Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátság vs. Haverság. Miért...

Barátság vs. Haverság. Miért bánt ennyire az utóbbi?

Figyelt kérdés
Mint az emberek többségénél, engem sem vesz körül túl sok igaz barát, viszont haverok között bőven lehet válogatni. Az a problémám, hogy én annyira szeretnék mindenkivel (mármint aki valamiért közelebb áll a szívemhez), mélyebb, komolyabb baráti kapcsolatot kialakítani, hogy sokszor nem veszek tudomást az apróbb jelekről, hogy az illető netán nem megbízható, kihasznál stb., és emiatt mindig koppanok egy nagyobbat. Persze, ha tudomásul venném, hogy ő csak haver, örüljek, hogy van kivel hülyéskedni, időnként elcsapni az időt, nem lenne semmi gond, de valamiért nem tudok erre ráállni. Nem bírom ezt a felületességet... Mással ez nincs így? Vagy akit ez nem zavar, hogy tudja lazán felfogni, hogy pl. akit ő segített a bajban már nem áll mellette fordított esetben?
2010. szept. 18. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igaz barátja kevés lehet az embernek, haverja meg sok.

A gond az, hogy pár embert az ismerősi körömből (rokon, barát, haver) gyakran pont azok vertek át, akik megbízhatónak tűnnek. (ez sokszor azt jelenti, hogy pénzt kérnek kölcsön, amit nem adnak vissza...)

2010. szept. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Engem is nagyon bánt,én is ugyanebben a cipőben járok.Éppen most koppantam egy hatalmasat,és ennyire rosszul még nem esett semmi...Én barátságnak képzeltem valamit,ami soha nem is volt az.Rájöttem,már csak egy barátom van.Még van...
2010. szept. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem értettem soha miért akar valaki mindenkivel jóban lenni? Igazi barátból elég nagyon kevés is. Lehetetlenség mindenkivel jóban lenni. Ez nem felületesség, csak nem mindenkinek vagy szimpi annyira vagy nem illetek össze...
2010. szept. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Azért ebben az esetben én sem arra gondolok, mikor az ember sokat lóg kollégaival/csoporttársaival, és elvárja, hogy egy társaságban mindenki egytől-egyig legjobb barátja legyen. Inkább pl. mikor egy társaságból valaki szimpatikusabb és úgy hiszed, hogy több van köztetek (már baráti szinten), nagy beszélgetések, te mellette is állsz, és úgy hiszed egyfajta barátságot ápolsz, míg nem kiderül, hogy neki csak jól esik kiönteni a szívét, de viszont már nem törődik veled. És ez nyilván csak a bajban derül ki.
2010. szept. 18. 12:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez a történetem pepitában.Ennél sz@rabb érzés kevés van.
2010. szept. 18. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, valószínűleg ott az a fő problémaforrás, amit 12:29-es válaszoló írt "barátságnak képzeltem valamit,ami soha nem is volt az."
2010. szept. 18. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
nyugi én is ilyen vagyok de én tudóm hogyan üssem ki ezt mert pl: én csak abban bízok meg aki ugyanúgy megbízik bennem de akin látom hogy nem őszinte velem és csak haverom annak nem mutatom magam annyira :P
2010. szept. 21. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ezt a taktikát én is szoktam alkalmazni, de még evvel is megszívom. Ugyanis nagyon sok ember roppant mód élvezi, hogy míg ő mindig mondhatja a magáét, élete minden történésétől kezdve az összes világfájdalmáig, kölcsönösségre egyáltalán nincs igénye. Én meg úgy vagyok vele, miért ne hallgassam, ha hozzám fordul (eleinte örülök is, hogy bizalommal van felém), meg arra gondolok, fordított esetben, ha nekem lenne szükségem valakire, biztos számíthatok rá, (de én alapjáraton nem vagyok egy túl nyitott, panaszkodós fajta), így éles helyzetben tudatosul, hogy nem.

Szóval ezeket a kihasználókat barátnak hiszem, mert nem tűnik fel időben, hogy egyirányú ez a nagy bizalomnak tűnő valami.

2010. szept. 21. 21:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!