Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Anyukám depressziós. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

36 éves, 3-an vagyunk testvérek. A tesóim 8 és 10 évesek, én 16.

Anyagilag padlón vagyunk, a pasija kiforgatta mindenből, hazudik neki, miatta egy begyepesedett nő lett (ő mondta így). Nyugtatókkal alszik, alkohol ha már teljesen kivan, napi 1 doboz cigi. Ma reggel megkérdezte tőlem hogy a körzetinek szerintem elmondja-e, hogy öngyilkossággal kapcsolatos gondolatai vannak. Ha már ez megfordul a fejében ez szerintem depresszió, én is voltam depressziós sajnos és én meg is kíséreltem párszor az öngyilkosságot, tehát mindketten tudjuk, hogy mik a tünetek.

Voltunk már a gyermekjólétisnél, a családvédelmisnél is, azt mondták neki, hogy hagyja el a pasiját és velünk próbáljon jobb kapcsolatot kialakítani (a fiúk nagyon elkallódtak sajnos, rosszul viselkednek, rosszul tanulnak). De ő szereti azt a pasit aki 4 és fél éve megalázza (megcsalta folyamatosan a volt feleségével, sőt anyu volt a szerető csak erről nem is tudott) meg hazudik folyamatosan neki, meg börtönben is volt, meg a pasi fia elcsavarta az én fejem is ( szerintem öszsebeszéltek apa és fia hogy hisztizzek a srác miatt hogy maradjanak együtt anyuék, de remélem ez csak paranoia). Nem akarom hogy a tesóim anya nélkül nőjenek fel, apánkra nem számíthatunk mert új családja van és oda nem mehetünk, havi egyszer beszélünk telefonon és évi kétszer találkozunk és ennyi. És nem apám új nője miatt hanem apám nem akarja hoyg zaklassuk a nyugalmát...

Mit lehet ilyen helyzetben tenni? :S


2010. okt. 6. 06:55
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
NA jó hírek! Anyu most jött haza az orvostól, kapott beutalót meg telefonszámot pszichológushoz, kedélyjavítót és nyugtatót depresszióra. Sajnos ezzel táppénzre kell menjen, mert a munkája olyan, amit nem csinálhat ha kióütik a nyugtatók. Köszönöm a segítségeteket! Pár hónap múlva szerintem visszajövök megírni mi történt és mi változott.
2010. okt. 6. 20:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!