Ha mamám 1943-ban született, lehet, hogy 2. világháborús katonai erőszakból fogant?
Ez az kilences, nyilván szívesen hazudott erről jó pár áldozat. Gratulálok, gondolom az ő hibájuk volt. Akkor volt a MEGSZÁLLÁS, ez igaz. Ettől függetlenül előtte is tartózkodtak itt német katonák átutazóban.
Bocs, hogy én inkább az áldozatoknak hiszek és nem pár tankönyvnek.
Köszönöm!
Az orosz megszállásról mi a valóság? Mennyit erőszakoltak? Végig,amíg itt voltak?
(Tele van a család titkokkal, meg "nem emlékeznek" semmire...)
Én úgy tudom, az oroszoknál attól függött, hogy milyen volt a parancsnok, voltak akik felléptek az erőszak ellen. De egyébként tömeges jelenség volt a nemi erőszak. Nagymamám a Jászságban élt, ott tömeges volt az erőszak (őt el tudta rejteni a családja, de elmondása alapján a falujukban mindenkit erőszakoltak, akit értek, és volt amit meg is öltek), de pl a pilisi falvakban is ment az erőszak, a Dunántúlon is, olvastam, hogy pl Pápán iszonyat mennyiségű nemi beteg nő került kórházba.
De egyébként valóban 1944-ben es 1945-ben történtek ezek az esetek, szóval a nagyid esetében nem releváns.
Olyan mondjuk lehet, hogyha a férj a
fronton volt, a feleség meg esetleg félrelépett, de az ugye nem erőszak.
Mivel a német megszállás 1944. mácius 19-én történt, a szovjet csapatok pedig 1944. szeptembertől lépték át a magyar határt (Erdélyben), ezért 1942-ben, amikor is a mamád valószínűleg fogant, nem valószínű, hogy német vagy szovjet katonai erőszak miatt lett így.
Ez persze nem zárja ki, hogy a szoptatós édesanyját 1944 folyamán megerőszakolták vagy a németek, vagy a szovjetek, de maga a fogantatás nem valószínű.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!