Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kinek is van igaza?

Most kinek is van igaza?

Figyelt kérdés

Nemrég mentem a hugomért a suliba , és mondtam neki , hogy jöjjön le a járdára , nehogy elüsse az autó . Ő nem jött le , ezért én mentem fel hozzá az út szélére. Majd mondtam neki , hogy jöjjön elém , mert én csak akkor nyugszok meg. kb. 10 méterenként megálltam , hogy jöjjön elém , de nem fogadott szót . Majd amikor a főúthoz érkeztünk én mondtam neki , hogy fogja meg a kezemet , amikor átmegyünk. Ő nem fogja meg a kezemet , mert a bőre fájni fog -.-" . Utána mondtam neki még egyszer emberi hangnemben , hogy jöjjön elém , hát csak azért is nemet mondott. Közben a postás is rákérdezett , hogy mi a baja ... Elég cinkes volt ... Majd hazaértünk , ő már rohant hátra a bicikliért , hogy elmegy mamáékhoz. Én mondtam neki , hogy nem megy sehová , hanem most elbeszélgetünk ... Szépen kezdtem , ordítottam vele , emiatt szarul is érzem magamat ... De ő ennek ellenére is visszafeleselt . Még mielőtt elindultunk , mondtam neki , hogy kíméljen , most viselkedjen , mert ma nehéz napom volt .


ő 8/L én 14/F


2010. szept. 22. 16:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
neked.. szót kellett volna fogadnia.. de hát ilyenek a kisgyerekek..
2010. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Te a testvére vagy nem az anyja. Neked nem aza feladatod hogy neveld.


Te megfogtad volna a növered kezé 8 évesen hogy átmenjetek a zebrán?

Azt hiszem hogy nem ugrált az utesten.


8 éves gyerek már tudja hogy nem ugrik ki az autó elé stb... Ha mögötted megy sem lesz semmi baja.


Gondolj bele hogy 8 éves már elég nagy ahhoz hogy ne kézenfogva menjen veled.


Miröl beszélgetsz el vele? Ha nem tetszik valami mond el anyádnak, de te nagyfiusat akartál játszani, és megmutatni hogy te milyen nagy vagy már.

Te is gyerek vagy még. A hugod is elég idös ahhoz hogy ne ugráljon ki az autó elé.

2010. szept. 22. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért nem olyan idős, gondolj csak bele hány gyereket ütnek el. A kérdezőnek igaza van. Igen is ő az idősebb, rá volt bízva a kistestvére. Ha valami baja lett volna, egész életén keresztül hurcolhatta volna magában...
2010. szept. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked volt igazad, és szólj a szüleiteknek, mert persze nevelni nem neked kell, nekik nagyobb a szavuk, és elég sokakat elütnek, még akkor is, ha biztonságosan próbál valaki közlekedni, mert nem minden autós szabályos, a jogsi semmit nem jelent. Engem lámpás zebrán is ütöttek már majdnem el, amikor nekem, gyalogosnak volt zöld a lámpa. Figyelni kell, és egy 8 éves gyereknek még nem annyira kifinomult az óvatosság érzete, pláne, ha ilyen makacs. Elég egy kevés is, hogy baj legyen.
2010. szept. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
2. : Tudod , én fogtam a kezét a nővéremnek , viszont csak 1. osztályban mentem úgy haza , hogy jöttek értem , 2. osztály 2 félévétől már egyedül jöttem haza. Anyáék engednék tesómat egyedül , de nem merik , mert amikor mentem vele egyszer ,úgy , hogy ő mondja meg , hogy mikor kell átmenni , akkor simán kiment volna egy kocsi elé , ami nem volt annyira messze ...
2010. szept. 22. 17:30
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lett volna megfogni és ölben hazavinni.
2010. szept. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Nincs tekintélyed a húgod előtt.Azzal hogy leordítod a fejét nem is lesz.Éles helyzetben kellett volna helytállnod.Megbuktál.Nem tudsz vigyázni a húgodra.Ha rajtad múlott volna,akár el is üthették volna.Még szerencse,hogy nem rajtad múlott.Mikor hazaértetek,kiabálással próbáltad kompenzálni a saját kudarcod.Szánalmas.Ebből látszik hogy te is csak egy gyerek vagy,és még egy gyereket sem lehet rád bízni.
2010. szept. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A húgodnak nincs veszélyérzete, ez nem a te hibád, inkább a szüleidé. De nem kell nekik támadni, csak tudd, hogy ha neked majd egyszer úgy alakul, hogy gyereked lesz, erre figyelj oda. Ezzel kapcsolatban meg szépen mondd el nekik, hogy mi volt, és kész, majd ők helyreteszik a húgit.
2010. szept. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti : Ma amúgy is mondtam neki , hogy rossz napom van , és ne készítsen ki . Eddig jól kijöttünk , ma rá sem ismertem ...
2010. szept. 22. 20:38
 10/10 A kérdező kommentje:
És az előzőhöz még : Eddig is én vigyáztam a húgomra és sosem volt ilyen probléma ...
2010. szept. 22. 20:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!