Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet reagálni, ha minden...

Mit lehet reagálni, ha minden családi eseményen előkerül a "mikor lesz gyerek" téma?

Figyelt kérdés

Ami számunkra azért kellemetlen, mert nem lesz. Sem most, sem később.


Az a vicc, hogy már mondtuk ezt is, de akkor ment a győzködés, hogy egy gyerek mekkora csoda és öröm... Közben ahol kisgyerek van és ott vannak velük, csak a vita, üvöltözés megy, meg a hiszti, sírás. Kb. mintha valaki egy felrobbant kocsi mellett hirdetné, hogy mennyire biztonságos.


2022. nov. 20. 12:12
1 2
 11/16 Metionin ***** válasza:
92%
Fel kell állni és hazamenni. Vannak emberek, akiknek hiába magyarázol, vigyorognak rád azzal a tipikus mindentudó lenéző mosollyal és közlik, hogy jaj majd meglátod, idővel akarni fogsz! - én is ezt hallgattam évekig anyóstól, aztán besokalltam és kicsit emelt hangon tájékoztattam, hogy nem. lesz. pont. és lehet kiszállni a méhemből, én sem foglalkozom az övével. Erre pillanatnyi döbbent csend után felkuncogott és közölte, hogy nem baj, majd úgyis becsúszik! - na akkor feladtam és hazamentem. Már évek óta nem tartom vele a kapcsolatot egyéb dolgok miatt de ő egy kitűnő példa az ilyen gyerekkel nyomasztó emberre, akinek mondhatsz bármit, csak kacagni fog és fújja tovább. Az egyetlen megoldás, ha ilyenkor fogod magad és hazamész.
2022. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%

Én sem akarok.

Nem elég hogy nyűg, de a mai világba? Azért hogy itt szenvedjen az a gyerek ebbe a retek országba?


Egyébként mondjátok el hogy nem lesz és pont

Ha pedig nem tetszik nem mennék többet oda vendégségbe és kész!


Az nem jó ha azt mondjátok hogy próbálkoztok de nem jön össze mert akkor majd elkezdenek az örökbefogadással nyaggatni!

2022. nov. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%
Sokadik alkalom után közölném, nem tudtam, hogy itt mindenki értelmi fogyatékos, sajnos, most mennem kell. Aztán vagy keresnek, vagy nem. Direkt jót szokott tenni az ilyen kapcsolatoknak egy hosszabb szünet.
2022. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
94%

- Mikor lesz gyerek?

- Soha!

- Miért?

- Azért, mert megkérdezted!

2022. nov. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
95%
Ha elsőre kérdezi valaki, azt természetes érdeklődésnek veszem, azonban rögtön megmondom, hogy köszönöm kérdésed, semmikor sem lesz. Na most ha ezek után sem érti meg, és tovább "tukmálja" erőszakolja a dolgot, akkor a válaszom az, hogy semmi köze hozzá, hogy miért nem lesz. Ha pedig erre a határozott válaszra sem tágít, na akkor mondok olyat, hogy azt nem teszi zsebre. Ellenben ezt azért nem javaslom, mert volt rá eset, hogy majdnem tettlegességbe fordult ilyen szóváltás, ugyanis a másik fél (egy múltban élő begyepesedett fax) kifejezetten kikérte magának a hangnemet és "elégtételt követelt", amiért nagyobb társaság előtt neveztem őt annak, aminek gondolom őt (és amilyen amúgy tényleg is). Én nem kértem elnézést, nem volt miért. Részemről tuskóság volt? Igen. Hogy örök sértődé lett belőle? Engem ez egyáltalán nem érdekel.
2022. nov. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ez a kérdés úgy hangzik, mintha egy társaságban nem lenne semmi beszédtéma és akkor unalmukban ilyen dolgokat kérdezgetnének.:)

Mikor kezdődik már a meccs?... Mikor eszünk már?... Hasonló téma.:)

2022. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!