Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon keveset vagyunk együtt?...

Nagyon keveset vagyunk együtt? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

3-4 között kelek és 8-10 körül jövök haza(kamionos vagyok). Van egy feleségem és egy 2 éves fiam. Sokszor próbáltam új munkát keresni de nincs. Hétvégén is mindig kell csinálni valamit de olyankor jobban sietek. Akkor tudok itthon lenni normálisan amikor beteg vagyok (mint pl most) de akkor se mindig. Azt mondják hogy el fogunk válni ezért. De a feleségem meg azt mondta h szeret és nem fog ezért válni. Ha együtt vagyunk megpróbálok értelmes dolgokat kitalálni. Szerintetek mit csináljak hogy többet lehessek velük?

29/F


2010. szept. 9. 17:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fogsz értelmes megoldást olvasni, mert erre csak egy megoldás van.

Amit te is írtál.(másik állás) Mi ugyanis nem tudjuk lecsökkenteni a munkaidődet.

2010. szept. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Becsülni való a feleséged hozzáállása, az ahogy kitart melletted. Szerintem ez a legfontosabb, és ha nincs más lehetőséged hogy eltartsd a családod akkor szerintem maradj ennél.

Esetleg ha nagyobb lesz a gyerkőc, vihetnéd őt/őket is magaddal? Egy nagycsaládos rokonom hasonló cipőben jár mint Te, hosszú külföldi utakra megy, de amelyik gyerkőc elég nagy hozzá, viszi magával! Nem semmi kaland ez egy gyermeknek, és így ha nem is lehet az egész családdal egyszerre, mégsincs távol mindenkitől.

2010. szept. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Néha szokott velem jönni. Addig a gyerek elvan a nagyapjával meg a nagyanyjával. Már volt velem vagy kétszer a gyerek is és tetszett neki. Amikor hazajövök néha rájön h be akar ülni :D majd ha nagyobb lesz többször viszem magammal ha akarja.

Esetleg másnál megpróbálhatnám...

2010. szept. 9. 17:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Ebből is láthatod, hogy a feleséged szeret téged. Ha állást akarsz váltani azt jól gondold meg, mert a legtöbb kamionos heteket is oda van család és minden nélkül. Ehhez képest te legalább az éjszaka felét a szeretteiddel vagy. Az én párom JÓ esetben heti 1x hazajöhet (pedig belföldezik) de sűrűn előfordul, hogy 2 hétig sem.

Te legalább egy kis időt is tudsz velük tölteni, vagy esetleg állj át más pályára, ahol rendes munkaidő van.

Sok sikert!

2010. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha kamionos voltál akkor is, amikor megházasodtál, akkor a feleségednek tudnia kellett, hogy mit vállal.

A mai világban örülni kell, hogy van munkánk, talán egyszer jobb lesz a helyzet, és akkor találsz valami más munkát.


Ha szeret a feleséged, emiatt nem fog elválni, megérti, hogy Te azért dolgozol így, mert szereted őt és a kisfiadat.

2010. szept. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én csak akkor szoktam olyan sokáig távol lenni amikor törkölyt kell hordani. Amikor árvíz volt akkor hetekig nem voltam itthon. Nekem annyiból jobb h nem járok külföldre.
2010. szept. 11. 19:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még pár éve arra vágytam hogy bárcsak kamionos lennék. Kalandos munka. Bejárhatnám a világot. De most már tudom, hogy nagyon fárasztó. Lehet, hogy te is rá fogsz menni. Naponta hajnal előtt fölkelni és késő este hazazuhanni... Nem csak a családoddal nem tudsz lenni, de ki fogsz bukni egyszercsak. Szerintem keresgélj, és amikor bejön egy másik állás, akkor lépd meg! A fiad meg nem fog megismerni, ha legközelebb meglát.
2010. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Értelmes,okos feleséged van,aki szeret,és azt mondja,nem fogtok elválni.Miért nem hiszel neki?Inkább hiszel a huhogó rosszakaróidnak?Hidd csak el amit huhognak,és akkor tényleg el fogtok válni.Igyekezz azt a kis időt amit a családdal töltesz,tartalmasan tölteni,és akkor minden ok lesz,és ünnep lesz,mikor otthon vagy.Hidd el,akkor is el lehet válni,ha állandóan otthon van valaki,de le se sz@rja a családját.Most tessék felállni a gép elől és átölelni a családot,megmondani,hogy mennyire szereted őket és a nap további részében csak velük foglalkozni(már ha kivitelezhető,nem tudom mennyire vagy beteg)
2010. okt. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!