Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldről le lehet mondani...

Külföldről le lehet mondani az örökségről?

Figyelt kérdés
A közelmúltban meghalt apám, és én meg a tesóm vagyunk az örökösök. Csakhogy ő már több mint 10 éve külföldön él, és még a temetésre sem jött haza, pedig értesítettem. A tesóm senkivel nem tartja a kapcsolatot a családban, csak úgy tudom elérni, hogy más által üzengetünk egymásnak, mert még a telefont sem veszi fel nekem... szóval nem vagyunk túl jóban. Legutóbb azt üzenem neki, hogy jöjjön haza, hogy intézzük el a hagyatéki dolgokat, és azt válaszolta, hogy ő lemond mindenről, de nem jön haza még egy napra sem, hogy aláírjon. Valahogy meg lehet oldani, hogy aláírja az örökség lemondását, ha külföldön tartózkodik?

szept. 23. 18:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Azzal a közjegyzővel beszéld meg, aki a hagyatékkal foglalkozik. Nálunk ragaszkodott ahhoz, hogy tértivevényes levelet küldjön ki (ezt a fogalmat meg Franciaországban nem ismerik). Úgyhogy a bátyám aláírását hivatalosan kellett igazolni. A bátyám együttműködő volt, (a temetésre haza is jött), de nyilván nem akart egy tárgyalás miatt hazajönni, amikor az örökség nem volt túl értékes.
szept. 23. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Kiküldöd a papírt levélben, ő meg visszaküldi, ha ennyit sem bír megcsinálni, akkor meg írt alá helyette, ha ennyire nem érdekli akkor nem lesz belőle gond.
szept. 23. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Épp ezt mondta ó is, hogy írjak alá helyette. De ez nagyon komoly dolog, nem kockáztatnék egy okirathamisítási vádat.
szept. 23. 22:43
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Áhh ezt ne vállald be. Mégha cukimuki testvérem lenne vattacukorral sem vállalnám. Ki tudja mikor üt be valami, aztán te fogod megszívni. Talán a postázás, visszaküldés tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.
szept. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Nem a tesódnak kell ügyvédhez menni, hanem neked.


A hagyatéki eljárást megindítják hivatalosan, és minden érintett örökösnek küldenek hivatalos értesítést. Tesódnak - ha nem szüntette meg - akkor az utolsó itthoni címére, ha megszüntette, akkor arra az esetre is meg van nyilván a jogszabály, hogy hogyan/hol keresik, próbálják értesíteni - nem TE, hanem a hivatalos szervek. A hivatalos levélben le van írva, milyen jogai és kötelezettségei vannak, mi a teendője stb. Viszont ilyenkor mindig van egy várakozási idő, hogy ha ennyi és ennyi ideig nem reagál, akkor úgy veszik, hogy az adott illető nem örökös, nélküle vezetik le a hagyatéki tárgyalást.


Na és itt van szükség az ügyvédre, hogy felvilágosítson téged, fel tudod-e gyorsítani a dolgot valahogy ügyvéd segítségével, pl. elég-e egy 2 tanús nyilatkozat a tesód részéről, hogy visszautasítja az örökséget (ez esetben az ügyvéd megírja, e-mailben elküldi, tesód kinyomtatja, aláírja, visszapostázza) vagy mindenképpen közjegyző előtt kellene nyilatkozzon, akkor meg kell várni míg letelik a hivatalos várakozási idő.

szept. 24. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

12

A legrosszabb tanács amit adhatsz.

Normális ember nem ír alá más helyett. Mert a tesónak 5 év múlva eszébe jut, hogy ő nem mondott le az örökségről még képes beperelni a kérdezőt.

szept. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!