Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok sírni a...

Miért nem tudok sírni a megemlékezés után sem?

Figyelt kérdés
Apukám 8 éve halt meg, most vittünk virágokat a sírjára. Én csak rátettem a kezemet a sírkövére, és álltam...Nem tudtam sírni, és érzem, hogy szeretnék, és jót tenne, de nem megy. Miért nem? A temetésén sem sírtam. 2 évvel a halála után tudtam először sírni, talán addigra fogtam fel, hogy nincs többé, nem tudom. Mit csináljak? Szorongatja a sírás a torkomat, és mégsem megy.
2010. okt. 31. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Lassan 6 éve halt meg apukám, azóta sem tudok sírni, pedig nagyon szeretem.
2010. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy nem tudsz masok elott sirni? En sem nagyon tudok. Probalj meg egyedul a temetobe menni, a siras jot tenne. Reszvetem apukad miatt
2010. okt. 31. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Igyekszem elérni a legjobb barátnőmet, hogy kicsit beszélgethessek vele. Hátha akkor tudok picit sírni. Nagyon jólesne most.
2010. okt. 31. 11:29
 4/7 A kérdező kommentje:
Első - neked pedig őszinte részvétem.
2010. okt. 31. 11:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: Próbáld meg az írást, akár napló, vers, novella, bármi. Nem kell művészi színvonalúnak lenni, csak magadnak írod. Vagy a rajzolást. Nekem érdekes módon a rajz segített egy kicsit, pedig írni nagyon jól tudok ( a szakmám is az), rajzolni egyáltalán nem, de csak magamnak csináltam és egy csomó fájdalmat sikerült magamból "kirajzolni". Sírni se a barátnőm előtt, se egyedül, se a pszichológusnál nem tudtam, talán majd egyszer az is megjön.
2010. okt. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem is menj ki egyedül, ülj le egy kicsit, ha lehet, és akkor lehetséges, hogy sikerülni fog. A sírás fontos része a gyász folyamatának. Anyukám lassan 6 hónapja halt meg. Az elején is nagyon sokat sírtam miatta, de kb. 3 hete folyamatosan. Utánanéztem, mert féltem, hogy ez már nem normális, de azt írják mindenhol, hogy ez a folyamat része, erre szüksége van a lelkünknek, ha elmúlik a sírós időszak, akkor kicsit könnyebb lesz.
2010. okt. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
édesapám 8 éve halt meg. a temetésén szinte erőltettem a sírást,nehogy azt gondolják,...nem is tudom.a temetést követő 1-2 hétben sírtam párszor.azőta nem megy,bármennyire is szeretném.ez szerintem attól lehet,hogy nagyobb fájdalom nem ért azóta,ami jobban megviselt volna.én erre tudok tippelni. én most 14 éves vagyok,fiú
2010. okt. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!