Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » MIért vagyok ilyen? Mit...

MIért vagyok ilyen? Mit tegyek ellene?

Figyelt kérdés

14 éves vagyok és kórosan félek mindentől.Félek bemenni az iskolába mert piszkálnak félek hazamenni mert piszkálna minden apróságon elsírom magam.pl. múltkor elmondta egy barátnőm h jár vkivel(régóta nem volt már pasija)és én komolyan elbőgtem magam!!aztán meg persze rengetegszer próbáltam öngyilkos lenni meg hypot ittam olyan kicsiny dolgokért mint egy rossz jegy v vmi iesmi.

de legtöbbször a szerelmi gondok okozzák ezeket a hajlamokat. nagyon érzékeny vagyok.ez depresszió?ha igen mit tegyek?hol tudnék segítséget kérni?(a szüleim nem hallgatnak meg)


2010. nov. 3. 10:45
1 2
 1/11 anonim válasza:
szedj oszze egy jokepu fiut
2010. nov. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hát...volt már sok de némi ribi vér is csörgedezik benenm de ez ellen sem tudok tenni és mindig megszólnaka fiúk meg elhagynak és újból csk magamat sanyargatom mert azthiszem h én voka hibás
2010. nov. 3. 10:52
 3/11 anonim ***** válasza:
Hogy miért vagy ilyen? Minden a gyerekkorból jön, tehát valószínűleg nehéz gyerekkorod van/volt, pl iszákos agresszív apa vagy anya, válás, sok veszekedés otthon stb, ezért nincs önbizalmad és nem érzed magad biztonságban sehol. Ez elég szomorú, lehet, hogy depressziós is vagy, talán segíthet egy szakember, normális emberek a környezetedben, barátok stb
2010. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Menj el az orvoshoz, és kerj beutalót a gyerekpszichológiára - ott tenyleg tudnak segiten rajtad, nem gyógyszerrel, hanem terápiával.
2010. nov. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

silva: meggyógyulhatsz!- (könyv)

nem olyan szörnyű a világ, lásd pozitívabban, és ne legyél öngyi, 14 éves vagy, előtted az egész világ, kinövöd, hogy piszkálnak, és szeresd meg az életet

esetleg egy olyan pszichológus aki nem töm tele gyógyszerekkel, mert attól csak mélyebbre jutsz

2010. nov. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kamasz korban vagy, sajnos a szüleid nem figyelnek rád eléggé. Anyukádnak kellene oda figyelnie és lelket önteni beléd. Mi az hogy nem figyel rád??? Akkor mivel foglakozik ha nem a 14 éves lányával? A fiúkat mellőzd, nem neked való még, gyerek vagy 14 évesen!
2010. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Most tudom, hogy ez rosszul fog esni, de elolvastam a kérdésed, és úgy válaszolok rá, ami szerintem reális.

14 évesen mindenki volt szerelmes, de ez messze nem közelíti meg még az igaz szerelmet. Ez gyerekszerelem, ami szép és jó, de nem kell hypot inni miatta. Ha visszagondolok 14 évesen nekem is volt "meg akarok halni" időszakom, de ez legtöbbször betudható a kamaszkornak, annak, hogy most éppen abban a korban vagy, amikor semmi nem jó, mindenki ellened van és mindenki utál.. De ez éveken belül teljesen el fog múlni. Megkérdezhetném, hogy hogy élted túl, hogy hypot ittál? A szüleid észrevették és mentőt hívtak? Ha nem így lett volna, akkor valószínűleg belehalsz.. Ha valaki más vette észre, pl barát és az hívott mentőt, akkor a kórházból kötelességük lett volna értesíteni anyukádékat, hiszen fiatalkorú vagy. Akkor pedig nem hiszem, hogy nem hallgatnának meg, vagyis nehezen tudom elképzelni, hogy egy szülő nem foglalkozik a gyerekével és nem hallgatja meg, azok után, hogy mérget ivott és majdnem meghalt, mivel te ezt írtad a kérdésedben.

De csak te tudhatod, hogy mi az igazság...

Ha ezek tényleg megtörténtek és a szüleid tényleg nem foglalkoznak veled még ennek ellenére sem, akkor keress fel egy pszichológust, szakembert. Bár ehhez is kell a szülő beleegyezése, mivel nem vagy még 18.

De szerintem inkább gondolt át a helyzetedet. Nem akartalak megbántani, de nekem ez a véleményem..

2010. nov. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az En velemenyem, hogy a gyermekkorban van a gond, s ugy gondolom, hogy Te meg most is gyermek vagy, tehat talan meg nem kellene a fiukat kergetni, hanem a tanulassal es sporttal kellene torodni tobbet.

Majd eljon az ideje a parner keresesnek is, de most meg ez korai, a biologiai ora is ezt mutatja!

Ne akarj olyan dolgokkal foglalkozni, amihez nem vagy meg eleg erett.

A Te korodnak megfelelo dolgokkal foglalkozzal, tehat a szerelmet kesobbre hagynad, akkor nem csalodnal ennyit pl.

2010. nov. 3. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani,de ez az élet így nem élet neked. Ha a szüleid valóban nem foglalkoznak veled, akkor vegyél erőt magadon és legyenek céljaid,amiket el akarsz érni. Legyen az a valami sport vagy ismeretszerzés pl irodalomból, vagy valami hobbi pl virágkötészet, kutyasétáltatás, lakásdekoráció vagy bármi, amiben ki tudod ÖNMAGAD élni. Fiatal, mondhatni gyerek vagy még. Nem szabad az életet egy-két idétlen kamaszfiú miatt így leírni. Az egyik előttem szólónak igaza van. Értelmileg, érzelmileg és fizikailag is éretlen vagy még az igazi szerelemre. Ezek csak múló lángolások, az igazi majadani érzelmek kezdete. Pár év múlva Te is így fogod látni, hidd el. Csak addig is kezdj az életeddel valamit.
2010. nov. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de szerintem az a baj, hogy túl sokat foglalkozol ezekkel a dolgokkal.

Van életcélod? Amiért érdemes tanulni, dolgozni?

A kérdésed alapján olyannak tűnsz, mint akinek nincs, így persze, hogy apróságokat túl komolyan élsz meg.


Szerintem ha csak ezt az egyet megtennéd, hogy leülsz és elgondolkozol, mi is a célod az életben, mi az, amiért érdemes tenni, aztán pedig nekiállnál azzal foglalkozni, máris megoldódnának a problémáid.


Tapasztalatból mondom: én zenésznek készültem, és minden délutánom a zeneiskolában töltöttem ennyi idősen és minden este otthonn gyakoroltam. És mivel ez volt a legfontosabb számomra, sokkal könnyebben éltem meg pl. a szerelmi gondokat, mondjuk leültem a zongora elé és szétvertem :D

Egy-egy rosszabb jegyet sem vettem annyira véresen komolyan :)

2010. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!