Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?

Mit csinálnátok a helyemben?

Figyelt kérdés
Az édesanyám 3 éve belekerült, egy baráti társaságba ahol eléggé isznak, és ezért ő is elkezdett inni.. Ez mára már, olyan mérték lett ami szerintem alkoholizmus.. Egy héten legalább 5x annyira részeg, hogy nem emlékszik másnap mit mond, és mit tesz.. Én ezt már nem bírom, és amikor józanul beszélek vele nem hat rá.. Mintha a falnak mondanám.. Egyszerűen tanácstalan vagyok.. Ma már eljutottam addig, hogy közöltem vele, hogy többet nem figyelek rá, nem szólok neki és maximum köszönőviszonyban legyünk..Az édesapámmal elváltak, és ő szarik ránk..konkrétan.. Mit tegyek? Szeretném ha a régi lenne, ha nem inna többé..De nem tudom mit mondjak vagy mit tegyek amitől megváltozna a helyzet. Ti mit csinálnátok? 18/L
2010. szept. 12. 22:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ha nem érdekli mit mondasz neki akkor ne is mondd, csak magadat idegesíted. Nincs lehetőséged elköltözni? Megérné felvenni a kapcsolatot édesapáddal, mert feltételezem te még nem dolgozol, nem tudnál egy albit fenntartani.
2010. szept. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Veky ***** válasza:
0%

Örülj, hogy részegen nem emlékszik rá. Jó, bocsi, de az én anyum nem alkoholista, és mégsem emlékszik rá, hogy mit mondott tegnap (50 éves), amúgy az előző kommentelőnek igaza van: Ha tudsz költözz el, vigyél el magaddal minden saját dolgot és anyudat egy részeges állapotában írass alá egy saját hivatalos paprt, miszerint néhány értékes tárgy tulajdonosa te vagy.

Esetleg lesüllyedhetnél néhány szintet, és keresel egy ügyvédet, hivatalos paprt (ház átruházása) és amikor részeg az anyukád, akkor aláíratjátok vele a papírt, és lakjon ahol akar.... És te így megszabadulsz a gondtól, viszont nem kevés dolgod lesz a ház körül...

2010. szept. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Költöznék. Az én anyám is elkezdett inni, egyszer részegen elkezdett veszekedni velem, de úgy, hogy a nagy kés volt a kezében. Tudom, hogy szeret, de ott eléggé halálfélelmem volt. Mert látszott, hogy nem tudja kontrollálni a mozdulatait. Szerencsére pont veszekedés közben jött haza apukám, ő konkrétan lefogta anyukám és kicsavarta a kezéből a kést.

Aznap este eldöntöttem, hogy amint lehet, elköltözöm. És el is költöztem, megmondtam apukámnak, hogy nem szeretnék ott élni anyukámmal egy fedél alatt, mert félek tőle. Megértette, így 14 évesen elmehettem messzire, másik városba, kollégiumba.


Szerintem ne várd meg, amíg nálatok is így eldurvul a helyzet. Felnőtt ember vagy, szedd össze magad, keress munkát, hogy legyen pénzed és költözz el. Már csak azért is, mert lehet, hogy akkor anyuká is észbe kap.


Még egy rólam: hárman vagyunk testvérek. Anyukám addig ivott, amíg mindhárman amint lehetett, menekültünk otthonról. Ez elég nagy pofon volt neki. Azóta normális lett, megértette, hogy mit veszíthet, és hogy ez így nem jó. Szerencsére :)

2010. szept. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%
Jéézusom, azért amit a második írt, az elég durva. Meglopni a saját anyád... nincs olyan ügyvéd a világon, aki ezt megteszi neked, remélem.
2010. szept. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
a 2. az nem tetszetős megoldás... durva
2010. szept. 12. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Remélem megoldódik a probléma. :)
2010. szept. 13. 10:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!