Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy vegyem rá a bátyámat,...

Hogy vegyem rá a bátyámat, hogy gondozza a háziállatait?

Figyelt kérdés

Szóval a lényeg:

Haza hozott egy tengerimalacot, csak úgy miért ne apropóból,bárki tudta és engedélye nélkül. Persze anyunk a 3 hetes kisállatot látván megengedte, hogy maradjon, nem tudott ellenállni neki. Utánaolvastam a tmalacok tartása után, és mindenol azt olvastam, kell neki társ, oztunk is mellé egy "azaonos" neműt. A másodikról kiderült, hogy lány,de akkorra már teres is volt. 3 kismalac született, 2 lány, 1 fiú, megtartottuk őket. Nálam van a 3 lánymalac, tesómnál a 2 fiú. Így, értelemszerűen én a lányokat takarítom, foglalkozom velük, bátyám meg a fiúkat takarítja, és ő foglalkozik velük (vagy legalábbis neki kéne). Viszont: kevesebbszer takarítja őket, mint kellene, és akkor sem rendesen (nem mossa ki a ketrec tálcáját, így a baktériumok gondolom már rendesen szaporodnak...). Nem próbálja készez szoktatni a már majdnem féléves kicsifiút sem(nem veszi ki naponta többször simizni, ezért még mindig nagyn fél az emberi kéztől, ketrecben sem engedi magát simogatni. (mellesleg a kicsilányok már teljesen kézez szokottak, tehát még az sem, hogy ennyi idő alatt nem is lehetett volna).A vizüket sem cseréli nagy gonddal. Karmukat sem ellenőrzi, vágja nekik.Magyarán nem túl jó gazda. Én szívesen foglalkoznék velük is, csak egyrészt 5 malaccal nem bírnék egyedül, és a fiúknak nem tesz jót, ogy érzik rajtam a lányok szagát, mert begerjednek, és akár még verekedetnek is emiatt, és mivel külön szobába vannak kényelmes sem lenne. Tudom, hogy az lenne a legjobb nekik, a elajándékoznánk őket, de képtelen vagyok rá (mármint a 2 fiút). Hisz mégiscsak az első malacom, anagyobbik fiú. Nem tudom rávenni magam, hogy megválljak tőlük, teljesen a szívemez nőttek, és ismerem őket, minden rezdülésüket, a kicsi meg születése óta nálunk van, ismerem a "személyiségüket", hogy mit szeretnek, és mit nem. Hogyan veetném rá a bátyámat, hogy többet foglalkozzon velük, vagy mit tanácsltok?

14/L, bátyám 16 éves

Bocsi, ogy hosszú lett:S


2010. okt. 4. 19:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
gondolom megunta őket, beszéld meg vele, h ajándékozzátok el őket jó helyre.
2010. okt. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
blablabla, maradnak és kész....
2010. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Hát nyomatékosan kérd meg rá, vagy pedig ajándékozza oda anyukádnak. Ő biztosan szeretné és gondozná :) Megjegyzem én 16 éves lány koromban csak az olyan fiúkkal álltam szóba, akik szeretik az állatokat és rendesen gondozzák őket. Ez nagyon sok lánynál pozitívum, és a hanyag emberekből lesznek a hanyag felnőttek, akik viszont egyedül maradnak. Úgyhogy mondd meg a bátyádnak, hogyha szeretne barátnőd, szeretne továbbtanulni eredményesen és felelősségteljes felnőtt lenni akkor viselkedjen úgy azokkal az állatokkal, ahogyan ő is elvárná, ha kiszolgáltatott helyzetben vele viselkednének.
2010. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Egyesek a kutyát macskát is megunják,nem kell háziállat ha nincs idő,vagy akarat a vele való törődésre foglalkozásra,az élő állat nem plüss amit sarokba dobhatunk,ha már nem ujdonság,és unalmas...
2010. okt. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
16%
akar fszom továbbtanulni... a hugoom meg átlát a 15cmes betonfalon nem? neki sem kell mindent elhinni...
2010. okt. 4. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szóval a húgod most hazudik és te rendesen tartod az állatokat? Mert ha igen vedd tárgytalannak amit mondtam, de ha van igazság benne, akkor gondolkozz el azon amit mondtam, mert ez az igazság.
2010. okt. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem akarsz továbbtanulni?Ne is elég a 8 általános azzal lehet menni vc-t pucolni.
2010. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nem azt mondtam, hgy hazudik, csak kicsit elferdítette az igazságot.. eddig kétszer nem atakrítottam ki időben amalacokat utolsó két alkalom, a picit is kiszoktam venni de folyton harapdál mert vissza akar menni, ha kaját adok neki akkor megeszi de utána ismét elkezd rágcsálni engem
2010. okt. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ahha, hát gondolom azért annyira nem harap meg hogy fájjon :) Simogasd meg az orrát, akkor nem harapdál, és egyébként sem hiszem, hogy fájdalmat akar okozni neked az a kismalac :) Szeretgesd sokszor. Ha tényleg szereted őket, akkor érezni fogják a szeretetet. Az állatok megérzik, néha az emberek is, de az állatok jobban és náluk őszintébb nem létezik, ők érdekből nem fognak barátkozni veled, vagy szeretnek, vagy nem. Szóval ha harapdál, barátkozik, tehát szeret téged. Őszintén :) Máskor időben takarítsd ki a malacokat és időben cseréld a vizüket :)
2010. okt. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
vizüket cserélem, reggel meg este, meg ha nemközben észreveszem h fogytában van akkor is, tehát legnagyobb bűnöm, hogy kétszer nem takarítottam ki idően őket
2010. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!