Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem nézett rám szinte soha?

Miért nem nézett rám szinte soha?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban, amikor 4 éves kislány voltam, szüleim elváltak, mert apám megcsalta anyámat anyám legjobb barátnőjével. Apám azóta is ezzel a nővel él. Én azóta felnőtt nő vagyok, igazából már jó a viszonyunk, apámmal meg mindig is jó volt. Azonban a nővel nagyon nem voltunk jóban, amikor még gyerek voltam és járnom kellett apáékhoz 2 hetente hétvégenként.

Ez a nő sokat bántott engem lelkileg, szavakkal. Sértegetett, sértegette anyámat, beszólogatott, hogy hogy nézek ki, undorító vagyok, csöves vagyok , lusta vagyok stb... Ütni sosem ütött meg, de nagyon sokat bántott így is, mindig akkor, amikor apám nem volt ott.

Szólni sose mertem róla se apámnak, se anyámnak, amíg kicsi voltam. Később persze elmondtam ezeket anyának, de sírva kértem akkor is őt, hogy ne mondja vissza nekik, mert féltem, nehogy mégrosszabbat kapjak legközelebb.

Egyrészt ezt sem értettem sose, hogy miért bánt engem, mit ártottam én neki, másrészt észrevettem, hogy nem igazán nézett rám szinte soha. Kerülte a tekintetem. Talán mostmár értem, miért bántott engem, hiszen nem volt rendben lelkileg a nő, nem azt kapta, amit akart, engem nem akart, csak apámat, apám viszont ragaszkodott hozzám, hogy néha ott legyek náluk. Az is zavarta, ha apám velem játszott, velem foglalkozott. Mellette félt attól is, hogy apám visszamegy anyámhoz, ezt nem rég bevallotta nekem, hogy ezért se akarta, hogy járjak hozzájuk, mert amikor apám értem jött vagy hazavitt, akkor nyilván találkozott anyámmal. Szóval féltékeny is volt. (azért vallotta be, mert felnőttként elmondtam nekik, hogy ezek miatt a gyerekkori dolgok miatt rengeteg problémám lett, önértékelési gondok, depresszió, öngyilkossági gondolatok, és pszichológushoz jártam egy időben, és áthívtak "megbeszélni" a dolgokat)


Viszont azt a mai napig nem tudom hova tenni, mi okozta azt, hogy képtelen volt rám nézni. Gyűlöletből? Vagy próbált tudomást sem venni rólam? A pszichológiai háttere érdekelne a dolognak. Szerintetek miért volt ez?


jún. 28. 12:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzátennék, hogy gyerekként valamiért mindig vágytam arra, hogy dícséretet, figyelmet kapjak ettől a nőtől. Ha épp jó pillanata volt és rámnézett, vagy kedveset szólt hozzám, akkor nagyon boldog voltam. Nem értettem, de örültem neki. Ez is érdekes számomra, hogy vajon miért vágytam tőle figyelemre, miközben mindig csak bántott?
jún. 28. 12:37
 2/13 anonim ***** válasza:
13%
Nekem vér szerinti apam anyam gonoszok voltak. A multon nem kell rágodni, el kell engedni.
jún. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

A pszichológiai hataere az, hogy ő direkt, szándékosan bántott. A lelkét pedig piszkálta a tudat. Tudta, hogy nem helyes amit tesz, sőt, undorító dolog. Viszont apád féltése, elveszítésének gondolata nagyobb benne, mint az, hogy emberi módon viselkedjen veled.

Szégyenérzet az, amiért nem tudott a szemedbe nézni. Önmaga előtt szégyellte magát... Büntudat is párosult hozzá.


Ez a magyarázata kérdező. 🙂

jún. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm! A bűntudat eszembe se jutott.

jún. 28. 13:53
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!

A kérdésed második fele, elkerülte a figyelmem.


"Nem értettem, de örültem neki. Ez is érdekes számomra, hogy vajon miért vágytam tőle figyelemre, miközben mindig csak bántott?"


Ez azért volt, mert gyermekként, ha félünk, tartunk valakitől, - pláne, ha folyamatosan negatív viselkedési formákat kapunk tőle ... Vágyunk a barátságos közeledésre. Sőt, felnőttként is vannak ilyen emberek. Kik önértékelési problémákkal küzdenek, titkon önmagukban vágynak a pozitív impulzusokra. Ez normális dolog.


Leegyszerűsítve. Féltél tőle, természetes, hogy belül vártad / remenykedtel, hogy jó legyen hozzád. Amikor ilyen történet, egyszerűen boldog lettél. 🙂

jún. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5

Köszönöm a válaszod! :)

jún. 28. 16:26
 7/13 anonim ***** válasza:
69%

Sem nem bűntudat, sem nem félelem.


Azért nem nézett rád, mert teljesen elutasított, ignorált, a megvetését fejezte ki és hogy teljesen semmibe vesz.


Pontosan emiatt vágytál a figyelmére, mert az elfogadására vágytál.

Amikor figyelt rád, az elfogadását érezted, amikor bántott, rád sem nézett, az elutasítását érezted.

jún. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Na most akkor melyik az igaz?
jún. 28. 22:21
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Ezt nyilvan itt nem lehet eldönteni, de szerintem is inkább a második verzió. Utált, ignorált. Én sem nézek azokra, akiket nem szeretek. Esetleg ha még kicsit hasonlítasz is anyukádra, akire féltékeny volt plussz ok, hogy ne vegye fel a szemkontaktust.
tegnapelőtt 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Hát, igen, bőven lehet!
tegnapelőtt 15:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!