Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek, ha valakit ez...

Mit tennétek, ha valakit ez zavarna?

Figyelt kérdés

Ajándékot adsz az unokáknak, unokatesók gyerekeinek, barátok gyerekeinek, mindegy kinek, minden szeretted gyereke egyforma ajándékot kap!


Az egyik 2 gyerekes családba így két ajándék(minden gyereknek egy), míg a másik egy gyerekes családba egy ajándék(egy gyereknek).


Az egygyerekes anya elkezdene számon kérni, hogy az ő családja kevesebbet kap, mint a két gyerekes család(ha összeadod a gyerekek egyforma ajándékának árait), és hogy ez nincs rendben, hogy azért mert többet szültek, nekik több jár. Egyik barátod/unokád/uncsitesód sem akarod elveszteni, mit tennél?


"Kisebb" értékkel (100 ezer alatt) érdekel első körben.


Mit tennél az ajándékozó helyében? Elkezdenél "családonként" adni ajándékot, a kétgyerekesnél meg majd osztoznak a gyerekek, vagy maradnál az eddig módszernél, mert sem a számonkérés, sem az érvelés nem tetszene?


2021. nov. 5. 17:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
100%
A pofázó nem kapna egy használt zsepit se ha sokáig folytatja, az ajándékokat meg ugyanúgy osztanám tovább ahogy kedvem tartja. Nem azért dolgozik valaki X évig, hogy aztán más ossza be neki hova mennyit ad. Mindenki amiért megdolgozott.
2021. nov. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 A kérdező kommentje:

Nem, a két gyerekes anyuka egyik gyereke vagyok. Az egy gyerekes anyuka gyereke is úgy gondolja, hogy nem oké, hogy mi mindenből duplát kapunk és a viszony borzalmas lett, engem is számon kértek, hogy miért nem zavar, hogy mi kettőt kapunk, amíg ők egyet, és éveken át így volt, sosem szóltunk, hogy nem oké ez, pedig szerintük kellett volna. Mikor együtt játszottunk mindig zavarta őket, hogy mi két dolgot hozunk le(ketten a tesómmal), neki meg egy van csak, de nem mondta.


Szerintem ez hülyeség, egyrészt nem vagyok felelős azért, hogy mit akarnak nekem adni, másrészt szerintem tök normális, hogy minden gyerek egyet kap, ha mondjuk fogkefét ajándékozna a nagyi, eszébe nem jutna nekik, hogy családonként csak egy járjon mi meg osztozzunk a tesómmal. Csak osztható dolgoknál zavarja és az is az érték miatt.


Másrészt felháborítónak tartom, hogy már mama pénzét méregetik, de egyébként nem olyan rossz emberek, segítőkészek és sokáig jó volt a viszony és nem tudok mit kezdeni az egésszel, hogy rossznak vagyok beállítva azok által, akiket elvileg szeretek, de most nem tudom, mi van..

2021. nov. 6. 09:02
 43/65 anonim ***** válasza:
100%

De ti nem vagytok egy személy,hogy az ajándék amit ti kaptok egynek számítson.Nincs Ti,vagy Te meg van a testvéred.

Kaptál valamit te is,a testvéred is és az unokatestvéred is,ugyan olyan ár-érték kategóriában.

Történet vége.Irígy kutya egy család az,tartja mind a márkát és ha nem rakod tele megy a sírás.Micsoda pofátlan banda..:D

2021. nov. 6. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

Az összes választ végigolvastam és a válaszolók 99%-ával értek egyet. Kérdező, Te is láthatod, hogy ebben a szituációban szinte kivétel nélkül mindenki hasonlóan gondolkodik, mint a nagymamád, vagyis az egy gyerekes anyuka oldalán keresendő a hiba, az ő gondolkodásmódjával van (nem kis mértékben) probléma.

Mást nem tudsz tenni, csak azt, hogy nem hibáztatod magad/magatokat, mert ebben a kérdésben ti(!) gondolkodtok helyesen. Ne legyen lelkiismeret furdalásod/otok emiatt.

Amíg az ember él, azt kezd a saját vagyonával, amit csak akar. Addig az nem "leendő örökség". Ennyi erővel mondani kellene az egy gyerekes anyukának, hogy ő se költsön egy fillért se magára a saját fizetéséből soha többet (se fodrász, se ruha, se nyaralás stb.), mert az nem az ő pénze, hanem a gyerekének a leendő, jövőbeli öröksége és ne herdálja el a gyerekének a jövőbeli örökségét. Ugye hogy nonszensz? Ő pont ezt várja el (az egy gyerekes anyuka) az édesanyjától, vagyis a nagymamátoktól. Nagyon-nagyon rosszul, helytelenül gondolkodnak ebben a kérdésben és igazán sajnálom, hogy emiatt megromlott a kapcsolatotok. De erről az ő "kapzsiságuk, pénzéhségük" tehet, nem Ti. Semmi joga nincs senkit sem számon kérni arról, hogy ki hogyan gazdálkodik a saját pénzével, amíg él az illető. Nonszensz, ahogy az a nő gondolkodik és valóban felháborító, hogy már most a nagymama pénze felett köröznek, mint a keselyűk.

Erre a kérdésre, hogy "engem is számon kértek, hogy miért nem zavar, hogy mi kettőt kapunk" pedig nyugodtan lehet azt válaszolni tiszta lelkiismerettel, hogy azért, mert Ti ketten vagytok. Pont.

2021. nov. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
85%
Én megmondanám az egy gyerekesnek, hogy "bocs, nincs olyan akció, hogy akinek két gyereke van, annak féláron adják a csokit." Nem is értem, mi ez a kapzsiság. Ajándékot számon kérni, de most komolyan. Mert az jobb, ha a két testvér összeveszik azon, ki mennyit kapjon az egy tábla csokiból, az egykének meg jut egy egész tábla? Mert szerintem ez kicsit sem igazságos. Duzzogjon csak az egy gyerekes szülő, ha csak ennyi esze van.
2021. nov. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
0%
Nagy értékkel persze egy kicsit más a helyzet. Gondolom, sokan nem annyira gazdagok, hogy minden gyereknek autót, házat tudjanak adni ajándékba. Ezeket a dolgokat könnyeben meg lehet osztani, vagy ha nem, akkor az árát is megkaphatnák. Ott már annyi felé lehet osztani a pénzt, ahány gyerek van.
2021. nov. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
87%
Persze,mert amúgy az úgy működik,hogy te sz*rsz pár kölyköt a világra a nagyi meg majd hagy rá házat,kocsit és még minden karira menjen is a drága ajándék.Lehetőleg a tiédnek drágább is legyen mint a többi unokáé,nem? 🙄🤦🏻‍♀️
2021. nov. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 A kérdező kommentje:

46, köszi, ezt a választ vártam, úgy gondolkodsz, mint ők(csak mást tartasz nagy értéknek).


Ugye nálunk nincs szó megközelítőleg sem ekkora értékről, de ha a nagyi segíteni akarna, hogy legyen háza minden unokáinak, akkor szerinted az lenne a jó, hogy egy ház árát megkapja az egyke gyerek egészben, mondjuk 20milliót, a tesóm, meg én kapunk mondjuk 10-10 milliót, tehát egy fél ház árát? Mert így nekünk továbbra sem lenne házunk(tehát a segítség nem érne célt), neki igen, az egyke kapna egy egészet, csak mert olyan "mázlista", hogy nincs testvére, így nem kell osztoznia senkivel.


Még így is igazságosnak tartod?


Attól, hogy a tesóm is kap valamit, attól nekem nem lesz több. Külön ember vagyok, nem csak egy fél. (bocs, már berágtam, közben beszéltünk velük)

2021. nov. 6. 16:17
 49/65 anonim ***** válasza:
16%

48. Nem?


Úgy látszik, félreérthető volt a válaszom. Ha a nagyi úgy döntene, hogy a házat ajándékozza el, akkor annak fogja adni, akinek akarja. Ha az árát akarja elajándékozni, akkor annak az egy háznak az árát annyi felé fogja osztani, ahány gyerek van összesen, akit meg akar ajándékozni. Tegyük fel, a ház lenne 21 millió, van az egyke, és van a két testvér, tehát három gyerek. Minden gyerek kapna 7 milliót. Így értettem. Mivel gondolom nem annyira gazdag a nagymama, hogy mindenkinek tudjon adni egy egész házat ajándékba. Viszont, ha mindenki ugyanannyi összeget kap, nincs vita, aztán úgy gazdálkodnak vele, ahogy akarnak.

2021. nov. 6. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg mi lenne, ha az egyik helyen egy gyerek se lenne? Egyik nagybátyámnak nincs gyereke, nem verte az asztalt soha, hogy neki kell pénz, amit az unokák megkapnak.
2021. nov. 6. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!