Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A hosszabb élethez hozzájárul...

A hosszabb élethez hozzájárul a szorosabban jó családi kapcsolatok?

Figyelt kérdés

Ugye olaszoknál, spanyoloknàl, akik talán legtovább élnek a világban sokkal jobban összetart a család, nem az van hogy már megint anyàmhoz kell mennem, hanem mindenki szereti tiszteli a mammát. Családok összejárnak nagy családi rendezvényeket, ebédeket tartanak, szeretetben békében többgeneráció együtt él. A szomszédok nem idegenek egymásnak hanem közös sütéseket csinálnak és társai, nálunk mi van... a magyar bezárkózik merthogy magánélet, önálló élet és társai, ez a fontos nekik az önállóskodás. Volt hogy próbáltunk barátokkal programokat csinálni mindig az volt hogy nem érek rá, most ez van, most az van, abszolút úgy érzem, hogy mindenki bezárkózik ebben az országban, de spanyoloknál olaszoknál nagyon nem. Ez bizonyítja talán a rozetói rejtély is ezt bizonyítja.

Nyilván a táplálkozás és és mind nagyon sok minden hozzájárul a hosszabb élethez, de szerintem ez egy fontos tényező, mit gondoltok róla?

[link]


2022. dec. 5. 08:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Ugye azt azért tudod, hogy teljesen más kultúráról, szokásrendszerröl van szó, ami gyakorlatilag MINDENBEN eltér a magyartól.

Akkor miért EGYETLEN tényezöt tartasz felelösnek azért, mert esetleg ott tovább élnek az emberek? (Habár erröl sincs megbízható adat!)


Egy sokkal valószínübb ok lehet, hogy arrafelé sok zöldséget esznek, kevés zsíros ételt, jóval kevesebb a hús aránya az étkezésben, nem azért élnek az emberek, hogy pukkadásig egyék magukat, stb

2022. dec. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

"Egy sokkal valószínübb ok lehet, hogy arrafelé sok zöldséget esznek, kevés zsíros ételt, jóval kevesebb a hús aránya az étkezésben, nem azért élnek az emberek, hogy pukkadásig egyék magukat, stb"


A Rosetoi eset pont ezt cáfolja...látom nem olvastad...

2022. dec. 5. 09:08
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
A harmonikus emberi kapcsolatok éltetnek, az állandó feszültség megbetegít. Ebben nincs semmi furfang. Ahol a családosdi valódi szeretetről szól, nem pedig kirakat a külvilág felé, ott több irányból jön a jó. De már volt ugyanez a kérdés, keresd vissza, sok válasz volt, bár szerintem azt is te írtad ki.
2022. dec. 5. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%
Igen , kutatások is bízonyitják, hogy a kapcsolatok egy fontos tényező a jó élethez..
2022. dec. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
2022. dec. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hozzájárulhat, de nem feltétele a család, a hosszú és komfortos életnek, az emberi kapcsolatok annál inkább. De ez lehet egy ember akiről gondoskodsz vagy aki rólad gondoskodik vagy lehet 1-2 szomszéd akivel néhány naponta jól kibeszélitek magatokat, lehet virtuális közösség ahová megírhatod a gondod-bajod javarészét.

Öt rokon idős hölgy életét tudom felhozni példának, sosem lett gyerekük, a többség férjnél sem volt, illetve korán megözvegyült. Magas kort éltek meg, és nem nyüzsgött körülöttük család.

2022. dec. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Erre mit mondjak. Az én szüleim csak megbetegítő, bántalmazó miliőt teremtettek.

Az ad nyugalmat, ha rájuk sem gondolok.

A rosetoiak nagyon szerencsések, hogy ott mindenki jó ember volt. (szerintem meg ilyen nem létezik)

2022. dec. 5. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mamám sokszor meséli 88 évesen, hogy mik voltak itt Magyarországon... Apja levágott éjszaka egy disznót, mert már nem volt mit enniük. Másnak már elvitték 3 hónapra koncentrációs táborba, mert a kedves szomszéd besúgta őket. Ők úgy nőttek fel, hogy senkiben nem bízhattak, még családon belül sem. És ez kihat a mai élőkre is. Része a történelmünknek, része a kultúránknak és a neveltetésünknek. Szóval nincs értelme összehasonlítani más kultúrákat,más történelmi háttérrel.


Egyébként biztos kihat a jó kapcsolat a hosszú élethez, de van aki egyáltalán nem igényli. Én például teljesen elvagyok hetekig mindenféle barátkozás, családlátogatás nélkül. De párom pl minden héten legalább egyszer találkozik a barátaival. Nekem elég évi 2-3 program (pl mozi, kirándulás, nyaralás 2-3 napig), de bátyám pl szinte minden héten megy valahova (koncert, előadás, mozi, rendezvény, barátokkal buli stb) és évi 2-3-szor mennek nyaralni.

Biztos vagyok benne, hogy az olaszok/spanyolok között is van introvertált.

2022. dec. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
20%
cigányok hasonlítanak az olasz és a spanyolokhoz mégis korán halnak . rokonság inkább átok ha neked van több
2022. dec. 5. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
91%

A belinkelt cikk nem tudományosan alátámasztott valami, kb a "szomszéd azt modnta" kategória!

Természetesen egy jó családi környezet pozitívan hat az emberekre, de csak emiatt nem fognak örökké élni.

2022. dec. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!