Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen az apám? Semmi...

Miért ilyen az apám? Semmi sem jó neki?!

Figyelt kérdés

Nem is tudom,hol kezdjem...

A legújabb mániája,hogy 9-kor feküdjek le aludni.Omg...nem értem miért baj,ha tovább maradok fönnt.Az elalvással sosem voltak problémáim.Ha el is aludtam nagy ritkán,az iskolából sosem késtem el,max. kapkodnom kellett reggel (egyébként a két kezem bőven elég lenne ahhoz,hogy megszámoljam hányszor aludtam el mióta suliba járok).Az iskolában figyelek,nem alszok el,nem vagyok fáradt.Tavaly általában 10 óra körül feküdtem le és egy szót nem szólt érte...Ha szóváteszem normális hangon,hogy miért kell 9-kor lefeküdnöm elkezd ordibálni.Nem kell túl korán kelnem,mert nem vagyok bejárós meg semmi.Ezért ha lefekszek 9-kor akkor érzem reggel,hogy már túl aludtam magam...Egy megoldásom van arra,hogy ne aludjak olyan korán.Lefekszek és zenét hallgatok az mp3-amom...mert az is baj,ha ég a lámpa-.-"


A másik mániája az,hogy miért kell hetente 2x hajat mosnom.Azért,mert zsírosodik a hajam.És bocsássa már meg,hogy adok magamra annyit,hogy rendszeresen tisztálkodok.Nekem a hajam ápoltsága,tisztasága olyan alap dolog,mint a napi zuhanyozás.Nem megyek sehova se büdösen,a hajam is ápolt.Ma megmostam a hajamat,és mikor este hazaért apám elkezdett ordibálni,hogy már a heti 2x hajmosás se elég és 3x kell megmosnom???Holott megmostam ma és megmosom hétvégén.Utoljára vasárnap mostam.Akárhogy számolom is ez heti 2 hajmosás-.-"


És még sok ilyen apróság.

Minden kis piti dolog miatt ordibál,veszekszik és semmi sem jó neki-.-"

Már nagyon elegem van belőle,legszívesebben haza sem jönnék.Tudom,hogy az apám,de miért nem lehet egy kis teret hagyni nekem?


Tegnap amikor ők lefeküdtek aludni én még felvoltam,direkt hallgabbra vettem a tv-t és halkan voltam.Csendben mentem ki a wc-re és fogat mosni,a szobámban is halkan pakoltam meg minden.Tekintettel vagyok arra,hogy ők lefeküdnek hamarabb,mert fáradtak.De attól nekem miért kell ilyen korán lefeküdni?


Anno nővéremmel (19) sosem csinált ilyet.Nála nem volt gond,hogy mikor fekszik le meg ilyenek.Csak nálam.Igazszágtalannak érzem,de ha szóvá tenném csak nagy családi veszekedés lenne.Mert ha anyum nekem ad igazat az apámnak hatalmas probléma.Elég makacs apám és amit ő mondd az úgy van...

de én ezt nem bírom-.-"

Jó,a nővérem jobb tanuló volt,mint én..de én sem vagyok rossz tanuló.Általában 3-4-5-ös jegyeim vannak,nagyon ritkán kapok kettest.Egyest pedig összesen 4x kaptam,mióta iskolás vagyok.Nem egy rossz arány szerintem:)Minden év végén meg van a 4-es átlad,sőt gyakran jobb is.


Akkor mégis miért ilyen?Mit tegyek?Márnem bírom:(

15/L


2010. okt. 13. 20:33
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Szóval nem én vagyok az egyetlen,akivel ilyen volt az apja..... Dettó ugyanez volt a helyzet,csak velem még ettől is többet morgott. Képzeld el,volt olyan hogy eldugta a hajszárítót,meg elzárta a melegvizet,hogy akkor majd biztos nem fogok annyit hajat mosni. Volt,hogy összetörte az összes sminkcuccomat,újakat vettem,azokat meg elzárta előlem,mert az is zavarta,hogy festem magam,pedig akkor már 17 vagy 18 éves voltam! Nem hinném,hogy apud változni fog,úgyhogy csak annyit tudok mondani,hogy kitartás!!!
2010. okt. 13. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok,ezt lefelejtettem: 25/N
2010. okt. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%

Azt nem említed, hogy hány éves vagy. Egy fiatalnak nem árt,ha minimum nyolc órát alszik, és ne feledd, hogy az éjfél előtti alvás a legfontosabb.Ha meg tényleg nem bírsz kilenkor elaludni, jó ötletnek tűnik,hogy zenét hallgatsz,az megnyugtathat, relaxál,no persze nem mindegy milyen zene...Nem tűnik nagyon vészesnek szerintem,ha kéri a papád, hogy időben légy ágyban, mert a másnapi teljesítésed is függhet attól,hogy kipihented-e magad rendesen. Azért az egyesek már elég gáz, hogy becsúsznak...Aki tud négyes-ötösre is,annak csak azért lehet kettese és egyese, mert nem veszi komolyan a tanulást. Lehet ezért is aggódik az apud.

(Zárójelben megjegyezném, lehetséges, hogy azért is szeretné,hogy minél hamarabb ágyba tudjon, hogy nyugisabban lehessen "együtt" az anyuddal?)

A hajmosás témát meg fel nem tudom fogni, hacsak nem a vízzel spórol ennyire. Akár naponta is moshatnál hajat.

Esetleg tanácsolom, hogy próbálj leülni és megdumálni vele a problámádat, kérdezd meg,hogy mi az oka az elvárásainak. Hátha sikerül tisztázni balhé nélkül?

2010. okt. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Na lányok, ezért nem szabad f*szari emberhez férjhez menni, hogy ne járjanak így a gyerekeitek!
2010. okt. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet, hogy kevés a pénzetek? Talán azért kell korán lekapcsolni a villanyt meg kevesebb vizet fogyasztani, mert nehezen tudják kifizetni a szüleid a számlákat.

Amúgy ha korán le kell feküdnöd és "túlalszod magad", akkor miért nem kelsz fel korábban reggelente?

2010. okt. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél függönyt az ajtódra, a tévé villogása is lehet zavaró.
2010. okt. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Apád egy ilyen barom. Az én apám ugyan ez volt sőt még ennél is rosszabb. Ő is így kezdte mint nálad és a végén már az volt, hogy annyira beivott, hogy meg akarta ölni anyut. 20 évesen sikerült anyuval együtt elköltözni tőle, el sem hiszed mennyivel jobb az életünk nélküle.
2010. okt. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

OFF: Kedves 21:03! Ne haragudj, de vagy nem figyeltél amikor olvastál, vagy nem tudsz szöveget értelmezni. A kérdező leírta, h 15 éves, nem szokott fáradt lenni, jól teljesít az iskolában, és jó jegyei vannak.


A kérdésre válaszolva pedig: Lehet, h megijedt, h elveszíti a kicsi lányát, és jobban rád akar telepedni, mint előtte. Bár az apáknak amikor kezdenek felnőni a lányuk/lányaik, bekapcsol náluk valami, és elkezdenek olyan apróságokon lovagolni, ami nem is fontos, de őket "zavarja". Lehet mondani, h olyan mint egy második kamaszkor, csak akkor már ők a főnökök, máshogy élik meg. Mindig a "nekem van igazam, amit te csinálsz/mondasz az hülyeség". Az én apám is ilyen. Olyan dolgokon cirkuszol, h közröhej. Persze tisztelet a kivételnek. Most írhatnám tanácsként, h beszélj vele, de ahogy írtad, nem lehet, mert elkezd ordibálni. Szerintem anyukáddal próbálj beszélni. Hátha ő tud rá hatni.

Sok sikert, és kitartást.

2010. okt. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Az már biztos,hogy hétvégén le fogok ülni beszélni a szüleimmel.

Egyáltalán nem érzem úgy,hogy túlterhelném magam.Az órákon figyelek,nem alszok el,a jegyeim általában jók.Néha-néha becsúszik egy rosszabb jegy,de kinek nem?Az osztály egyik legjobb tanulója vagyok.A viselkedésemmel nincs gond.Itthon is segítek.Akkor mégis miért?

Anyum és apum kapcsolatba elég rossz...Nagyon sokat veszekednek,van hogy inkább nem is szólnak egymáshoz,úgyhogy kétlem,hogy azért kellene 9-kor lefeküdnöm,hogy ők nyugodtan szexeljenek.


Na mindegy.Remélem hétvégén kompromisszumos megoldásra jutunk.Elvégre apukám mindig azt mondja,hogy magamnak tanulok és úgy tanuljak,hogy majd abból a tudásból kell megélnem.

Most még az jutott eszembe,hogy talán az a baj,hogy idén úgy alakítottam ki a dolgaimat,hogy este gépezek fél 9-ig.Utána megnézem a jóban rosszban,majd megágyazok,kikészítek ruhát meg ilyeneket másnapra és fél 10-kor megyek zuhanyozni.

Én teljes mértékben képes lennék kompromisszumot kötni.Ha kell lezuhanyozok előbb,és tekintettel leszek arra is (mint eddig is),hogy ők esetleg hamarabb lefeküdnek aludni,mert fáradtak.Őszintén szólva nem értem,miért ez a szigorúság a lefekvés idejében,ha általában jók a jegyeim,figyelek órán,nincs gond a viselkedésemmel,segítek otthon és nem szoktam elaludni...

2010. okt. 14. 19:14
 10/10 anonim válasza:

Mindezt amit leírsz magadról az esti programodat illetően mind magadtól teszed, tehát nem kell "nyaggatniuk", hogy kellj már fel a gép elől,tanulj másnapra, pakolj be stb. még sorolhatnám? Ha ez így történik amint írod, akkor te egy nagyon jó kislány vagy,nem értem mi gondja van apudnak. Ha még 22 óra után is ott ücsörögnél a gép előtt és úgy kellene elzavarni onnan lefeküdni akkor megérteném a gondját. Az pedig tévhit, (sajnos) hogy abból fogsz megélni amit most tanulsz. Az alapokat teszed most le, erre építhetsz, ha elég komolyan veszed. Tanulni persze kell, most ez a feladatot, így megszokod, hogy amit rád bíznak azt mindig a legjobb tudásod szerint végezd el. Hozzd ki magadból a maximumot, erre törekedj, s akkor az életben is megállod a helyed. Egy kis idő után, már te fogod akarni, hogy minél hamarabb lefekhess, annyira fáradt leszel a sok melótól, akkor meg sajnos már nem teheted.

Tényleg még a ruhádat is kikészíted már este? És ezt nem látja a papa? Nem dicsér meg érte? Csak kötözködni tud? Vegye már észre a jót is... Kedvesen próbáld felhívni a pozitívumokra is a figyelmét.

2010. okt. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!