Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz erről? Hogyan látod?

Mit gondolsz erről? Hogyan látod?

Figyelt kérdés
Nagymamám mindig azt tanítja nekem hogyha a testvérem (Van egy ocsem) bajba kerül össze veszik valaki idegennel vagy haverjaval megha igaza is van az idegennek akkor is tesom mellet kell állni! Ha nincs igaza tesómnak 100% ő a hibás akkor is őt kell vedelmeznem mivel ő a testvérem... mondok egy valódi történetet, : mamámnak van egy nővére, és a mama növerenek van egy fia,,, és a mama novere Fiának a felesége vagyis a mamám noverenek a menye össze veszett az anyósával vagyis a mamám noverevel . Pedig a mama novere menyenek igaza van mert egy harcias gonoszkodo anyós a mama testvére és ezt a mamám is tudja de mivel testvére neki novere ezért mellete áll meg akkor is ha a menyenek van igaza
2022. júl. 1. 18:08
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Ne hallgass nagyanyádra!

Igen szép dolog, ha megvéded, vagy kiállsz a testvéred mellett, de nem mindenáron. Azzal jót nem teszel vele, hogy ha hülyeséget csinál, abban támogatod, inkább legyél vele őszinte, és mondd meg neki, hogy hibát követ el.

Te is leírtad, hogy az ő nővére problémás, ezzel csak a fiának árt, hogy ok nélkül támadja a menyét. A családi béke megtartásához sokkal ésszerűbb lenne, ha nagyanyád azt mondaná ilyenkor, hogy nem jó, amit csinálsz, változtatni kellene, mert nem lesz jó vége.

2022. júl. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
Ezt a véd meg a testvéred szöveget de utálom! Nekem 2 évvel fiatalabb öcsém van, aki állandóan beszólt mindenkinek, nekem meg azt tanították álljak ki érte. Mindig én vittem el a balhét helyette, én kaptam verekedésért intőket, nekem volt mindig monoklim és én voltam tele állandóan kék-zöld foltokkal, zúzódásokkal, miközben ő jobbesetben mögöttem nézte a műsort, máskor meg elfutott. Ez ment egy éven át, én 6.os voltam ő 4.es, emlékszem május vége volt és már egy hete nehezen vettem a levegőt, mert a 8.osoktól védtem meg öcsémet, erre megint magára ugrasztotta őket. Akkor hagytam, hogy megverjék, szar érzés volt, de legalább tanult belőle és utána már be tudta fogni a száját
2022. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem van benne igazság. KIFELÉ szerintem tényleg van létjogosultsága, hogy védd a közeli rokonod, amennyire lehet. Emellett viszont tartozol neki annyival, hogy MAGATOK KÖZT elmondod, ha h*lyeséget csinált!
2022. júl. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
37%

Amellett kell állni akinek igaza van, azonban inkább megvédeném a testvérem és utána én olvasnék be neki ha valóban hibás, mint hogy szó nélkül hagyjam hogy valaki idegen földbe tiporja.

Családon belül más tészta, ott inkább kimaradnék az állásfoglalásból, főleg házastársi viták esetén. Vagyis ott az igazság és békesség partján lennék.

2022. júl. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%
Picit tényleg hülyeséget csinál.
2022. júl. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!