Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Úgy érzem nem tartozok ide....

Úgy érzem nem tartozok ide. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

A nővéremmel jelenleg a nagymamánknál nyaralunk. Minden nyáron eljövünk 3-4 hétre. Tőlünk ez 200 km, az évben általában csak ilyenkor találkozunk. Ilyenkor a többi unokatesónk is beköltözik mamához erre a pár hétre, és együtt vagyunk. Nagyon szeretem őket, hiányoznak is év közben nagyon. Viszont valamiért, mikor itt vagyunk egy idő után mindig rossz kedvem lesz. Eddig fogalmam sem volt, miért, de tegnap rájöttem, hogy úgy érzem, nem tartozok ide. Itt mindenkinek boldog, teljes családja van, szeretik egymást, meg tudják oldani a problémáikat, itt vannak egymásnak, és van kire számítaniuk míg az én szüleim külön élnek, rengeteget veszekednek, én egyfolytában vitázok a nővéremmel, a családi életünk enyhén fogalmazva nem túl zökkenőmentes, szeretet hiányos vagyok, hegek vannak a csuklómon, traumatikusan élem meg a dolgokat, és a legkisebb problémát is úgy a lelkemre veszem, hogy képes vagyok síró görcsöt kapni tőle.

Úgy érzem, semmilyen szempontból nem illek a képbe. Eleve nem vagyok az a tipikus lány, pl utálok sminkelni, vásárolgatni stb, már ez is egy ok, amivel nem passzolok a sorba, de most a saját családomról van szó, és ők ezt egyáltalán nem éreztetik velem, tudom hogy szeretnek, mégis úgy érzem, nem kéne itt lennem, mert egyáltalán nem tartozok ide.



2022. júl. 19. 07:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus nincs a sulidban? Erdemes lenne beszélned vele. Ezt sajat magad nem tudod megoldani.

Anyukadtól nem szamíthatsz segítsegre?

2022. júl. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem nagyon beszélek senkivel nyíltan és őszintén, mert félek a reakcióktól, hogy nem vesznek komolyan, csak azt hiszik, túl dramatizálom, és nem tudom, hogy kéne erről bárkivel is beszélni. Fogalmam sincs hogy mondjam el másoknak amit érzek.


Most váltok sulit, nem tudom, hogy ott van-e pszichológus

2022. júl. 19. 08:26
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt mi komolyan vettünk.:)

Akik nem vesznek komolyan, nem a barátaid - sőt, senkinek se a barátai -, és sajnos van olyan, hogy a családtagjaid, szüleid nem a barátaid.

Témába vágó videókat nézz a Youtube-on, meg olvass pszichológiai cikkeket, pl. Ranschburg Jenőtől!

2022. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Egy iskolapszichológus nem fogja azt mondani, hogy túldramatizálod és abban is tud segíteni, hogy hogyan mondd el a problémát. Egy beszélgetést megér, jó eséllyel tud segíteni.
2022. júl. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen próbálj felnőttel beszélni erről. Akár édesanyád, akár nagymamád, akár egy barátnőd anyukája, bárki, akihez van bizalmad. Minél előbb kerülsz szakértőhöz, annál jobb eséllyel tudnak kihozni ebből az állapotból.
2022. júl. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos en is erzem igy magam jo par eve, de nem csak a csaldommal a vilaggal emberekkel szinte mindennel kapcsoltban. Mar mar a letezest es barminek az ertelmet megkerdojelezem, borzalmas.

Na de kerj segitseget barmilyen nehez is mert egyedul szinte lehetetlen tul lenni ezen, es minel tovabb vgy benne anna roszabb lesz es nehezebben lekuzdheto.

kitartás!

F/28

2022. júl. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezért kéne egy szakember h segítsen
2022. júl. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!