Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen lehet majd külföldön?

Milyen lehet majd külföldön?

Figyelt kérdés
Elváltam,egyedül nevelem a kétéves gyerekemet. Az új párom külföldön szeretne dolgozni, és természetesen mi sem maradnánk itthon. Jó ez egy gyereknek?Megszokja az ottani életet?(Nem tudni, meddig maradnánk, elvileg 2-3 évet.)Akinek van tapasztalata, szívesen várom!
2010. szept. 17. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, neki lesz a legkönnyebb. Ha már iskolába járna, sokkal nehezebb dolga lenne, hiszen először is meg kellene tanulnia a nyelvet, ami nélkül még barátságokat sem tudna kötni. Feltétlenül közösségbe kellene járatnod (leginkább bölcsődébe, ha van ott olyan, ahova mentek), hogy minél hamarabb elsajátítsa a nyelvet.

Sok sikert!

2010. szept. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én éltem több helyen külföldön. Gyerekként, tiniként, fiatal felnőttként és anyaként is, egyedül is, férjjel is.

Voltam 'jó külföldön', és kevésbé jó külföldi országokban is.:)

Mindenhol lehet élni erre a következtetésre jutottam, hiszen ott is élnek emberek. Éltem kevésbé civilizáltabb helyeken is, ott is túléltük a gyerekekkel. Azt is kibírták. Úgyhogy ha nem lakatlan szigetre mész, szerintem nincs miért aggódni!

2010. szept. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha tudjátok biztosítani az anyagiakat akkor nem lesz baj a gyereknek.


A kérdés a volt férjed mennyire érdeklödik a gyerek iránt. mert ha folyamatos jó kapcsolat van a gyerek és az apa között akkor bunkóság és azt hiszem a bíróság sem engedi hogy elszakítsd töle, vagy is ha elviszed külfödlre neked akkor is köteleséged a láthatás biztosítani vagy is haza hordani a gyereket.

persze ha apuka kakil a gyerekére akkor teljesen mindegy.


akár hova mész 1 kisegítö fizetésböl nem fogtok tutdni megélni, ahhoz neked is kell dolgoznod. gondolom nyugateurópaába akartok menni itt álltalában az állami ovik, böälcsikért is fiezteni kell nem is kevés pénzt.


maga a gyermeknek jó lenne a legtöbb országban van integrációs ingyenes vagy olcsó tanfolyam akár kisgyerekeknek is ahol megtanulják a nyelvet és a kultúrát. van ahol maga az ovoda kötelezi.


az ottani életet miért ne szokná meg egy 2 éves gyerek?


ha az újpárod szuper fizetést fog kapni akkor lehet nem kell elmenned dolgozni, de kisegítö állasból nem fogtok ketten - hárman megélni. vagy munkásszállon fogtok lakni.


szóval én azt ajánlom menjen ki az újpárod nézzen körül, próbálja ki mire képes és pár hónap után ha megteremtette nektek az alapokat akkor menjetek. ha csak nem rendelkeztek akkora tökével hogy egyböl tudok frankó lakást bérelni stb...


azt se felejtsd el hogy a gyerekorvossal is beszélned kell rendszeresen, 2 éves gyereknek kötelezö oltások stb... van. meg ugye a gyerekek sürün betegek. ehhez jó biztosítások is kellenek.

2010. szept. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Várd meg míg biztos a munka,és fizetnek is.Mert nem egyszer elöfordul,hogy átvágják az embert,(12 éve élek külföldön).Ha az anyagi biztos és te tudsz valamilyen szinten komunikálni akkor oké.A párod egész nap melózni fog,szükséged lesz ott pár ismerösre,játszópajtásra,hogy ne legyél a gyerekeiddel elszigetelve...
2010. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Éltem külföldön, s imádtam, klassz emberek vannak. Ismerőseim is élnek más országban, a gyerekeknek az első pár hét rossz volt, ma már klasszul beszélik a nyelvet, imádnak kint élni. Megsúgom, hogy máshol nincs annyi rossz indulatú ember mint Magyarországon. Bár lehet hogy én szerencsés helyre kerültem, de nekem csak pozitív a véleményem.
2010. szept. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
*gyerekeddel
2010. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

Én 33 évesen mentem ki Angliában 15 éves gyerekkel.A fiam egy szót sem tudott angolul,ahogy én sem(az iskolában németet tanult)

Nem mondom,hogy könnyű volt a beilleszkedés,mert nem volt az.Főleg,hogy szinte semmit nem értettünk,hogy mit mondtak..Azt se mondom,hogy a fiamnak is könnyű volt az iskolai kezdés,mert sokáig nem értett semmit..

De mégis legkönnyebben,leghamarabb hármunk közül a fiam illeszkedett be..Pár hónap után már voltak barátai,és egyre jobban ment az angol neki..

Még most is kint vagyunk..Igaz mi sem tervezzük véglegesre,hiszen haza szeretnénk menni..

A fiam 19 éves..Ő leérettségizett,most szakmai iskolába jár.Ma már folyékonyan beszél angolul,és neki más a jövőbeni terve..Ő lehet,hogy marad,de az is lehet,hogy tovább próbál szerencsét más országban..

De az biztos,hogy avval,hogy kijöttünk a gyereknek hatalmas lehetőséget adtunk a kezébe,és valahol(legalábbis remélem) nagyon megérte...Bízom benne,hogy a jövője egy kicsit jobb lesz mint ha otthon maradtunk volna..

Csak megjegyzem a fiam nem akart kijönni,esze ágában sem volt,hogy Angliában éljen,csak alkut kötöttünk..(1 évig kint lesz,ha nem jó neki,akkor hazamehet)

Bár a te gyermeked még csak két éves,és sok helyen anyagilag nehezebb lesz mint otthon,de 2-3 év alatt ha a gyermeked nem is tanulja meg a nyelvet(bár a kicsik agya jobban képes átállni egy másik nyelvre mint egy felnőtté) de ti elég szép nyelvtudással fogtok rendelkezni amit akár otthon is alkalmazni fogtok...

Nem tudom melyik külföld az úti cél,de Angliában 2 éves gyerekkel anyagilag jóval nehezebb...(nem árt előtte utána nézni,hogy melyik országban milyen helyzetek vannak Pl: óvoda,iskola terén)

38/N

2010. szept. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a többnyire pozitív válaszokat.Természetesen biztosra mennénk, és a gyerek jövője, jólléte az első. Nem annyira közeli jövő ez még, talán jövőre vagy utána tervezzük, de azért jó érdeklődni.Szeretek mindent időben megtervezni!
2010. szept. 17. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!