Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tudok tenni, ha az unokahú...

Mit tudok tenni, ha az unokahúgom egy buborékban él és semmiről nincs fogalma?

Figyelt kérdés

Ő maga is tudja ezt, de azt mondja, hogy neki ez így pont jó, mert nem bírná azt a sok szörnyűséget, ami a világban van és úgysem tud változtatni semmin egyedül... Pl. neki fogalma sincs arról, hogy mekkora már most az infláció és nem is spórol, hiszen "ami kell, azt úgyis meg kell venni, akkor is, ha háromszor annyiba fog kerülni, mint most".

Meg hogy őt nem is érdekli a válság, mert azon a szinten élnek, hogy az ő életét úgysem fogja érinteni, a többi pedig nem rá tartozik, oldja meg mindenki az életét.

Covidnál ugyanez a nemtörődömség jellemezte. Legnagyobb problémája az volt, amíg mások veszítették el a munkahelyeiket, életük vállalkozását akár, hogy a fodrásza nem nyithatta ki a szalonját és így ki fogja megmosni, beszárítani a haját, meg ő hetente jár masszíroztatni, mi az, hogy a masszőrje nem akar kimenni házhoz a covid közepén...

És nem is egy gyerekről van szó, mert akkor még azt mondom, valamennyire érthető. Bár mi már a 12 éves lányomnak is beszélünk a világban lévő borzalmakról és hogy mi hogyan érinti, fogja érinteni az életünket. De oké, tudom, hogy valaki igyekszik óvni a gyerekét az ilyesmiktől. Viszont az unokahúgom nem gyerek, 22 éves már.


Gyakran találkozunk és egyszerűen megijeszt, hogy mennyire nincs tisztában semmivel.


2022. szept. 17. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
98%

Miért akarod megváltoztatni? HA neki így jó, akkor miért gond számodra?

Majd idövel felnö és rájön, nem lehet mindent ignorálni, de semmi esetre sem a te feladatod átnevelni!

2022. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

Miért kéne tenned bármit?


Nem a te dolgod.

2022. szept. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%

Miért, fenyegeti őt valami?

Nem igaz, amit a családja anyagi helyzetéről gondol?

Ezt csak művelődéssel lehet megváltoztatni, el kell olvasni 25 éves koráig 1500 könyvet kb.

Máshogy nem megy.

2022. szept. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
97%

Aztán attól, ha szorong mindenen, mennyivel lesz jobb? Neked jobb attól?


Tök igazat mond: amit meg kell venni, meg kell venni. Azt meg megérthetnéd, hogy ő 22 évesen nem úgy áll az élet dolgaihoz, mint te, egy 12 éves gyerek anyja.


Meg egyébként, ebben az országban (de máshol is) te mit érsz el azzal, ha háborogsz ezen vagy azon? Olcsóbb lesz a kenyér?

Ne a családtagokat szekírozd, mert nem görcsölnek rá mindenre úgy, mint te. Láthatóan az ország nagy részének minden fasza, úgyhogy április 3-a után én is bevettem 3 dózis lesz*rom tablettát. Mit idegeljem magam?

Amíg meg tudom venni, ami kell, bírunk dolgozni, nem nélkülözünk, hát nem fogok mások hányattatott sorsán bánkódni. Főleg azokén nem, akik ezt a rendszert támogatják, miközben vegetálnak.

2022. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Én kb bármit megadnék ezért a mentalitásért, hogy ne szorongja mindenen, főleg olyan dolgokon, amin nem tudok változtatni.
2022. szept. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
94%

Ahogy olvasom a hugod nem szegeny, jo anyagi korulmenyek kozott el.


Teljesen megertem ahogy gondolkodik, ha szorongana es felne semmivel nem lenne jobb. Abban igaza van, hogy bizony ami kell azt igyis-ugyis megkell majd vennunk.


Kovid alatt sem paraztam semmin, akinek van egy kis esze, tudja hogy statisztika egy netto hazugsag. Hordtam maszkot, jartam ugyanugy kormoshoz, gyakran mostam kezet.


Ugysem tudsz a valsagon valtoztatni.


Amig megengedhetem magamnak azt az eletstilust amit en szeretnek hogy legyen, nem fog erdekelni mi zajlik. A hugod is igy gondolja, leirtad hogy semmiben sem erinti az eletet. Akkor meg mit szorongjon?

2022. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Ne avatkozz bele.
2022. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem meg nem hülye, pontosan tudja, mi a helyzet, de megteheti, hogy ne foglalkozzon vele. Szerencsés.


12 éves fejét meg nem borzalmakkal kell tömni (amúgy milyen borzalmak vannak a szomszéd háborún kívül?), hanem úgy nevelni, hogy éljen mindig a lehetőségei szerint.

2022. szept. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
94%

Mit kell ezen megváltoztatni? Igazából igaza van, ha megteheti, jól teszi.

Én szociológus vagyok, szóval van fogalmam a társadalmi problémákról. A legutóbbi 2/3 után kikövettem minden hírportált, és nem vagyok hajlandó ilyesmikkel foglalkozni. Igazából pont ugyanúgy gondolkodom, mint az unkahúgod. Nekem az a ritka szerencsém van, hogy anyagilag nincs félnivalóm, a családom is jómódú. A többit meg őszintén leszarom már. Úgy néz ki eddig is én voltam a hülye, hogy érdekeltek a társadalmi problémák, egyenlőtelnségek. Hiszen mint azt látjuk, az emberek többségének jó minden így ahogy van, boldogok, ezt akarták, nincs migráns, nem váltanak nemet az óvodások, tehát minden a legnagyobb rendben van. Ez a lényeg, meg pálinka legyen, aztán eldöcögünk valahogy, mint eddig is tettük. Ámen.

2022. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Te tartod el? A te penzedet kolti? Na ugye.

Egyebkent most komolyan, nincs igaza? Amit meg kell venni, azt meg kell venni, nem tudsz vele mit csinalni.


A 12 eves gyerekedet meg ne nyomaszd mar halalra mindenfele borzalommal, hagyd egy piciket meg gyereknek lenni! Szegenykem.

2022. szept. 18. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!