyalás miatt hazajönni, amikor az örökség nem volt túl értékes.
ma 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!