Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok a helyemben?...

Mit csinálnátok a helyemben? Szerintetek bennem van a hiba?

Figyelt kérdés

Végül is a lényeg, hogy férjem nagymamája meghalt, de a háza el lett adva. Anyósoméktól mi is kaptunk 1 millió Forintot és a sógornőmék is. Na igen ők megkapták kp-ba, Bp-en laknak, másik városban. Mi velük egy városban lakunk, a lényeg, hogy felújítjuk belőle a lakást.

Nagyon hálásak vagyunk mi is, félre ne értsen senki. Mi nem kaptunk meg kp-ba semmit, hanem együtt elmentünk megvenni mindent (ez még annyira nem is érdekelne bár szerintem ez így más, mint amikor sógórnőmék egybe megkapták)

És ugye a részletek, hogy mi milyen szekrényt sütőt stb. akarunk. Mindenre a válasz, hogy az mennyibe kerül. De kijön a pénzből, úgy van minden kikalkulálva. Ma tette be a kaput, amikor már tényleg a festékeket vettük. Az egyik szobát glettelni kell, és mondtam, hogy glettvasat is kell venni. De az drága, jó lesz a 30-cm-es is, apósom a háttérben telefonon hallottam, hogy mi a fenének még azt is megvenni. Ne haragudjatok, egy szaros glettvason kb. 1000 Ft?

Ha tudtam volna, hogy ez lesz inkább köszönöm nem kérek belőle . Ugyanaz volt, kiszámoltuk hány m2 tapéta kell. MEgvettük, de sok lesz szeirnte. Mondom kiszámoltam, csak annyi volt rá a válasz, hogy mindegy hagyjuk. A konyhafestéknél mondtam több kell mivel glettelve lesz a fal, és az nagyon szívja, egy rohadt dobozon ment a cidra, mire mondtam, hogy nem szeretnék úgy festeni, hogy dl- festéket kell centiznem a végén.

Lehet bennem van a hiba, hálás vagyok hogy kaptunk. De miért mi vagyunk ezzel így(eddig normális voltam, soha sem szóltam be ) de már érik a meggy.

Ha tudtam volna hogy így lesz, biztos nem vágunk bele.


2010. szept. 1. 18:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem benned van a hiba. Ha egyszer odaadták a pénzt, akkor nem illene beleszólni, hogy mire és hogy költitek el. Sztem le kellene velük ülni beszélni, és higgadtan elmondani nekik, hogy ti így számoltátok ki, kijön a pénzből, és nem szeretnétek, ha beleszólnának, ha meg nem bírják ki, akkor adják oda a pénzt, és megoldjátok magatoknak (azért mondom, hogy higgadtan és kedvesen, mert lehet, hogy csak jót akarnak, hogy maradjon még pénz, amit másra lehet költeni, és ők anno azt tanulták, hogy xcsak a szükségeset kell megvenni meg spórolni, de tudom, mennyire idegesítő, amikor beleszól vki, hogy az általa elvileg ajándékba adott pénzből mit és hogy vegyünk).
2010. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Már régen beugattam volna. Nektek ha jól értem ez örökségetek, jogotok van hozzá. Számoljátok ki, hogy mennyit költöttetek eddig és a visszamaradó pénzt pedig kérjétek kp-ban. Jó nyugodt természetedet lehet, én már első alkalommal felemeltem volna a hangom. Mivel vagytok ti kevesebbek, mint a sógornődék?
2010. szept. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Semmivel sem.

Talán ha csak azt vesszük, hogy ők tipikus pesti gazdagok, ok értem én másik város, megkapták semmi gond.

Leszarnám még ezt is, de ez a sok cécó amit mi még pluszban kapunk, az már sok.

Köszönöm a válaszokat!

azt hiszem ideje lesz leülni és megbeszélni a dolgokat, mert ez így már sokáig nem mehet,idegeim nekem is feszülnek már.

2010. szept. 1. 21:42
 4/7 anonim válasza:

Egyértelműen nem benned van a hiba.(:

Semmi közük ahoz,hogy mire költöd a pénzt hiszen az a tietek. Ti se szóltok bele,hogy ők mire költik.

Üljetek le és beszéljétek meg...ha vissza pofáznak üsd tarkón őket és ne is foglalkozz velük tovább :)

2010. szept. 3. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell harciaskodni. Tudjátok, gyakran van úgy az időseknél, hogy még szeretnék valami módon kimutatni, hogy azért ők a dolgok kézbentartói, ők az adók, ők a hála célpontjai, szeretnék ha még lenne tekintélyük, éreztetnék a hatalmukat, stb. És ahol lehet, ott adják elő a szerepet.

Tehát: a pénz a tiétek, aszerint gazdálkodjatok, az idősekkel pedig a türelmetek függvényében, és a magatok öntudatának birtokában legyetk toleránsak, elnézők, amennyire lehet.

Viszont ha még el is játsszátok a harcias kiskakast a telefonban, vagy akár személyesen az idősekkel szemben, sem saját magatokat, sem egymást ne idegesítsétek föl igazán mélyen emiatt.

2010. szept. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem benned van a hiba, ez egyértelmű. Nem értem, hogy ha azt a pénzt nektek szánták, miért nem adták oda, és Ti eldöntitek mit vesztek belőle. Ez olyan kellemetlen, hogy az embernek szinte engedéylt kelljen kérnie, hogy miből mennyit vehet, mikor az a pénz a tiétek.
2010. szept. 3. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már azt hittem egy kicsit jobb lett a helyzet, mire mondtam, hogy láttam akciósan mikrót.

Az elején még volt szó mikróról, és most az volt a válasz, hogy mi baja a réginek. Mire közöltem, hogy nem egy 10 éves mikrót szeretnék az új szép konyhabútorba berakni, de kamuztam, hogy a régi már amúgy is szarakodik.

Erre fogvicsorgatva és mennyiért néztem mikrót?

Már nem érdekel. Legyünk túl az egészen, én utána befejeztem velük. Próbáltam volna velük erről beszélni, de mintha süket fülekre találtam volna.

Már lehet az lesz, hogy elkérjük a maradék pénzt...

Pláne ha így folytatódik...

2010. szept. 4. 08:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!