Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A Prefek családnév francia...

A Prefek családnév francia vagy olasz, esetleg egyik sem?

Figyelt kérdés
2023. márc. 2. 02:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Latinnak tűnik, bármely latin nyelvterület lehet.
2023. márc. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg tudod, vissza kell követni az utódokat, onnantól pedig el kell menni a legközelebbi levéltárba ott, ahová a nyomok vezetnek.

[link]

A mai világban abszolút kézenfekvő, mivel mindenki nap, mint nap használja: Prefek nevűt kiad a Facebook is, én a helyedben őket is felkeresném (sőt, ha semmi konkrét információd nincs, akkor én tuti, hogy innen indulnék el),hogy ők mit tudnak az ő őseikről. (Ahogy az én családnevem - Puhr - ez sem tűnik egy Horváth, Kovács, Szántó vagy hasonlóan mindennapos névnek, szerintem bőven el lehet rajta indulni. Aztán majd adódik a többi.)



(

2023. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%
Familysearch oldalon tudsz családfakutatni. Előbb tudnád milyen nemzetiségű név.
2023. márc. 2. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ehhez lehet köze:


[link]

2023. márc. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2023. márc. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem inkább cseh-nek tűnik.
2023. márc. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Magában a prefek, mint szó, azt jelenti francia nyelven, hogy egy megyének a vezetője, vagy ilyesmi. De a facebook cigányokat, meg arabokat ad ki
2023. márc. 2. 16:33
 8/11 franciasrac ***** válasza:
100%
Nem, ez franciául "préfet", a "prefek" semmit sem jelent, olaszul amúgy nem tudom de franciául biztos nem
2023. márc. 4. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8-as. Köszi, de nem lehet, hogy esetleg magyarosított, vagy latin?
2023. márc. 4. 19:10
 10/11 franciasrac ***** válasza:

Az se latin, de nem tudhatom helyetted hogy magyarosított-e vagy sem

Amúgy itthon senkit sem hívnak "Préfet"-nek, egyáltalán nem gyakori családnév

2023. márc. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!