Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egyáltalán nem tudja megszokni...

Egyáltalán nem tudja megszokni a lányom az új környezetét. Nem tudom, mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés

19 éves lányom van. Születése óta faluban éltünk, a legjobb barátai, a barátnői, az első szerelme(és az utolsó) minden oda köti. Az apai rokonai közül lakott mindenki abban a faluban, én annyira nem kötődtem oda. Miután a férjemmel elváltunk,(akkor ő még nagyon kicsi volt), kapott egy nevelőapát. Már vele sem vagyok együtt, így egy jó fél évvel ezelőtt beköltöztünk a legközelebbi városba, ahova eddig csak iskolába járt.A költözés kínkeserves volt.Soha nem láttam még a lányomat ennyire szenvedni.A munkahelyemhez közelebb van így, sokkal praktikusabb, és neki sem kell hajnalban kelni a buszához, amikor iskolába megy. De hiába mondtam neki bármit, a költözés alatt csak sírt, és a barátait, barátnőit ölelgette. Két hónappal azelőtt lett vége egy elég hosszú kapcsolatának is, a fiú szintén falubeli volt.

Költözés után 1-2 hónapig ki sem dugta az orrát a szobájából, és elzárkózott mindenkitől.Aztán jött az a korszaka, amikor minden nap bement a faluba.De erről egy idő után muszáj volt leszoktatnom, mert már bérlete nem volt, én meg azt anyagilag nem tudtam támogatni. Most ugyan ez van vele az utóbbi időben. Amikor kérdezem tőle, hogy mi van az ottaniakkal, rámnéz, látom hogy könnyezik a szeme, és tudom, hogy iszonyatos honvágya van. Amikor a barátai jönnek hozzá, utána egy-két napig pörög, minden okés vele, de utána ilyen bezárkózott. Nagyon ijesztőek ezek a hangulatváltozásai, nem tudom egyszerűen, mit tehetnék, ami neki, és nekem is ugyan olyan jó lenne.Köszönöm a válaszokat!


2010. okt. 28. 18:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha van rokon aki ott él akkor költözzön oda , vagy minden hétvégén menjen le oda
2010. okt. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19 éves a lányod, nem most ment egyetemre, vagy nem kezdett dolgozni?
2010. okt. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Hát ha tényleg közeli falu, akkor csak nem olyan drága a bérlet. Amúgy meg a barátai nem ide járnak suliba, dolgozni, vásárolni? Érdekes, én megoldom a dolgot, pedig sok száz, sőt van akivel több ezer kilométer van közöttünk. Suliba nem jár már lányod? Ott azért lehet barátokat találni, 19évesen már azért csak tudja kezelni a dolgokat, persze kell egy kis idő, hogy megszokja.
2010. okt. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Vannak itt is haverjai, de azok nem helyettesítik az igaz barátokat...Hát a falu 54 km-re van, egy hónapra a bérletre nem mondanám, hogy olcsó, és ha nem megy be azért minden nap, akkor felesleges megvenni. A barátai közül szerte szét járnak suliba(Egomba, Komáromba inkább), mint ide. Azokkal, akik ide járnak, szokott néha összefutni a buszvégen, de nagyon bolond a menetrend, nincs sok idejük. Most kezdte az ötödik osztályt, idén fog végezni.
2010. okt. 28. 19:03
 5/18 anonim ***** válasza:
Mármint gimiben az ötödiket,nem?:)
2010. okt. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Szakmunkásképzőbe jár...5 éves a szakképesítés, idén végez:)
2010. okt. 28. 19:15
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de a költözés során figyelembe kellett volna venni a lányod dolgait is . Szerintem kicsit önzőn viselkedtél, és nem gondoltál rá. Szerintem egy fiatal lányt nem szabad elszakítani a baráti köréből és abból a környezetből ahonnan felnőtt vagy legalábbis nem ilyen hirtelen. Igazából nem csodálkozok a viselkedésén. Szerintem akkor lenne ugyanolyan megint ha visszakerülne oda ahová minden köti. Addig meg találgathatsz hogy mivel lehetne jobb és megkeseriti ez a helyzet a te mindennapjaidat meg az övét is.
2010. okt. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igazából fel kell nőnie. Én 18 évesen kerültem el egy vadidegen városba, barátok, szülők és család nélkül, egyetem miatt. Sokakat nem, de engem megviselt. Fél év volt mire megtaláltam nagyjából a helyem megint, de nem bántam meg. Fel kell nőni sajnos.
2010. okt. 28. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én már annak örülnék ha anyámék észrevennék ugyanezeket a hangulatváltozásaimat..
2010. okt. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Véletlenül nem Tatabányaiak vagytok?

2010. okt. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!