Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most akkor szivtelen vagyok?

Most akkor szivtelen vagyok?

Figyelt kérdés

Egyetemre járok.Gazdag családból jövök,ezt szépen le is szűrték a ruhákból,telefonból rajzfelszerelésből.Nem vagyok nagyképű meg ilyenek,nem erről van szó.

Egyetemtől pár percre lakom,saját lakásban és minden reggel csinál nekem a barátom nagyon jól kinézetű szendvicseket meg teát,amit be is viszek(azért ő,mert ő 1órával előbb kell).Na,most meg elkezdődtek az állandó kaja kunyerálások meg adjak kölcsön ezt azt és nem mehetnénk át e hozzám a lukas órában,meg nem maradhatna e nálam egy napra meg stb.Mondtam,hogy szálljanak le mert nem vagyok máltai szeretetszolgálat.Nincs bajom azzal,ha valaki éhes és nincs,elfogyott,elfelejtett kaját hozni vagy valami,szivesen adok.még pénzt is visszakérés nélkül.De miután kijelentettem a máltaisat,besértődött az "osztályom" h beképzelt is gazdag poccs vagyok-.-Szerintetek?


2010. okt. 9. 21:39
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
73%

nem vagy szívtelen, ne foglalkozz másokkal. Irigyek.

Jól tetted, h megmondtad, jól lejáratják magukat az emberek...

Sértődhet az osztály, ő bajuk, hagyd rájuk a dologt.

2010. okt. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 A kérdező kommentje:

nem baj hogy átjönnek.Vannak barátaim,akik első napoktól azok voltak,de egyre többen jönnek át.Nekem nagyon sok értékes tárgyam van,mindenhol szétrakva.nagy szivem van,nem fogok ellenőrizgetni mindent.De nem ismerem őket eléggé.Néha pihenni akarok és csak úgy hazamenni ledőlni arra a két órára.Ők meg jönnek és "otthon érzik magukat".Kb meghivás nélkül természetesen akarnak jönni,mmondván a lakásomban mindenkinek van helye.Nem vagyok zsugori,amikor jöttek midnenkit beengedtem adtam ebédet...De nem szeretném h a fél kar nálam lógjon.

És milyen már,hogy állandóan oda jön hogy "olyan éhes vagyok" "de jól néz ki a kajád" "adnál" "beleharizhatok"...stb.Nem azokról beszélek akik nagyon szegények és nincs kajára pénzük.Ők mellesleg nem is kunyerálnak.

2010. okt. 9. 21:53
 13/54 anonim ***** válasza:
74%
Elhiheted nem lehet szépen...Amúgy meg igaza van nehogy már ő fizesse az egész osztály piaszükségletét.
2010. okt. 9. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
84%

Máskor fogalmazz diplomatikusan, valahogy így:

"Ne haragudj, de most éppen nem aktuális"

"Ne haragudj, de most akartam bemenni a városba, körülnézni /vagy könyvtárba"

"Ne haragudj, de most más dolgom van"

"ne haragudj, de angol órára megyek egy külön tanárhoz..."


HA ezt jó párszor elsütötted volna garantáltan leszálltak volna rólad!


Amúgy az ingyen itallal is elszúrtad! Nem szabad ilyeneket csinálni, mert ez lesz belőle! Maradj csöndben, tegyél a szádra lakatot, mosolyogj mindenkire, és ne menőzz a cuccaiddal, a laptopoddal, a kocsiddal, a lakással :)


Én helyből azt mondtam volna, hogy béreljük a lakást, a laptop kölcsönben van, a kocsi az apámé, a pénz diákhitelből van ...stb és akkor tuti, hogy nem szállnak rád!


Amúgy az már milyen, hogy szendvicseket kunyerbálnak egyetemisták????Ilyenről nem is hallottam, pedig nemrég voltam főiskolás... Akkor vigyél egy almát, szőlőt, vagy vegyél egy müzliszeletet a büfében, igyál kávét, teát az automatából!

2010. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem igazad van abban, hogy nem adsz nekik ha nem akarsz, viszont: egy p*cs vagy, ha tényleg ilyeneket mondasz hogy nem vagy szeretetszolgálat meg nem te tartod el őket. Mondd azt hogy "bocs, most nem tudlak.", vagy hogy "hát de múltkor is én hívtalak meg!", vagy valami. De ne ilyeneket amiből ez érződik hogy te vagy az atyaúristen és mindenki rajtad élősködik.
2010. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 anonim ***** válasza:
78%
Ha nincs pénzem nem megyek bulizni,és nem tarhálok...
2010. okt. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/54 anonim ***** válasza:
54%
Egyszer meghvtad őket ott b*sztad el,meg adtál ebédet,buta voltál,meg kő mondani hogy lehet dolgozni azt van kenyér a boltban.
2010. okt. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:

Jajj nem nem nemmmm.Nem azonnal vágtam rá,hogy szeretetszolgálat.Mondtam szépen is meg kedvesen!De egyszerűen állandóan jönnek.Mellesleg gyalog járok és nem viszek be laptopot.A telefonom az,ami feltűnő,de most ha már olyanom van nem fogom rejtegetni,mert az használom.

Nem menőzök a cuccaimmal.Most ha Levi's farmerben akarok járni,abban fogok ebben semmi menőzés nincs mindeki abban jár,amiben akar.Igazából az egész onnan indult el náluk hogy ÚÚÚÚ ájfon4 és ÚÚÚÚÚ Ed Hardy pulcsi-.-.

2010. okt. 9. 22:00
 19/54 A kérdező kommentje:

Esküszöm, nem szoktam beszólogatni, de milyen egyetem az, ahova olyat felvesznek, akinek a kel, az kell, meg-e, át e kifejezéseket használ. Még a gyors írással sem magyarázható, mert ennek zsigerből kell jönnie.

Egyébként kaját adhatsz, de a jegyzeteidet, könyveidet soha ne add oda! Én megfogadtam, miután pótolhatatlan dolgaimat ártatlan pofával lenyúlták. Inkább legyek faszari, mint balek.


Teljesen mindegy milyen kifejezéseket használok.Bár teljesen igazad van,sajnálom.Nem a magyar az anyanyelvem lehet emiatt van.(Szüleim Londonban dolgoztak,amikor megszülettem,ott nőttem fel stb).Mellesleg mérnöki szakokon nem ezt nézték,mikor felvettek:P

2010. okt. 9. 22:04
 20/54 anonim ***** válasza:
54%
Én egyszer voltam balek azóta én is f>szari vagyok.Adok egy jó tanácsot inkább ezer irigyed legyen,mint egy sajnálód.
2010. okt. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!