Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van ez? Mit tudnék...

Miért van ez? Mit tudnék csinálni? :S

Figyelt kérdés
Sziasztok. 14 éves lány vagyok, és mint minden tinédzsernek, nekem is vannak 'gondjaim'. Az én fő gondom az anyám... De ez nem olyan ,,jajj ő még egy tini, minden felnőttet hülyének néz" dolog, hanem az anyám tényleg hidegen bánik velem. Mindig küzdenem kell vele, sosem ad nekem igazat. Nem engedi, hogy kiálljak a saját véleményemért, azt kell gondolnom amit ő. Úgy tartja, hogy mivel ő az én életadóm, így nekem 18 éves koromig a kutyája vagyok. Minden nap veszekedünk, ugyanis én nem hagyom, hogy ő elnyomjon. Bármit mondok neki, (próbáltam már szépen és csúnyán is) ő hajthatatlan. Mindig keresi az okot, hogy belémkössön. Sose jó neki semmi. Ő maximalista és azt hiszi, hogy nekem is annak kell lennem. Ha pl.: az iskolából hozok 5-ösöket, nem szól semmit, nem dícsér meg. Ha esetleg egy négyest hozok, ő egyből elkezd nekem replikálni, hogy miért nem tanulok. Tanulok...rengeteg különórára iratkoztam be, csak azért, hogy végre megfeleljek neki. De nem is értékeli. Teljesen hideg velem. Ne haragudjatok, hogy ilyen hosszúra nyújtottam, de ha ez a téma felmerül akkor én nagyon sokat tudok erről beszélni. Mégis mit tegyek, hogy úgy nézzen rám mint a lányára, és nem egy rabszolgára vagy egy kutyára? Már mindent kipróbáltam. Segítsetek! Köszönöm :)
2010. okt. 7. 18:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Higgadtan engedd el a füled mellett a dühöngését.
2010. okt. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt tudom ajánlani, hogy 30-as pulzussal nézz át rajta.
2010. okt. 7. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Magadnak felelj meg.
2010. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdést tettél fel. A leírtakból kiderül, hogy nem a lázadó korszakodat éled, nem ebből adódnak a problémák. Én nagyon tudom sajnálni az összes maximalista szülő gyerekét. Miért nem tud elfogadni olyannak, amilyen vagy? Nem értem. Két lányom van, szerencsére mindkettő jó fejű, könnyen tanulnak. Mindkettőnek megmondtam, a legjobban azért gurulok be, ha valamiből 3-ast kapnak. 4-5, oké, szép osztályzat. 1-2, egyértelmű, hogy bele sem szagolt az anyagba, esetleg valami felrémlett óráról, ezért görbült a jegy. Elfelejtette, mi van feladva, leblokkolt, bármi oka lehet. De a 3-as az, amiből kiderül, hogy csak tanulgatott. Az nudli. Simán lehetne mindkettő minden tárgyból jeles, de ha nem az, mi történik? Saját maguknak tanulnak, nem nekem. Nem vagyok könnyelmű, de nem is hajszolom őket. Mindketten tudják, hogy nem mindegy, milyen munkával, és mennyit fognak keresni, ha felnőnek. Ugyanez van a házimunkával. Megpróbáltak bevonni őket, főleg szünetekben. Ha nem volt kedvük, egy szem krumplit nem tudtak megpucolni, vagy a szemetet levinni a kukába. Eleinte morogtam, aztán rájuk hagytam. Most maguktól segítenek mindenben, a szobájukat maguk takarítják, főzésnél ott sertepeltélnek, már érdekli mindkettőt. Az egész házban felváltva pucolják az ablakokat, közösen megy a nagytakarítás. Mindkettő házias lett, de soha nem felejtem el megköszönni, amit helyettem végeznek el, vagy csupán besegítenek, hogy hamarabb kész legyek bármivel. Nekem nem esik nehezemre kimondani: köszönöm, és látom, hogy ettől boldogabbak. Viszont bocsánatot kérni is tudunk, ha esetleg egy félreértés, vagy rossz hangulat miatt igazságtalan valamelyikünk a másikkal. És én ezt is nagyon becsülöm. Én ugyanúgy kimondom: bocsi, ne haragudj. Nálunk ilyen szempontból szent a béke. Jó lenne, ha anyud is tudna változtatni magán, és nem keresne a kákán is csomót. Hű, de hosszú lett, de ezeket muszáj volt leírnom. Jó lenne, ha a hasonló válaszokat anyukád is elolvasná.
2010. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jól csinálod, hogy nem hagyod hogy elnyomjon. Ha amúgy minden oké nem hiszem hogy komolyabb gond lesz.


Szerintem ő ilyen, akármiért is. Tanulj tovább és aztán már majd előbb-utóbb képtelen lesz elismerni hogy jól tanulsz meg a többi. Nálam se használt semmi, de ezzel visszavághattam volna. Szóval cool

2010. okt. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Akik azt írták, hogy engedjem el a fülem mellett, higgadtan, azoknak üzenem, hogy már ezt is próbáltam. De miközben ő ott magyaráz nekem, én nem tudok nyugodtan lehajtott fejjel vagy bambán nézni rá. Engem feldühít. És már csak azért se hagyom rá, mert így azt hinné, hogy osztom a véleményét. Az az igazság, hogy semmi közös nincs bennünk...
2010. okt. 7. 21:36
 7/8 A kérdező kommentje:
Még azt is elfelejtettem hozzátenni, hogy van egy öcsém. Öcsémmel mindig kedves, nyugodt és egyéb. Velem meg közben mindig agresszív. Értem, hogy a munkájából adódóan sok a stressz és nehezére esik még az én dolgaimhoz is jópofát vágnia. Ezt meg is mondtam neki. De néha ő is alkalmazkodhatna hozzám, mért mindig nekem kelljen? Az a baj, hogyha ezeket a válaszokat látná, akkor se változnának meg a nézetei. Azt mondaná, hogy őt más nem érdekli, ő így 'nevel' engem. :/
2010. okt. 7. 21:45
 8/8 anonim ***** válasza:
Legalább te légy érett és hagyd rá, legalább csend lesz.
2010. okt. 7. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!