Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek ezekről a...

Mi a véleményetek ezekről a különleges nevekről?

Figyelt kérdés
Görög apuka tehát görög családnév is... ikrek várhatóak, eddig úgy alakul a dolog, hogy Kasszandra és Helenosz a nyerő :) /lány-fiú/
2010. okt. 3. 09:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz más véleményével, ha nektek tetszik akkor válasszátok ezeket. Jó egészséget neketek és jó babázást a későbbiekre!
2010. okt. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Helenosz nagyon tetszik. Jó egészséget mind a négyőtöknek.
2010. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kasszandra tetszetős, Helonosz...hmmm háááát... mondjuk egy Achilles-t jobban el tudnék képzelni (Brad Pitt jut róla eszembe, vagy valami határozott, erős, izmos jóóóó pasi)! :)


Egyébként ha nekem külföldi férjem lenne és gyereket szülnék neki, akkor biztos, hogy adnék neki valami magyar nevet is a görög mellé (hogy legalább vmi látszatja meglegyen annak, hogy végülis azért egy csöppnyi magyar vér is csörgedezik annak a pulyának az ereiben)! ;))


Lányok közül tetszik még (a görög nevek közül) az Auróra, Bereniké, Heléna (esetleg Heléné), Kíra, Médea, Szófia, Titánia. :)

2010. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem határozottan tetszik mindkettő!

De Nektek kell tetszeni, lényeg hogy passzoljon a családnévvel.

Jó babázást:)

2010. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem gondolkoztatok el azon, hogy mi lenne ha 2 utónevet kapnának a gyerkőcök?


Egy magyar és egy görög, így ha esetleg cikiznék őket (és erre sokan nem is gondolnak) a suliban akkor elővehetnék a magyar nevüket...

2010. okt. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok, mi is vegyes család vagyunk, igaz nem görög-magyar, de a lényegen nem változtat.

Én semmiképpen sem javaslom, hogy két utónevet kapjanak a gyerekek. vagy görögöt, vagy magyart. De vegyesen ne. Megmondom miért.

A görög rokonság a görög nevén fogja hívni őket, a magyarok meg majd "pistiznek". Egy gyereknek, ha kicsit nagyobb lesz, épp elég lesz majd megbírkózni ezzel a kettős identitással, de ha ehhez még kétféle megszólítás is párosul, az már tiszta skizó állapot...

A magyarságukat mi mással is őrizhetnék jobban a gyerekek, mnt azzal, hogy magyar lesz az anyanyelvük, és magyar környezetben nevelkednek?

Én pont fordítva látom: a magyar környezetben nevelkedő, magyar anyanyelvű gyerekek majd neveikben is tovább viszik a görögségüket.

Csúfolni meg a Pistit-Juliskát is lehet, butaság rögtön erre gondolni.

2010. okt. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Kasszandra tetszik, a Helenosz annyira nem. Zoi? ;]
2010. okt. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem jók, különösen a Helenosz tetszik! :) Különleges. Én a 2 keresztnevet hülyeségnek tartom, úgyhogy nem adnék magyar nevet is! De ti tudjátok!
2010. okt. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagyon tetszik mind a 2 kölünösen a Kasszandra...nagyon jóó én nekem a ha a férjem görög lett volna tuti ezek kérdőjelesek lettek volna nagyon szépek de az én férjem a az arab.
2010. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!