Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez normális, így kell lennie?

Ez normális, így kell lennie?

Figyelt kérdés

apukám és anyukám is dolgozik,de apukám keres többet.apa ahogy hazaér leül tévézni,vagy gépezni,vagy olvas.anyukámtól megelvárja hogy még egy műszakot vállaljon,vacsit főzzön,takarjtson,mosson,vasaljon...ja,meg tőlünk(két lány,12,a hugom,én 15)is elvárja,hogy mindent megcsináljunk a ház körül amit tudunk.SEGíTSÜNK NEKI,MERT Ő NEM BÍRJA EGYEDÜL!!

de ő még soha seprűt nem vett a kezébe,sosem csinált egy teát sem,mert ő a kenyérkereső...ez nomális,ez a férfiak dolga?mert akkor én sosem megyek férjhez.csak hogy legyen ki kiszolgálja??


2010. okt. 28. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem is normális, hogy semmiben sem segít otthon, az igaz, hogy a munka nagy része rátok kéne maradjon. Nem szórakozni megy apukád minden reggel, hanem dolgozni.
2010. okt. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Attől függ, ha kemény fizikai munkát végez megértem. Én is reggeltől estig tolom, hogy tudjam tartani azt a színvonalat amit megszoktam. Persze én még egyedül élek:). De barátnőm is mindig síránkozik, hogy nincs időm vele találkozni csak hétvégén, nem tudja mennyire kikészülök egy nap után.
2010. okt. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Teljesen igazad van, szerintem sem ez a normális, és az ilyenek után már nekem is pasiundorom van.... Sajnos nálunk is ez van. Haza jön apukám, és mint aki 20 ember helyett dolgozott, leül, és TV-zik. Ha bárki megzavarja, akkor meg mint az ovodás, hisztizni kezd. Nem ez a normális, de tudod, hogy a pasikat nem nagyon lehet megváltoztatni. :S

Sok szerencsét a rendes pasi kifogásához, nem lesz könnyű munka!

14/L

2010. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Azért egy jól működő családban van otthoni munkában is megosztás. Vannak tipikus férfi munkák, női munkák, aztán a kivételek, ahol a férfi inkább elmosogat, mint 1 szöget beverjen a falba.

Apukád még úgy nőhetett fel, hogy az asszony dolga a háztartás, gyereknevelés, a férfié a pénzkereset. Csak azt felejti el, hogy a neje is dolgozni jár, nem háztartásbeli. Szerintem egy tipikusan lusta ember, aki elvárja, hogy otthon körülötte forogjon a világ.

Az más, hogy a két lány az anyunak segít, de nem jelenti azt, hogy az apa csak a fenekét vakargassa otthon. A ház körüli munkában való segítség legyen segítség, de ne az, hogy ti csináljátok, ő meg nézi, esetleg dirigál.

Nyugi, egyre kevesebb az ilyen típusú férfi, a mai fiatalok meg már egészen mások.

2010. okt. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
49%

Ha fizikai munkat vegez, akkor sztem normalis...Edesapam azt vegez, hazajon, lefurdik, lefekszik az agyba tevezni aztan elalszik...vacsorara mar altalaban ugy kell felkelteni...

Mivel en szellemi munkat vegzek es a kapcsolatom elejen is megosztoztunk a hazimunkan a parommal, igy valoszinuleg nalunk nem az lesz h hazamegyek es leheveredek a kanapen filmet nezni...


Amugy szerintem sokan a kapcsolat elejen szurjak el a dolgot, ha akkor minden kozosen csinalnak/csinalnanak akkor ebbol a kesobbiekben nem lenne problema...

2010. okt. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!